Varyemez Amca'nın Hayatı ve Serüvenleri - Bölüm 3 - Çorak Toprakların Kovboyu

lenard

Onursal Üye
29 Haz 2009
378
2,117
Varyemez%2BAmca%2BBolum%2B3%2B-%2B01.jpg

Yazıp çizen: Don Rosa
Çeviri: lenard
Kontrol: SToktan
Balonlama: Mandos
Font: CCMeanwhile

Küçücük blogcuk içi dolu bilgicik;

Bir ördek ağlıyor,
Gözleri yaşlı.
Yalnız bir kovboydu,
Dağları aştı
...

Ağla kovboy ağla,
Ben de ağlayayım.
Bu topraklardan sana,
Arsa bağlayayım
...​

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Genellikle Disney çizgi romanları zaman çizgisinde kronolojik ilerlemez (Tam emin değilim, okuduklarım hep öyleydi. Hatalıysam düzeltiniz.). Bu tam tersi, sıralı ve kronolojik hikayeler şeklinde yazılmış bir seri. Tam sevdiğim gibi. Sıralı ve kronolojik ilerleyen, geçmiş olaylara atıfta bulunan öyküleri daha çok severim. Varyemez Amcanın köken hikayelerini beğenerek okuyorum. Don Rosa'yı ayrı sever oldum. Ayrıca çizgi romandan çok blogta yazılan bilgileri sevdim. Nacizane tavsiyem her sayı için yazdığınız notları pdf veya cbr formatında eklemeniz. Bu notlar en az çizgi roman kadar değerli.

Elinize sağlık.

lenard

Onursal Üye
29 Haz 2009
378
2,117
Genellikle Disney çizgi romanları zaman çizgisinde kronolojik ilerlemez (Tam emin değilim, okuduklarım hep öyleydi. Hatalıysam düzeltiniz.). Bu tam tersi, sıralı ve kronolojik hikayeler şeklinde yazılmış bir seri. Tam sevdiğim gibi. Sıralı ve kronolojik ilerleyen, geçmiş olaylara atıfta bulunan öyküleri daha çok severim. Varyemez Amcanın köken hikayelerini beğenerek okuyorum. Don Rosa'yı ayrı sever oldum. Ayrıca çizgi romandan çok blogta yazılan bilgileri sevdim. Nacizane tavsiyem her sayı için yazdığınız notları pdf veya cbr formatında eklemeniz. Bu notlar en az çizgi roman kadar değerli.

Elinize sağlık.

Evet, genelde diğer Disney sanatçıları kronolojiye uymuyor. Don Rosa en çok bunun, Carl Barks'ın hikayelerini sürdürmenin peşinde. Bu seri, Varyemez'in nasıl zengin olduğunu bütün bir hikaye olarak anlatıyor. Ama her sayının kendi içinde başı ve sonu var, ayrı ayrı da okunabilir yani. Rosa, muhtemelen çocukken hikayelerini okuduğum ama bilmediğim bir isimdi. Ve gerçekten hayran olmamak elde değil. Hayal gücü, zekası, yeteneği... hepsi dört dörtlük bana göre. Notları da belki dediğiniz şekilde yapabiliriz, güzel fikir :24:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Var, ama yemez, yedirmez... Turşu kursun... Kapağına bakılırsa yıl 1882. Bu kahraman bizim tanıdığımız Mıckey sülalesinin en yaşlısı. Torunlarına bile yedirmiyor... Aksi ihtiyar... İşte bu da böyle sevilen bir kahramanımız. Teşekkürler, arkadaşlar. Zevkle okunacak maceralara imza atıyorsunuz. :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
Dördüncü harika Varyemez öyküsü için
teşekkürler sevgili dostlar. Gerçekten
çok eğlenceli ve heyecan verici öyküler.
Okumayan dostlara tavsiye ederim ve
şunu da söylemek gerekir mi bilmiyorum
ama her sayı ayrı bir "western" öyküsü
diye yorumluyorum. Tex ya da Red Kit
veya herhangi bir tür western seven biri
bu seriyi de çok sevecektir. Ellerinize
sağlık, sevgi ve saygılar dostlar.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Emek ve katkılarınız için çok teşekkür ederim.
Varyemez Amca her zaman favorilerim arasındadır.
Selam ve saygılarımla.