[Tortuga] Karasakal: Korsan Kralın Efsanesi - Türkçe Çeviri & Balonlama

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla
v6oJPR.jpg

Merhaba arkadaşlar. Son verdiğim çizgi romanın üzerinden yıllar yıllar geçmiş. Tabi ben o süre zarfında askere gittim, geldim, iş hayatına atılıp İstanbul'a taşındım derken bayağı uzunca bir süreç oldu. Düzenim de kurulmuşken içimde ukde kalan bazı serileri yapmaya yavaştan başlayayım dedim. Bu seriye aslında kısa bir süre önce başlamıştım ve yine tamamlayıp tüm bölümlerini vermek istiyordum. Ancak çevirmenimin işleri dolayısıyla tek tek vererek ilerleyelim dedim. Kendimi de unutturmamış olurum böylelikle :)

Genel Bilgiler:
Yazar: Gregg Hale, Eduardo Sanchez, Jamie Nash, Robert Napton
Çizer: Mario Guevara
Tür: Tarihi, Macera
Bölüm Sayısı: 6 Bölüm
Durum: Tamamlandı
Tip: Çizgi Roman(Soldan Sağa)

Bir efsanenin doğuşuna şahit olun!

Karasakalı herkes duymuştur, korsanlar kralı olanı, lakin efsanenin ardındaki adamı pek azı bilir, Edward Teach'i. Sıradan bir genci, zamanının en korkunç korsanı haline getiren neydi? Öyle korkunç bir kişiliğe nasıl büründü ki, bütün hükümetlerin ve korsanların korkulu rüyası oldu da onu yok etmek için ellerinden geleni yaptılar? Karasakal adlı yanlış anlaşılan korsanın emellerinin arkasındaki gerçek neydi?

Son düzenleme:

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Elleri de dolu gelmişsiniz hem :)
Eğer sayılar kısa aralıklarla gelecekse, ben tercihimi son sayıya kadar biriktirmekten yana kullanacağım.

Ellerinize, gözlerinize sağlık.

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,784
Hiçbir Şey Ülkesi
Genellikle bildiğimiz / tanıdığımız / okuduğumuz "görünen"le ilgilli konulardansa, "görünenin arkasındaki" sebepler daha fazla ilgimi çekmiştir her zaman. Bu açıdan da kesinlikle sonuna kadar gideceğim bir seri olacak sanırım. Ellerinize sağlık, sevgili NiTian ErXing. Hemen indiriyor ve (bir sonraki sayıyı bekleyemeyecek kadar sabırsız biri olduğumdan ve yarım kalan / devam eden maceralar bende panik atak :) yaptığından) ben de sevgili Sinan Atik gibi tüm sayılar tamamlandıktan sonra okumak üzere biriktirmeye başlıyorum...

SONRADAN EK: Bu arada, linkteki iki bölümü de indirdim ama "Arşiv Bulunamadı" hatası verip "rar" dosyasını açmıyor. Sorun bende mi acaba?

Son düzenleme:

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,165
4,978
Serüvenler diyarına açılmaya hazırız, görelim ne heyecanlar var. Ellerinize/emeklerinize sağlık.

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla
Serüvenler diyarına açılmaya hazırız, görelim ne heyecanlar var. Ellerinize/emeklerinize sağlık.
Teşekkürler, keyifli okumalar hocam.

Genellikle bildiğimiz / tanıdığımız / okuduğumuz "görünen"le ilgilli konulardansa, "görünenin arkasındaki" sebepler daha fazla ilgimi çekmiştir her zaman. Bu açıdan da kesinlikle sonuna kadar gideceğim bir seri olacak sanırım. Ellerinize sağlık, sevgili NiTian ErXing. Hemen indiriyor ve (bir sonraki sayıyı bekleyemeyecek kadar sabırsız biri olduğumdan ve yarım kalan / devam eden maceralar bende panik atak :) yaptığından) ben de sevgili Sinan Atik gibi tüm sayılar tamamlandıktan sonra okumak üzere biriktirmeye başlıyorum...

SONRADAN EK: Bu arada, linkteki iki bölümü de indirdim ama "Arşiv Bulunamadı" hatası verip "rar" dosyasını açmıyor. Sorun bende mi acaba?
Biraz hızlanıp 3. sayıyı da yetiştirdim bugüne. Sizi fazla bekletmeyelim :) Keyifli okumalar dilerim. Linkleri tekrardan yeniledim, sıkıntı hala devam ediyor mu acaba?

Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Elleri de dolu gelmişsiniz hem :)
Eğer sayılar kısa aralıklarla gelecekse, ben tercihimi son sayıya kadar biriktirmekten yana kullanacağım.

Ellerinize, gözlerinize sağlık.
Teşekkür ediyorum hocam, keyifli okumalar dilerim. Elimizden geldiğince kısa sürede yetiştirmeye çalışacağız. Bu konuda çevirmenime baskı yapmaya devam ediyorum :)

3. Sayı da çıktı, keyifli okumalar dilerim.

Son düzenleme:

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,784
Hiçbir Şey Ülkesi

Sizinle neredeyse aynı zamanda indirmiş olmalıyım. Bende bir sorun görünmüyor. Olmazsa linki farklı tarayıcı üzerinden indirmeyi deneyin.

Biraz hızlanıp 3. sayıyı da yetiştirdim bugüne. Sizi fazla bekletmeyelim :) Keyifli okumalar dilerim. Linkleri tekrardan yeniledim, sıkıntı hala devam ediyor mu acaba?

Daha önce Chrome'la indirmiştim, açılmamıştı. Şimdi de hem Internet Exporer'la hem de (linkleri tekrardan yenilediğiniz için) tekrar Chrome'la denedim, yine "Arşiv Bulunamadı" diyor. Sanırım sorun bende; ya çerezlerden bir sorun oluyor, ya winrarımda bir sıkıntı var ya da başka bir şey. Tekrar farklı alternatifler deneyip, eğer olmazsa size bildiririm. İlginiz için çok teşekkür ederim.

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla

Daha önce Chrome'la indirmiştim, açılmamıştı. Şimdi de hem Internet Exporer'la hem de (linkleri tekrardan yenilediğiniz için) tekrar Chrome'la denedim, yine "Arşiv Bulunamadı" diyor. Sanırım sorun bende; ya çerezlerden bir sorun oluyor, ya winrarımda bir sıkıntı var ya da başka bir şey. Tekrar farklı alternatifler deneyip, eğer olmazsa size bildiririm. İlginiz için çok teşekkür ederim.

O hata genelde winrar sürümünden kaynaklanabiliyor hocam. Tekrar güncellerseniz belki sorun kalmayabilir. Rica ederim.

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla

Biraz geç oldu, affola. Sınavlardı, yıl sonuydu derken anca bitirebilmişim. Finali da birkaç hafta içinde verip yeni bir seriye geçeceğim hayırlısıyla. Keyifli okumalar dilerim :)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Korsan hikayelerinin ayrı bir tadı var.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Çizimler de bir o kadar harika.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara

Böylece bir kısa serinin daha sonuna geldik. Öncelikle keyifli okumalar dilerim. En kısa zamanda bir başka çizgi romanda daha görüşmek dileğiyle, esen kalın.

Ellerine, gözlerine sağlık. Kısa bir sürede güzel bir seri ile buluşturdun bizleri. Şimdi set halinde okumanın keyfini çıkartmak üzere iznini istiyorum. Kal sağlıcakla :)

medicus

Yeni Üye
18 Eyl 2009
34
16
Merhaba, karsakalı bir türlü açamıyorum.Bir çok yol denedim ama indirdiğim dosyalar açılmıyor.Oysa sitedeki diğer dosyaları açabiliyorum.Ne önerirsiniz?

medicus

Yeni Üye
18 Eyl 2009
34
16
Dediklerinizi yaptım ama olmadı.Fotodaki gibi olan dosyalar bir türlü açılmıyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    12.7 KB · Görüntü: 11

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,316
30,937
İzmir
Dediklerinizi yaptım ama olmadı.Fotodaki gibi olan dosyalar bir türlü açılmıyor.
Bu dosyayı tablette okumak için biraz uğraşmak gerekiyor. Şöyleki...
İdirdiğiniz *.rar dosyanın içinde bir dizin var.O dizin içinde başka bir *.rar dosyası daha var...
O dosyayı açınca 6 sayıdan oluşan kitapların *.cbr dosyalarını görüyorsunuz..
Ancak o *.cbr dosyaları okuyamazsınız çünkü içlerinde yine dizin var ve kitap sayfaları (*.jpeg) o dizinin içinde...
Eğer üşenmezseniz bilgisayarda tüm sıkışık dosyaları açın. En son dizin içindeki tüm *.JPEG leri winzip veya winrar ile sıkıştırın.
Sıkıştırdığınız bu dosyayı *.cbr veya *.cbz uzantısı ile değiştirin..
Dosyanızı istediğiniz programla okuyun....

medicus

Yeni Üye
18 Eyl 2009
34
16
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.Lakin olmuyor.Winrar dosyasını açınca rar dosyaları çıkıyor.Onları cbr ye çeviriyorum ama aslında çevrilmiyor ve açılmıyor.Fotoyu ekledim.
Aslında merak ettiğim, neden diğerleri gibi bu dosyalar yüklenmemiş.Çünkü diğerlerini açabiliyorum,muhtemelen yükleme ile ilgili bir sorun var.
Galiba bunları okumak mümkün olmayacak..

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    20 KB · Görüntü: 9

kuno

Yeni Üye
9 Eyl 2022
55
167
Amak-ı Hayal
Dosya silinmiş sanırım.
Arkadaşlar bu arada ölü linkleri ilgili konuların altına bu şekilde belirtiyoruz değil mi? Forum kurallarını ihlal etmek istemem.