Korkunç Papa - Pek Yakında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar,

Tüm Borgia sevenler için yılbaşı hediyesi, Le Pape Terrible, Korkunç Papa yakında tümüyle Türkçe olarak tam macera cizgidiyari.com'da. Ben resimlere bakarken şaşılaştım, sıra sizde.

Önce bu çevirileri tamamlayacağız, ardından tabure dostumuzun yüklediği müthiş Tahiti çizgi romanı "Papeete, 1914"e geçeceğiz.

Bizi izlemeye devam edin efendim :Ğ

18 Temmuz 1503. Papa Alexander VI bilinmeyen bir hastalığın kurbanı olarak öbür dünyaya göçer. Şafağın ilk ışıklarıyla, Roma'da Papalık için mücadele başlamıştır. Taç için ihanet, seks, zehir, şantaj, herşey mübahtır. Ve Kardinal Della Rovere, Borgia ailesinin en büyük düşmanı, ruhunu şeytana satsa da, tacı ele geçirmek için her şeyi yapacaktır.

Couv_94068.jpg
Couv_123960.jpg

Couv_195614.jpg

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Vay Papa vay!!! Vatikan onaylı değildir kesin bu seri...

Merakla bekliyoruz, şimdiden kolay gelsin ve ellerine sağlık odenat arkadaşım.

Bu arada, bu serideki Papa, Davinci's Demons dizisindeki Papa'yı hatırlattı bana kapaktaki resimlerden gördüğüm kadarıyla.

Son düzenleme:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Sevgili Odenat, her paylaşımına şapka çıkarıyorum, hatta bu o kadar sık oluyor ve o kadar mutluluk verici eserlerle karşımıza çıkıyorsun ki, bazen şapkayı tekrar kafaya yerleştirmeye bile fırsat olmuyor.
Hakkın ödenmez, çok çok teşekkür ediyor, merakla bekliyorum...

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
358
507
Kaliteli bir seri olacak gibi görünüyor.Ben bu papaları hiç bir zaman din adamı gibi göremedim.Çocukluğumdan beri tarih okur ve araştırırım Vatikan tabii aynı zamanda katolik klisesinin hep karanlık işlerde bir parmakları olmuş.

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Yeni bir projeye başladığınızı görmek güzel (her ne kadar bana hitap etmiyor olsa da...); yalnız önceki başladıklarınızdan yarım kalan projeleriniz var, Belem Ekhö, vb. onları da unutmamanız mümkünse öncelik vermeniz dileğiyle çalışmalarınızda başarılar ve kolay gelsin.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Vay Papa vay!!! Vatikan onaylı değildir kesin bu seri...

Merakla bekliyoruz, şimdiden kolay gelsin ve ellerine sağlık odenat arkadaşım.

Bu arada, bu serideki Papa, Davinci's Demons dizisindeki Papa'yı hatırlattı bana kapaktaki resimlerden gördüğüm kadarıyla.

Oradaki Papa Sixtus VI. Bizim Papa'mız ise Jules II :)

Merak edenler için macerada yer alan Papa'nın Wikipedia linkleri :

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Bilgi için teşekkürler. Gerçi papaların isimleri değişse de zevkleri ve icraatları nedense hiç değişmemiş tarihte :)
Kendileri zevk-ü sefa içinde yaşarken, cahil halkı da teolojik kurallara göre yaşaması için uyutan bu bezirgânlar sadece Papalarla da sınırlı değil tabii ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...