Sihirli Tarikat TR 001...

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,781
dv8qgdoa83g7w657k.jpg

Merhaba dostlar...Hem çizimi hem konusuyla
sizleri mest edecek Sihirli Tarikat'ın ilk sayısının çevirisiyle karşınızdayım.
Ağustos ayında 2.siyle tekrar görüşmek üzere
sağlıcakla kalın. İyi okumalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Aaa! İnanmıyorum, gerçekten "rapidshare" miydi o :)
Dosya inerken yazıyorum bu sevinçle. Hiç ilgim yok
ama gerçekten eski bir dostu görmüş gibi oldum bu
rapidshare ile :):) Kapağı gördüğümde çok iyi hikaye
olabilir diye düşünmüştüm, öyleymiş, eline gönlüne
sağlık sevgili comicist, teşekkürler, saygılar bu emeğe...

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Ellerinize sağlıkda bu rapidde neyin nesi eskilerde ondan indiriyorduk ama şu an çalışıyor virüs prglerimiz indirttirmiyor rapidi virüs olarak görüyor bende
indiremedim ne yazıkki..

Son düzenleme:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Vay canına! Uzun bir aradan sonra rapid'den dosya indirmek, hakikaten nostalji oldu.
Oldukça yavaş iniyor ama olsun rapid iyidir sonuçta.
Teşekkür ederim.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Güzel bir seriye benziyor. 2-3 kez denedim, başarılı inmedi. Sanırım hatlarda bir sorun var. Yarın tekrar denerim. Çalışma için teşekkürler.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Comicist linki. 2. sayı sabırsızlıkla bekleniyor. Bende link sorunsuz, kitap hediyeli. Teşekkürler, comicist.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Sorunlu yada sorunsuz ama harika bir macera rapid'den indi
çok teşekkürler Comicist, ikinci sayıyı beklemeye başladım bile..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Rapid eski dost,yıllarca bize hizmet etti sonra şaşırmıştı.:D
Güzel paylaşım ve emeklerin için teşekkür ederim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Yıllar sonra rapid kullanarak dosya indirmek farklı bir şey oldu bizim için. Nostalji olsun diye özellikle onu seçtim :)

Yok reklama denk geldi, yok linki bulamıyorum vs dememek için arkadaşlara jdownloader gibi indirme programı kullanmalarını tavsiye ediyorum. Bende bir tek SenSei ustanın uploaded .net sitesinde işe yaramıyor. Onu da doğrudan siteden indiriyorum, bekleme derdi de olmuyor :)

Teşekkür ederim üstadım. Mark Millar imzasını görünce hemen okumalıyım dedim. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Ellerinize sağlık.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Aha! Bu rapid ölmemiş miydi yav! Valla çok şaşırdım zamanında da pek sevmezdim ama zamanının turbobitiydi.Parayı veren düdüğü çalar hesabı. Herkes dert yanar ama yine de ondan şaşmazdı. Eh malum hatırladığım kadarıyla 4 büyükten biriydi. Rapidshare, Eski Mediafire.Sonra şu an hatırlayamadığım o ikisi "B" ve "T" ile başlıyordu bunlar galiba. Zamanında "B" bayağı kök söktürmüştü Rapide.
Eski Mediafire, Eski Mega'nın ve bir çok torrent sitesinin kaderini daha doğrusu kellesini uçuran uluslararası kanunla tarih olmuştu. "T" ise yanılmıyorsam daha çok oyun portalı gibi bir yerdi. Ya da oyunları korsan indirdiğim o yıllarda ben sadece oyunlar için başvurduğumdan da olabilir. Neyse, Ücretsiz ve hızlı indirip yükleme yapmasına şaşırmıştım. Sonra sessiz sedasız o da gömüldü gitti galiba. Eski sade ve burnundan kıl aldırmayan arayüzlü tasarımı resmen kalite istiyorsan ben burdayım der gibiydi.Rapidin Buralara kadar inmesine şaşırdım güzel nostalji oldu.
Ama yine de prensip olarak etraftan zırt pırt reklam çıkan yerleri tercih etmemeye çalışıyorum.
Haa çizgiroman güzele benziyor eline sağlık ^^
Muhabbete daldık kaynıyordu valla :d

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Ben admin taraftarı olduğumdan sendspace'i tercih edenlerdenim.

Tabi nostalajiyede bayılırım, sıkışırsak yükleriz, üye olmak lazım oraya da.

Çeviri ve balonlama için teşekkürler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Mark Millar artık bir efsane. ( Marvel Knights, Spider-Man, Ultimate Fantastik Dörtlü, Kick-Ass ve Civil War...)
Ana akım çizgi romanlar için yaptığı işlerden sonra artık kendi çizgisinde kendi evreninde hikayeler yazıyor.
Millarworld.png

Millarworld...

1fRLJa3.jpg

Yazdığı çizgi romanlarından Oldman Logan, Civil War, Wanted, Kingsman ve Kick-Ass filme uyarlandı. Yakında diziler ile geliyor...

Böyle bir adamın yazdığı ne varsa okunur. Güzel bir seçim.
Teşekkürler.

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,781
Mark Millar artık bir efsane. ( Marvel Knights, Spider-Man, Ultimate Fantastik Dörtlü, Kick-Ass ve Civil War...)
Ana akım çizgi romanlar için yaptığı işlerden sonra artık kendi çizgisinde kendi evreninde hikayeler yazıyor.
Millarworld.png

Millarworld...

1fRLJa3.jpg

Yazdığı çizgi romanlarından Oldman Logan, Civil War, Wanted, Kingsman ve Kick-Ass filme uyarlandı. Yakında diziler ile geliyor...

Böyle bir adamın yazdığı ne varsa okunur. Güzel bir seçim.
Teşekkürler.

Millar'ın yazdığı senaryoların çoğuna baktığımda;
çocuksu duygular (çocuk ergenler kullanılıp), zaman ve şiddet çok ağır bir dilde harmanlanıp öyküleniyor...
Bu durum izleyiciye (okuyucuya) mıknatıs etkisi yapıyor...
Son zamanlarda Millar'ın yolundan giden yazarlar çoğalmış durumda...

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,489
Bu çizgi romanın Millar'ın Netflix'le yaptığı anlaşma nedeniyle dizisinin çekilmesi ihtimal dahilinde.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

"Sendspace" güzel, hızlı, bekletmeyen ve sanırım reklamsız (belki de ben "reklam engelleyici" kullandığım için görmüyorumdur!) bir dosya barındırma sitesi. Ama ona çok da fazla güvenmemenizi öneririm, sevgili dostlar. Sitenin "sık sorulan sorular" (FAQ) sayfasında "yüklenen dosyalar serverda ne kadar süreyle muhafaza edilir?" mealinden bir sorunun cevabı şöyle: "dosya 30 gün süreyle hiç kimse tarafından indirilmezse pasif duruma düşer ve silinir. Pasif duruma geçmedikçe silinmez". Tabii bu durum parasız üyelikle yüklenmiş dosyalar için geçerli. Ben yine de "MediaFire" ve "Mega"dan vazgeçilmemesi gerektiğini savunuyorum (en azından şimdilik). Bu ikisinden (bu nedenle) dosya silindiğini hiç görmedim.
sendspace_faq.jpg

Ek Not: Hep aklımdaydı ama şimdi yeri geldi, bir hayalimi söyleyeyim! "Avcı ne kadar hile bilirse, ayı o kadar yol bilir"(!) diye bir söz var. Mesela yazılımdan anlayan biri bir program yazsa ve bu program, mesela 29 günde bir otomatik olarak çalışıp bu ve benzeri sitelerden dosya indirmeye başlasa! Gerçi bu metod bu site için pek pratik olmaz. Sendspace kısıtlamayı "dosya üzerinden" kurmuş. Ama bazı siteler "açılan hesap" üzerinden kuruyorlar. O hesaptan yüklenmiş tek bir dosyanın indirilmesi yetiyor yani! Sadece hesabın aktif olup olmadığına bakıyorlar.

Son düzenleme:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
2-3 defadır indirmek için uğraşıyorum.
Hızım çok çok iyi olmasına rağmen
Zaman aşımından dolayı indirme iptal ediliyor.
Yani amaç hızlı indirme programını satmak.
Ben bu rapid denen zımbırtıyı oldum olası hiç sevmedim.
" Onun babasını da sevmezdim..." zaten.
Eğer indirme işlemin başarırsam söz ;
MEDİAFIRE yükleyip, alternatif link vereceğim.

Sözüm söz.
Zor da olsa indirdim.
Ahanda mediafire linki...

Son düzenleme:

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
Hacılı bey mediafire linki vermiş ama linkin boyutu 3,5 mb civarında orjinal dosyanın çözünürlüğünü çok fazla düşürmüş, orjinal çözünürlükte aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.