Lone Sloane 8 cildi Full Türkçe

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
03bsloane.jpg

Allah'ın hakkı üçtür diyerek (Elric ve Artesia serisinden sonra), sizelere Lone Sloane serisini de sunmak isterim.

Tanııtm ve indirmek için;

İyi eğlenceler

not: bu sefer yazı fontu olarak "Laffayette Comic Pro" kullandım. Tırtıklı "I" yok ve daha estetik oldu. :)

Bu arada bu benim artık son "amatörce" çizgi roman paylaşımım olmuş oldu. Eğer arzu ettiğiniz herhangi bir çeviri işi varsa bana buradan yada blogumdan mesaj atabilirsiniz (özellikle yayın evi yada kitapçılarda çalışan arkadaşlara duyrulur).
bkz: ....

bu arada şu ana kadar yapmış olduğum çevirilerden gerçekten memnun olan varsa, son verdiğim linkten gönlünüze göre katkıda bulunabilirsiniz.

Son düzenleme:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Merhaba ilk sayıyı indirdim, elinize sağlık. Tırtıksız I seçme inceliğini gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. Nedense estetik bir sorunmuş gibi gelse de alışkanlıklardan kolayca vazgeçemediğimiz için gözümüz onu arıyor. Hassasiyet gösterip fontu değştirdiğiniz için teşekkür ederim. Gözünüze estetik gelip de sırf I'sı tırtıklı diye kullanmaktan vazgeçtiğiniz olduysa o fontu bana iletin ben tırtıklarını tırtıklarım.

İngilizce'den mi yoksa Fransızca'dan mı çeviri yapıyorsunuz bilmiyorum ama eğer Fransızca'dan yapıyorsanız nadide bir Çizgiroman çevirmenisiniz. Lütfen bizi Çizgiroman'sız bırakmayın. Yaptığınız iş gerçekten güzel, font seçimi olsun düzenleme olsun çok güzel. Sevdiğiniz tarzda Çizgiroman çevirmeniz motivasyonunuzu artırıyor ki bu kadar hacimli bir eseri çevirmenizden bu belli oluyor. Kendi adıma siz çevirin de ne çevirirseniz çevirin demek istiyorum. Ama genelin yaklaşımını, neyin ilgi çekeceğini soracak olursanız; Tarihî olanlar ve genellikle de bizim tarihimizle bağlantısı olanlar özellikle ilgi çekiyor. Frankofon Westernler de diğer ilgi çekenlerden ki siz de zaten frankofon çevirimeyi seviyor gibisiniz. Ne çevirirseniz çevirin, okuruz. Elinize sağlık, çok teşekkür ederim.

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,224
Çalışmalarınızın devamı gelmesi umuduyla teşekkür ederim.

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
Merhaba ilk sayıyı indirdim, elinize sağlık. Tırtıksız I seçme inceliğini gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. Nedense estetik bir sorunmuş gibi gelse de alışkanlıklardan kolayca vazgeçemediğimiz için gözümüz onu arıyor. Hassasiyet gösterip fontu değştirdiğiniz için teşekkür ederim. Gözünüze estetik gelip de sırf I'sı tırtıklı diye kullanmaktan vazgeçtiğiniz olduysa o fontu bana iletin ben tırtıklarını tırtıklarım.

İngilizce'den mi yoksa Fransızca'dan mı çeviri yapıyorsunuz bilmiyorum ama eğer Fransızca'dan yapıyorsanız nadide bir Çizgiroman çevirmenisiniz. Lütfen bizi Çizgiroman'sız bırakmayın. Yaptığınız iş gerçekten güzel, font seçimi olsun düzenleme olsun çok güzel. Sevdiğiniz tarzda Çizgiroman çevirmeniz motivasyonunuzu artırıyor ki bu kadar hacimli bir eseri çevirmenizden bu belli oluyor. Kendi adıma siz çevirin de ne çevirirseniz çevirin demek istiyorum. Ama genelin yaklaşımını, neyin ilgi çekeceğini soracak olursanız; Tarihî olanlar ve genellikle de bizim tarihimizle bağlantısı olanlar özellikle ilgi çekiyor. Frankofon Westernler de diğer ilgi çekenlerden ki siz de zaten frankofon çevirimeyi seviyor gibisiniz. Ne çevirirseniz çevirin, okuruz. Elinize sağlık, çok teşekkür ederim.

İlgi gösterdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi aklımda bulundurmaya çalışacağım. Bakalım hayat neler gösterecek :)

Bu arada orta seviye Fransızcam vardır, Çizgi roman çevirmek için yeterli bir düzeyde sayılabilir. Gerçi sözlükler ve dil-gramer kitapları yardımıyla hemen hemen her dilde çeviri yapabilirim (başka dillerden çizgi roman önerebilirsiniz belki). nede olsa simultane çeviri yapmıyoruz !

Herkese tekrar iyi eğlenceler dilerim.

Son düzenleme:

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara
Durup durup, tuğla gibi bir hikayeyle karşımıza çıkıp bizi şaşırtıyorsunuz. Bu tip hikayeler hep hoşuma gitmiştir zaten. Diyar sizin gibi dostlarla daha da güzel.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
9782723483377-T.jpg

4dc6cbf5d96ed9271b4a7e7a4c305bf8._SX1280_QL80_TTD_.jpg

lonesloane2-500x325.jpg

Tek kelimeyle muhteşem bir kitap.
Aklıma hemen Alejandro Jodorowsky
tarafından yazılmış ve Jean Giraud
tarafından resmedilen Fransız grafik
roman klasiği "İncal" geldi.
Ondan çok daha önce yapılmış bu
muhteşem seri için çok teşekkür
ederim sayın "AUMURG". Bu harika
emek karşısında şapka çıkarıyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
8 cildide okumak için aldım. Sanırım muhteşemdir.

Çok teşekkürler üstadım.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,207
5,001
Çok hoş görünüyor. İndirdim.
Emeğinize sağlık.. Keyifle okunacak.

bylrzgr

Kıdemli Üye
16 Tem 2011
222
203
Yeni bir hazineye kavuştum... ilk önce çevirdiğiniz çizgi romanları arşivledim ilerki günlerde de yazılarınızı okumayı planlıyorum... teşekkürler.