Peanuts #26

PurpleFour

Yeni Üye
5 Kas 2017
11
59
kaboom_peanuts_26_a_main.jpg

Kendisi benim ilk çevirim ve ilk balonlamam, aslında bayadır bitirmiştim ama atmaya fırsat bulamadım. Tüm eleştirilerinizi bekliyorum :)

(Bende oluşan bi hata yüzünden görsel ekleyemedim kusura bakmayın)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,959
Sevdiğim kahramanın yeni bir macerasına daha kavuştuk sayende
çok teşekkürler PurpleFour. Devamları yada başka kahramanlar da
gelirse hiç şikayet etmeyiz, biline.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Bence daha güzel bir font kullanabilirsiniz.
Orijinalinde kullanılan ya da ona en yakın bir font tercih edilebilir.
Bazı cümlelerde anlam ya da anlatılmak istenen tam oturmamış.
Mesela; "Onu toprağa vermeni istiyorum." yerine "Onu yere sermeni istiyorum." olabilirmiş gibi.
Bunun gibi birkaç cümle daha var ama hepsini sıralamaya gerek yok.
Bazen kelimenin gerçek anlamı çeviri yaparken inisiyatif almayı gerektirebiliyor.
Konuşma balonlarına cümleleri yerleştirirken de bir düzen içinde olmalarına dikkat etmelisiniz.
Bir sonraki çalışmanızın çok daha iyi olacağından eminim ve sabırsızlıkla bekliyorum.
Paylaşımınız için çok teşekkürler.

Son düzenleme:

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,028
Mersin
Valla benim söyleyeceğimi Ertugrul yöneticim söylemiş, bazen bire bir çeviri kelimenin Türkçedeki anlamını tam vermiyor, onun için vermek istedigi anlamı bozmayacak çeviriler daha uygun oluyor; font seçimi bana göre tercihdir, fakat balonların içindeki farklı renk ve büyüklükteki yazılar bu macera için uymuş, son olarak balonlar içi temizlemen en azından benden çok iyi,
devamını bekliyoruz ; ellerine saglık dostum

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Ben de Ertuğrul dostumuzun söylediklerine katılıyorum. Çeviri yaparken mümkün olduğunca anlaşılabilir olmasını sağlamak lâzım, İngilizce cümleleri birebir Türkçeye çevirmek sıkıntı doğuruyor.

Gene de ilk çeviri ve balonlama için çok iyi, benim ilk çeviri/balonlamam bundan daha kötüydü. :) Deneyim kazandığınızda çok daha iyi olacağına eminim.