Murena - Pek Yakında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar,

Ekhö ve Kara Sancak serileri bu hafta tamamlanacak inşallah. Ardından Murena serisine başlayacağız. Seriyle ilgili bana bilgi veren drgavser arkadaşımıza ve orijinalleri bizlerle paylaşan gandor08 dostumuza teşekkürler.

Jean Dufaux ve Philippe Delaby tarafından hazırlanan bu seri, Le Monde da dahil birçok önemli gazete ve dergide, defalarca, tarihi gerçeklere ve yaşayış tarzlarına sadık olduğu için ödüller aldı. 2011 yılında Fransa'da yılın tarih konulu en iyi çizgi romanı seçildi. Kahramanların kıyafetlerinden, silahlarına ve tarihi olaylara kadar tümüyle gerçeklere bağlı kalınarak çiziliyor.

Konu özetle:

M.S. 54 Roma. İmparator Claudius'un yönetiminde imparatorluk gücünün doruk noktasındadır. Ancak başkent, tahtın peşindeki kişilerin komplolarıyla sarsılmaktadır. İmparatorun eşi Agrippina gücü arzulamakta, ancak İmparator ondan boşanmak istemektedir.

144717_c.jpg

Couv_7504.jpg

ctl8m7pgpb2j5hct4.jpg

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
size çok teşekkür ediyorum . Herşeyden önce isteğimi göz önüne alıp çeviri listesine bu güzel kitabı dahil ettiğiniz için.Her şey gönlünüzce olsun....

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,445
hiçbiryerde :)
Bu kitap ta müthişmiş,
çizgi roman dünyada bunun
için çok seviliyor, hem göze
hitap ediyor hem farklı konuları
öğrenme şansı buluyoruz...
Kolay gelsin üstadım, şimdiden
teşekkürler.:31:

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
Teşekkürler odenat,
Büyük bir sürpriz yaptın gerçekten. Adını sıkça görmüştüm nette. 9.sayısı çıkmış ama senin hızınla hemen bitirirsin zaten.
Diğer çalışmalarına bakınca hızına şaşırmamak elde değil.:eek:

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
225
Emekleriniz ve özveriniz için çok teşekkür ederim, değerli üstadım.
Bütün çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyoruz.
Paylaşımlarınız ve ortak zevkimizle paralel bir seri var forumumuzda Borgia diye daha önce paylaşılıp yarım kalan bu serisinin eksik sayılarını tamamlanırsa konuyla ilgili bütün takipçiler size minnettar kalacaktır.

İlgili başlık altında bir sürü istek geldi ama nedense cevapsız kaldı. Oradaki yazışmamı aşağıya kopyalıyorum.

Tex ağabey yukarıdaki postta Yayınevi tarafından yayınlanmayacağını yazmış.
Odenat dostumuz bu seriye bir el atsa keşke, bu çizgilerden mahrum kalmasak.

http://www.cizgidiyari.com/forum/honeybadger/33726-borgia-jodorowsky-manara-ceviri-ve-balonlama.html

Son düzenleme:

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sanırırm bazı yasal problemler var. Yayınevi yayınlatmayacağını söylüyormuş. Bu durumda çeviriyi tamamlasam da yayınlanması mümkün gözükmüyor.

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
225
Tex ağabey'in yazdığını aşağıya kopyaladım.
Yayınevinin basiretsizliği yüzünden hepimiz mağduruz.
Duyarlılığınız için çok teşekkür ederim, Odenat üstadım.

Son kitap fuarında İlke Keskin'le bu konuyu bizzat görüştüm; "Rahatsız" edici çizimlerden dolayı yayınlamayacaklarını, Çizgi Diyarı'nda paylaşıma da izin vermeyeceklerini söyledi. Sözüm Marmara Çizgi'ye,ya adam gibi yayınlayın ya da bırakın çeviren çevirsin, paylaşıma sunsun.Anlamadığım husumetiniz yüzünden okumanın önüne koyduğunuz bu engel ne?

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Aaaaa en çok merak ettiğim serilerden biriside buydu sayın odenat, şimdiden teşekkürler.

9 adet yayımlanmış macerası var. Konunun altına isterseniz Fransızcalarınıda yükleyebilirim.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Aaaaa en çok merak ettiğim serilerden biriside buydu sayın odenat, şimdiden teşekkürler.

9 adet yayımlanmış macerası var. Konunun altına isterseniz Fransızcalarınıda yükleyebilirim.

İlk 8 macerayı, Fransızca orijinalinden, sizin yüklediğiniz yüksek çözünürlükte kitapları kullanarak çeviriyorum. 9. kitap yüksek çözünürlükte elimde mevcut. Dolayısıyla şu anda bir şeye ihtiyacım yok. Çok teşekkürler.

Zaten bunları sezon sezon yayınlayacağım. İlk 4 kitap birinci sezonu oluşturuyor. Bakalım, bu hafta bayağı tatil var, haftasonu yetiştirebilirim belki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...