The Fountain (Kaynak) (2005)

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
The Fountain (Kaynak) (2005)

The Fountain (Kaynak), Darren Aronofsky ile Ari Hande tarafından yazılıp Kent Williams'ın çizimleriyle hayat bulan 2005 yılında yayınlanan 178 sayfalık tek ciltten oluşan fantastik bir çizgi romandır.

The Fountain (Kaynak), üç farklı zaman biriminde, bir adamın sevdiği kadını kurtarmak için başından geçen bin yıllık serüveni konu almaktadır. 15. yüzyılda İspanya'da yaşayan Tomas ölümsüzlük verdiği sanılan efsanevi bir çeşmenin arayışına çıkar. Günümüzde, Tommy Creo isimli bir bilim adamı, kanser olan eşi İzzy'yi kurtarabilmek için umutsuzca bir tedavi yöntemi keşfetmeye çalışmaktadır. 25. yüzyılda, astronot olan Tom ise uzaydaki gezintisi sırasında kendisini çok uzun sürelerdir rahatsız eden olayların arkasındaki gerçekleri keşfeder. Bu üç adamın hikayesi tek ve ortak bir gerçeğe uzanmaktadır...

Yazarları Darren Aronofsky ve Ari Handel tarafından senaryolaştırılan çizgi roman, 2006 yılı ABD yapımı olarak, yine yazarlardan Darren Aronofsky yönetmenliğinde, Arnon Milchan ve Eric Watson yapımcılığında, oyuncular Hugh Jackman, Rachel Weisz, Ellen Burstyn, Cliff Curtis ve Ethan Suplee ile sinemaya uyarlanmış ve bu film 11/05/2007 yılında gösterime girmiştir. Bu film, pek çok eleştirmen tarafından "en iyi çizgi roman uyarlaması" olarak gösterilmiştir. Vertigo yayınları tarafından basılan çizgi roman ise ülkemizde yayınlanmamıştır.

Aslında 178 sayfadan oluşan tek sayılık bir çizgi roman olmasına karşın sizi bir an önce bu çizgi romanla buluşturabilmek için çeviri ve balonlamasını yaptıkça her bölüm sonunda olacak şekilde sayılara ayırdık ve yayınlamaya başladık. Comicgard olarak kalan kısımları da en kısa zamanda bitirmek ve sizleri bu çizgi romanın tamamıyla buluşturmak hedefindeyiz. Tamamını bitirdiğimizde tek parça olarak da yayınlayacağız ama önerimiz bir an önce okumaya başlamanız ve bizi takip etmenizdir.

Blog sayfamıza da bekleriz:

1. sayıyı buradan indirebilirsiniz:

2. sayıyı buradan indirebilirsiniz:

3. sayıyı buradan indirebilirsiniz:

Son düzenleme:

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,396
6,521
Ankara
Çok güzel bir çizgi romanı çevirmeyi tercih etmişsiniz. Öncelikle tebrik eder, bu güzelliklerin devamını aç gözlülükle beklerim :)

Ellerinize, gözlerinize sağlık.

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
Teşekkür ederiz. Harbiden gözlerimiz yandı, zira bu çizgi roman 2 yıldır gözlerimizi yakıyor. :)))

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
İnanılmaz bir şey...
2 yıldır gözlerimizi yakan çizgi roman bir anda aldı başını gidiyor...
Tamamen sizin destekleriniz sayesinde...
Zira, yayınladığımız kısımların "indirilme" rakamlarını gördükçe acayip gaza geliyoruz...
Ve o gazla başımızı kaldırmaksızın çevirilere ve balonlamalara devam ediyoruz.
İlginiz için çok teşekkür ederiz...
Birkaç gün içinde 3. bölümü de yayınladık...
Kaldı son 76 sayfa...
Bu gidişle bu inanılmaz güzel çizgi romanın tamamını birkaç güne kalmaz yayınlarız...
Tavsiyemiz odur ki, önce çizgi romanı tamamen okuyun ve akabinde de
"en güzel çizgi roman uyarlaması"
olarak lansedilen filmini bir solukta izleyin ve sevdiklerinize de izletin...
İnanın herkes kendinden bir parça bulacaktır, çizgi romanda da, filmde de...
Sağlıcakla kalın...
Destekleriniz için sonsuz teşekkürler...​

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,225
Kamlançu
Ellerinize sağlık arkadaşlar.
Filminin baş kısmını izlemiş ve beğenmemiştim, devam etmedim.
Çizgi romanını beğeneceğimi tahmin ediyorum, çünkü film ile çizgi romanın anlatımı birbirinden farklı...
Teşekkürler...

a.lee

Kıdemli Üye
12 Mar 2015
108
218
seçiminize emeğinize hızınıza sağlık.. Comicgard'a hem hoşgeldiniz hem de nice güzel işlerle uzun soluklar diyorum.

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
Devam edecek merak etmeyin, sadece tam bir teknolojik çöküntü yaşadık ve anca üstesinden geldik :((

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
708
Linkler çalışıyor. Mesajınızdan sonra her üç sayıyı ayrı ayrı indirdim. Tarayıcınızı değiştirerek, bağlantınızın indirme kapasitesini kontrol ederek yada bilgisayarınızda indirmeyi engelleyici bir sorunun bulunup bulunmadığını kontrol ederek bu sorunu aşabilirsiniz.

GZlgZl

Yeni Üye
1 Eki 2019
2
0
Farklı tarayıcıdan denediğimde çalıştı.Elinize, emeğinize sağlık. İyiki varsınız. Takip ettiğim tek forum sitesi.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,980
8,379
Üstadım bu güzel paylaşım için teşekkür ederim. önsözde de belirtiğiniz gibi 178 sayfalık bu eserin geri kalan bölümleri yayınlandı mı? yayınlanmadı ise eser yarıda kalmaması için yayınlanacak mı? ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Sizlere kolaylıklar dilerim.