Badlands (Türkçe)

harry potter fanatiği

Kıdemli Üye
7 Eki 2014
129
912
istanbul
Badlands (1/3) (Türkçe)

Merhaba arkadaşlar ''badlands'' adlı çizgi romanın 3 serilik çizgi romanın ilkinin çeviri ve balonlamasını bitirmiş bulunmaktayım .
Konusuna değinicek olursak : Simyacılıkla uğraşan İspanyol kaşifi atasının izinden Vahşi Batı'yı arşınlayan maceraperest Perla'nın kahramanı olduğu fantastik bir western.İyi forumlar

orjinal çizgi roman buradadır arkadaşlar :

İNGİLİZCE ORJİNALİNE BURDAN GİDEBİLİRSİNİZ

(not : kapak resmi aşağıdaki fotodaki gibidir arkadaşlar , çizgi romana koymayı unutmuşum)

[url=https://klasresim.com/i/OXiZ2][/URL]

indirme linki : (türkçe)

NAÇİZANE BİR UYARI : CDisplayEx veyahut diğer Comical vb. ortamlarda çizgi roman okuyan arkadaşlar için görüntü kalitesini şu şekilde artırabilirsiniz.Bilenler elbette vardır , bilmeyenler de faydalansın diye yazmak istedim.

CDisplayEx ingilizce için : menu > Options > Resizing algorithm > Lanczos(better quality)

[url=https://klasresim.com/i/QAgbX][/URL]

türkçe arayüzde : seçenekler > yeniden boyutlandırma algoritması > Lanczos ( Daha İyi Kalite )

[url=https://klasresim.com/i/QAM1M][/URL]

Eğer CDisplayEx değil de '' Comical '' programını kullanıyorsanız , o zaman şu adımları izleyebilirsiniz.

view > ımage filter > Lanczos 3

[url=https://klasresim.com/i/QAJGb][/URL]

tekrardan keyifli okumalar...

Son düzenleme:

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Merhabalar, çeviri ve paylaşımınız için çok teşekkürler. Ancak kitaptaki sayfa sıraları karışmış, sayfa numaralandırmaları yaparken daima 01-02-03.... şeklinde gitmelisiniz. Eğer numaralandırmayı 1-2-3 şeklinde yaparsanız cbr asciii formatında sıralama yaptığı için karışık gösteriyor. Dolayısıyla hikaye anlaşılmıyor.

Ayrıca bir kitabı yayınlamadan önce ben daima tekrar okuyorum. Bu da çevirirken yaptığım hataları düzeltmemi sağlıyor. Kapağı ekleyip sayfa numaralarını düzelterek paylaşmanız mümkün mü? Yeni indirip okuyacak arkadaşlar bu sorunları yaşamazlar.

Bunun dışında ufak-tefek Türkçe hataları gördüm ancak genel olarak hem çeviriniz hem de balonlamanız bu işi ilk kez yapan birisi için güzel. Aramıza tekrar hoşgeldiniz :)

atsinaa

Onursal Üye
27 Tem 2011
357
3,056
Tokat -Niksar
Ben telefona indirdim. Çizgi romanlarıPerfect Viewer ile okuyorum. Kontrol ettim sayfa sırasını.Sayfalar sıralı idi fakat 6. sayfa yoktu. Netten orijinalini indirdim 6. sayfada çevrilecek bir şey yokmuş o sayfayı ve kapağı oradan ekleyeceğim. Bir de konuyu açarken özel isimleri büyük harfle yazmanızı rica ediyorum sizden.
Paylaşımınız ve emeğiniz için teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

harry potter fanatiği

Kıdemli Üye
7 Eki 2014
129
912
istanbul
arkadaşlar hepinize güzel yorumlarınız için teşekkür ederim , bir kaç hata ben de farkettim. onları da düzeltip , kapak ekleyip geliştirmeleri yapıcam . keyifli okumalar. tekrar teşekkür ederim .

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
xlZdzI.jpg

Kapakta benden olsun.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
İndirip bir göz attım.
İlk çalışmaya göre çok iyi.
Devamını bekleriz söyliyeyim. :D
Çeviri ve balonlama işi araba kullanmak gibidir.
İlk birkaç seferde fren, gaz, vites insan heyecan yapar.
Sonra kullana kullana herşey otomatikleşir.
Bir süre sonra sanki kendiliğinden gidiyormuş gibi hissedersiniz.
Devam ederseniz çok başarılı işler yapacağınızdan eminim.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
çizimler ve renkler çok güzel.
sevgili harry potter fanatiği, son iki sayıyı heyecanla bekliyorum.

gandor08'e vesile olduğu için ayrıca teşekkürler. darısı diğer paylaştığınız eserlere.

Son düzenleme:

harry potter fanatiği

Kıdemli Üye
7 Eki 2014
129
912
istanbul
arkadaşlar serinin 2.cildi olan
Badlands v2 The Grizzly Dancer (2016) adlı romanın çevirisini bu hafta içi bitimiş olurum. Balonlama yapıcak birileri varsa çok sevinirim , aynı zamanda çevirip not defterine yazıyorum onu da balonlama sayfasında ya da burda paylaşıcam , saygılarımla , kendinize dikkat edin bu aralar :)

harry potter fanatiği

Kıdemli Üye
7 Eki 2014
129
912
istanbul

Ekli dosyalar

• badlands volume 2 part 1.txt
    11.7 KB · Görüntü: 13
  • badlands volume 2 part 2.txt
    14.1 KB · Görüntü: 9
Son düzenleme: