XIII- 9. Sayı

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
XIII-9. SAYI (MARIA İÇİN)

Piyasada Marmara Çizgi tarafından basılan orijinal sekiz sayıyı kapsayan üç kitabı okuduysanız ve diğer maceraların yayınlanmasını beklemekten yorulduysanız, sevgili Mersan00 ve Ramazan Türkmen'in ricaları doğrultusunda yapmaya çabaladığım bu çeviri denemesini sizlerin beğenisine sunuyorum.

Cahil cesaretiyle giriştiğim bu işten nasıl çıkabildim, ben de bilemiyorum. Sayfa sayısının çokluğu ve metinlerin yoğun ve uzun olması beni bir hayli yordu. Umarım altından kalkabilmişimdir. Öneri ve eleştirilerinize açığım.
İyi okumalar.

NOT: 48. sayfanın gölgesini düzelttim. Sıkıştırma probleminden dolayı, okumada problem yaşayanlar için de dosyayı zip formatında yeniden sıkıştırıp yükledim. Arzu edenler yeniden çekip, arşivilerine katabilirler.

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Böyle kocaman bir kitabı yapmak büyük özveri işi. Ben şahsıma çok iyi olduğuna daha okumadan eminim. Teşekkürler, Sinan Atik. Yalnız bir şeyi anlamadım. Bu Maria için mi, yoka bizim için mi?! :)

Son düzenleme:

14lübaba

Onursal Üye
14 Mar 2011
673
2,035
Ankara
:31:Hadi hadi bu kadar mütevazi davranma.
Nasıl uğraştığından haberimiz var.
Ellerin dert görmesin dostum.
Mesajı aldım. Şimdi indiriyorum.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Böyle kocaman bir kitabı yapmak büyük özveri işi. Ben şahsıma çok iyi olduğuna daha okumadan eminim. Teşekkürler, Sinan Atik.

Benimki dostlara verdiğimiz sözü yerde bırakmama gayreti hocam. Şahsen kendi fikrimle bu kitaba niyetlensem, ertesi gün bırakırdım, bu beni aşar diye :)

Sitenin usta çevirmenlerine bir kez daha gıpta ve minnetle baktım.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Bu değerli çalışma için çok teşekkür ederim üstadım.
İlginç bir tesadüfmü desem benim ikizim gibi çizim hakikaten çok ilginç...

ert1569

Çeviri & Balonlama
7 May 2017
624
9,754
ALMANYA
SİNAN KARDEŞİM ELLERİN EMEGİNE SAGLIK.. BAYA BEKLEDİK SONUNDA KAVUŞTUK DEVAMINI BEKLİYORUZ.. TEŞEKKÜRLER...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili Sinan çok güzel bir çalışma olmuş...
Çok beğendim.
Gerçekten yoğun bir metin, yaptığım ön okumada hata göremedim.
balonlamayı da çok beğendim.
Artık çeviri balonlama bölümünde sana özel bir bölüm açarız umarım.
Önce tebrik ederim sonrasında ise çok teşekkürler.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Çok teşekkür ederim. İlki en zor olanıdır. Ben henüz indirip okumadım ama iyi bir iş çıkardığınızdan eminim. Devamını da sabırla bekleyeceğim.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Dostum, harikasın demek senide kandırmışlar( ikna etmişler diyelim :) ) şöyle bir baktımda bence çok da iyi olmuş, uzun metinleri tercüme etmek banada sıkıcı geliyor ama gördügüm kadarıyla çok da iyi iş çıkarmışsın, balonlamada mükemmel olmuş ; ellerine kollarına saglık devamını bekliyoruz valla;
bu arada daha önemli bir soru : bu romanın orjinali italyanca mı? ispanyolca mı? ,eger ispanyolca ise bir ricam olacakta:9:9:9:9:9:9

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
İndirdim, sayfa 1. El insaf, ben olsam hemen bırakmıştım.
İyi ki devam etmişsin, bence sorunsuz harika bir iş çıkarmışsın.
Gönülden teşekkürlerimi sunarım.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Arkadaşlar, beklemediğim kadar güzel geri dönüşler yaparak beni çok mutlu ettiniz. Hepinize de çok teşekkür ederim. Ufak bir güncelleme yaptım ve dosyayı yeniledim. İsterseniz yeniden indirebilirsiniz.

Bu Maria için mi, yoka bizim için mi?! :)

Maria özelinde tüm diyar dostları için deyip sıyırayım :D

:31:Hadi hadi bu kadar mütevazi davranma.
Nasıl uğraştığından haberimiz var.
Ellerin dert görmesin dostum.

Sağolasın hocam.

Çok teşekkür ederim kardeşim, gelecek hafta sonu görüşürüz inşallah.

Keşke her şey bu kadar kolay olsa da herkes birbirini bol keseden mutlu edebilse :) Görüşmek üzere.

Gecenin en iyi postu, kendi adıma:)

Çok teşekkür ederim.

İlginç bir tesadüfmü desem benim ikizim gibi çizim hakikaten çok ilginç...

Yan yana koyup paylaşın bu başlık altında. Diyar karar versin bu duruma ;)

...BAYA BEKLEDİK SONUNDA KAVUŞTUK DEVAMINI BEKLİYORUZ...

Macerayı yarım bırakmayı ben de istemiyorum. Şu ara işlerimi sıkıştırmazsa, en kısa sürede bu macerayı ben de tamamlamak isterim (sonunu ben de merak ediyorum)

...Gerçekten yoğun bir metin, yaptığım ön okumada hata göremedim.
balonlamayı da çok beğendim.
Artık çeviri balonlama bölümünde sana özel bir bölüm açarız umarım.

Belki de zorla başlamak, kolay işler için daha olumlu bir ivme kazandırır; bilmiyorum. Zaman gösterecek. Hızlı incelemen için çok teşekkürler.

Dostum, harikasın demek senide kandırmışlar( ikna etmişler diyelim :) ) şöyle bir baktımda bence çok da iyi olmuş, uzun metinleri tercüme etmek banada sıkıcı geliyor ama gördügüm kadarıyla çok da iyi iş çıkarmışsın, balonlamada mükemmel olmuş ; ellerine kollarına saglık devamını bekliyoruz valla;
bu arada daha önemli bir soru : bu romanın orjinali italyanca mı? ispanyolca mı? ,eger ispanyolca ise bir ricam olacakta:9:9:9:9:9:9

Sizlerden böylesi güzel geri dönüşler almak çok güzel. Ben teşekkür ederim. Birkaç kez kontrol ettim yayınlamadan. Yine de gözden kaçan hatalar olmuştur elbet.
Hikayenin orijinali Fransızca olarak yazılmış. Ben İngilizce'sinden çevirdim. Detaylı bilgiyi şuradan bulabilirsin:

İndirdim, sayfa 1. El insaf, ben olsam hemen bırakmıştım.
İyi ki devam etmişsin, bence sorunsuz harika bir iş çıkarmışsın.
Gönülden teşekkürlerimi sunarım.

Hep bu kamyoncunun yüzünden. Nasıl bir gaz verdiyse artık :D

semihd

Kıdemli Üye
7 May 2011
156
361
İşte bu harika... Tadı damağımızda kalan çok güzel bir çizgi romanı devam ettirme azminizden dolayı size müteşekkirim. Ellerinize sağlık sayın Sinan Atik.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Tebrikler.:)
Harika bir seriydi, devam edecek olması çok sevindirici.
Sizi bu yorucu işe sürükleyen arkadaşları da ayrıca tebrik ederim.:)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Ellerinize sağlık.
Devamının yayınlanmasından artık umudumu kesmiştim.
Çeviriyi görünce bir sevindim ki...
Umarım devamının başına bir şey gelmez.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Veee beklenen çeviri balonlama kısa diyebileceğimiz bir süre sonunda geldi.
Sinan kardeşim eline, emeğine sağlık. Sende tuttuğunu koparanlardansın, anlaşıldı.:) Valla şansına balon yazıları da hiç az öz değilmiş. Döşenmişler yazıyı.:)
Neyse ki üstesinden geldin dostum. Nefis çizimler eşliğindeki bu güzel macerayı sayende Türkçe okuyacağımız için şanslıyız.

Teşekkür yetmez biliyorum ama teşekkür ediyorum.:)

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Hikayeyi en kısa sürede tamamlamaya çalışacağıma emin olabilirsiniz. Macera o kadar heyecanlı bir yerde kaldı ki ben de merak ediyorum sonunu :)

alexs

Yeni Üye
27 Mar 2009
37
49
selamlar,
ben yanlis hatirlamiyorsam bu serinin ilk üc kitabi 10sene önce sunuldu gerisi gelmemisti.simdi 9uncu kitabi sunulunca acaba aradaki kitaplar sunulduda benmi görmedim süphesine düstüm.bilen arkadaslar aydinlatirsa sevinirim.
saygilar

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
selamlar,
ben yanlis hatirlamiyorsam bu serinin ilk üc kitabi 10sene önce sunuldu gerisi gelmemisti.simdi 9uncu kitabi sunulunca acaba aradaki kitaplar sunulduda benmi görmedim süphesine düstüm.bilen arkadaslar aydinlatirsa sevinirim.
saygilar

Selamlar
Marmara Çizgi'nin yayınladığı üç kitapta, orijinal serinin sekiz sayısı yayınlandı. O sebeple çeviri dokuzuncu sayıdan başladı. Yani önceki sayıları piyasada basılı olarak bulabilirsiniz.

alexs

Yeni Üye
27 Mar 2009
37
49
slm,
cevabin icin tesekkürler.bende bulunanlarin iki tanesi harun aybal arkadasin cevirisi ve balonlamasi bir taneside kolibri arkadasin marmara kitabin XIII ün 7nci kitabi ama her birisi 50 ser sayfa. onun icin sordum bu arada baska kitaplar varmi diye.
saygilar

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
434
1,516
Sinan Bey,

özledik... mestan00 ile çizgi üstatı da bana katılır sanırım. Hem yarım kalan 11. sayı var.. Hem maceralarının güzelliği var...