MARTIN MYSTERE 119 BIS GAMALI HAÇIN GÖLGESİ - Türkiye'de YOK!

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,682

SERGIO BONELLI EDITORE'nin 01/02/1992 tarihinde BIS olarak (2 sayı uzunluğunda, 196 sayfa) olarak yayınladığı; Giuseppe Ferrandino'nun yazdığı, Carlo Cedroni'nin çizdiği (Kapak: Alessandrini) L'OMBRA DELLA SVASTICA - GAMALI HAÇIN GÖLGESİ macerası, maalesef ülkemizde bazı telif hakları nedeniyle yayınlanamadı.(Büyük ihtimalle yayınlanmayacak da...)

Uzun uğraşlar sonucu, Martin Amca'yı sevenlerin beğenilerine iftiharla sunulur! :)

300 dpi, Font:Comic Strip MN - 8 pt (Özellikle tabletten vs. okuyacak arkadaşlar için elverdiği ölçüde fontu büyük tuttum.)

Tek Part halinde (265 MB)

İki Part olarak bölünmüş hali
Part I (133 MB)

Part II (132 MB)

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Olağanüstü...
Dostlarım bilir uzun zamandır martin'in Türkçede yayınlanmayan maceralarını araştırıyordum.
Çizgi düşler spesiyalleri yayınlarken ekleri de yayınlıyor ama ilk sayıları yayınlayan maceraperestlerde ekler yok...
Konu içindeki Türkçe kullanımı mükemmel, umarım çeviri de öyledir...
Güzel bir bayram armağanı oldu.
İnmesini heyecanla bekliyorum.
Teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
İndirdim ve büyük bir keyifle okudum.
Çok da beğendim.
Ancak başlık konusunda biraz sıkıntım var. Sıralı listede 2002 yılıı 3. Sayı olarak gözüküyor. Konu başlığımız ise 1992 yılı ve 119 rakamı var...
Biraz karıştı devrelerim...

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,802
Okumadığım bir Martin macerası benim için kesin bayram hediyesi oldu
çok teşekkürler Azizelaziz. Savok'un sıralama sıkıntısı bende de var
arşivde nereye ekleyeceğiz.

All4all

Kıdemli Üye
23 Haz 2016
189
576
Manaus
Iyi bayramlar, gercekten güzel bir bayram hediyesi. Azizelaziz in verdigi sıralama ve yayın tarih bilgileri doğru orijinal sayı bilgileri. Bonelli sitesi ve comicvine da da ayni bilgiler var.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
O yıllarda çok fazla sevilen ve satılan Martin Mystere'nin
daha fazla macerasını okumak isteyenler için, Bonelli
aylık seriyle aynı sayı numarası ve "BIS" ibaresiyle
196 sayfalık, semestral, yani yılda 2 kez çıkan bir seriye
başlamış.

Anladığım kadarıyla 7 adet "BIS" sayısı çıkmış.

Martin.Mystere.n.107Bis - La Macchina Della Follia 01.02.1991
Martin.Mystere.n.115bis - AL CENTRO DELLA TERRA 01.10.1991
Martin.Mystere.n.119Bis - L'ombra Della Svastica 01.02.1992
Martin.Mystere.n.127Bis - L'ultimo Mistero 01.10.1992
Martin.Mystere.n.131Bis - Space Shuttle 01.02.1993
Martin.Mystere.n.139Bis - Il Ritorno Di Jaspar 01.10.1993
Martin.Mystere.N.206bis - Il Segreto della Mummia 01.05.1999

Bu albümler daha sonra başka serilerde de yayımlandı (sanırım),

mesela: La Macchina Della Follia (İlk BIS sayısı), 2003 yılında
"Extra Martin Mystere" serisinde tekrar baskı olarak yayımlanmış:

(Bu seride de oradan buradan alınma 30 kadar sayı çıkmış)
(NOT: Ah Bonelli, ne çok karıştırmışsın sen de! kafam daha
fazla karışmadan kesiyorum)

dudtxn3tctp2134uk.jpg

001df368a65beae3a7961b5b652ce496.jpg--la_macchina_della_follia.jpg

Sıralama konusunda sevgili Assad'ın BURADAKİ konusu
yardımcı olabilir (Normal seri içinde BIS sayıları da var).

Son düzenleme:

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,682
Arkadaşlar!
Öncelikle hepinize beğenileriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Sıralama sorununu tam ben açıklayacakken; sağolsun, ''yeryüzü'' dostumuz benden önce davranmış. Ona, ekstradan bir teşekkür daha... :)

Hepinize zevkli okumalar ve iyi bayramlar dilerim...
Ç.Roman dolu daha nice bayramlara inşaallah!

Son düzenleme:

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,378
Harika bir surpriz oldu ustadim cok tesekkurler cok buyuk emek vermissin gercekten. Italyancadan mi cevirdin yoksa ingilizcesini mi buldun?

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,378
Bir yere kaybolma Italyanca bilen biri icin cok is var burda Dampyr sever misin? :D

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Martin Mystere maceralarını bu yıl okumaya başladım.
Tam bir tutkunu oldum diyebilirim.
İnsanı sarıp sarmalıyor adeta.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık dostum.

292 MB boyutunda indirip,
Kaliteyi bozmadan 36 MB boyuta düşürerek arşivime aldım.
Pırıl pırıl bir paylaşım. Teşekkürler.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Nasıl da gözümden kaçmış, hay Allah. Ellerinize sağlık indirip keyifle okuyacağım.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961
Muazzam bir emek, özen.
Çok çok teşekkürler.
BIS serisini Türkçe okuma ayrıcalığı da bizlerde, bu sayede.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Teşekkürler üstat bis serisinin son sayısını'da çeviri olarak paylaşmanınız münkünmü.

Martin Mystere 06 BIS 2006 Il Segreto della Mummia

gunduz aydın

Yeni Üye
18 Şub 2023
36
240
Ankara
hard copy arşivimde bir bu eksikti, doğal olarak. topluluktan bu gece haberim oldu, hemen üye oldum ve ilk iş bunu aradım. bulunca varsın italyanca olsun, balon balon, kelime kelime çevirir biraz da olsa anlayarak okurum dedim. açınca neye uğradığıma şaşırdım, üstelik türkçeye çevrilmişti. tüm samimiyetimle söylüyorum, hayatımda güzel tesadüf sürprizlerin nadide bir örneği oldu bu.
gerçekleşmesini sağlayanlara hassaten çok teşekkür ederim.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
882
5,203
Artık , günümüzde ‘’gizem ‘’ konusu olan birçok olayı ‘’ Martin Macerası ‘’ halinde bekler oldum. Atlantis ya da Mu bölgeleri bir tarafa , özellikle son yıllarda genişleyen konu yelpazesi dahilinde , ‘’ insanoğlu gerçekten aya ayak bastı mı ? ‘’ , ‘’ Titanic gemisinde yaşanan olaylar ‘’ gibi pek çok olay , Martin amcanın senaryo konularında yer alıyor. Doğrusu , bunlar gibi konulara ; ‘’ Adolf Hitler gerçekten intihar etti mi ? ‘’ , ‘’ Dördüncü Reich dönemi hazırlıkları nasıl sürüyor ?? ‘’ soruları eklenmese olmazdı. Ezoterik konular ‘’ çoğu kişinin ilgi alanı olmamasına karşın , ele alınan konuların ilgi çekiciliği tartışmasız ilgi odağı olmaya devam ediyor. Geç gördüğüm bu Martin macerası benim de koleksiyonumun eksikliği idi. Günümüz İtalyan çizgi roman pazarı , eski parlak satışların sözkonusu olduğu ortamdan uzaklaşmış olsa da , amiral gemisi olan ‘’ Tex ‘’ maceraları açık farkla liderliğini sürdürse de , Martin Maceraları belli bir kesimin ilgi odağı olmaya dünyada devam ediyor , hiç şüphesiz edecek de . Ben de bu büyük emek ürünü paylaşım için , gecikmiş teşekkürlerimi sunmak istedim.

İnanna Salome

Aktif Üye
4 Eki 2023
207
1,288
Türkiye'de yayınlanmayan, bazılarınca "sansürlenen" bu eseri çok merak ediyordum.

İkinci Dünya Savaşı kitaplarına sardığım şu dönemde, Martin Mystere'ın derinlikli bakışı ufuk açıcı olacak kesinlikle.
Bizleri Türkiye'de bulamayacağımız böylesi güzelliklerle buluşturmanız muhteşem.
Çeviri, tarama, balonlama, düzenleme, yükleme ve sunum tüm emekleriniz için sonsuz teşekkürler.
Harikasınız.