Amazing Spider-Man #700 (Çeviri Balonlama Projesi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054

14cwmxy.jpg

Yeni çıkan Amazing Spider-Man'in 700.sayısına başladık. Çevirsini ben yapıyorum, balonlamasını ise Vigilante dostum üstleniyor. 1 hafta içinde sizlerle olacak.

Son güncelleme (18.01.2013 21:04)
30 Ocak'ta geliyor.

Sayıdan çevirdiğimiz örnek bir sayfa,
10r0lqv.jpg

Son düzenleme:

çizgisayar

Kıdemli Üye
6 Ocak 2012
127
204
Vigilante nasıl böyle güzel kapak yapıyor?Bu kekler nasıl böyle kabarıyo?Babam böyle güzel pasta yapmayı nerden biliyor?
-Dr.otker

Son düzenleme:

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Yorumlarınız için teşekkürler. :)
Bundan sonra da iz bırakmış Amazing Spider-Man sayılarını çevireceğiz.

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Dr. Ahtopot Peter olmanın tadını çıkarıyor anlaşılan :D , Örümceği bıraktığım iyi olmuş bu kadarına katlanamazdım artık

Efsahane

Çeviri & Balonlama
11 Şub 2010
123
608
Kolay gelsin diyorum, guzel bir calisma olucak gibi.

Resimden gordugum kadari ile nacizane bir tavsiye olarak balon ici yazi fontlari cok buyuk durmus, balonlari buyuterek ve birazda font buyuklukleri ayarlansa daha iyi olur.

Yalniz sizden ricam bu tip hikayeleri sadece son bolumunden degil de hikayenin butunun den yapmaniz. Yani sadece sonucu ogrenmek bence hikayede cok fazla bosluk olusturuyor ve hikaye tamamen anlamsizlasiyor.

Sonucta bu hikaye spider-men hikayesinden baslayan bir olay.

Ayni olay ulimate spider-man serisindeki 5 sayilik spiderman'in olumu macerasinin sadece 5. Sayisinin cevrilmesin de de olmustu.

Tekrar kolay gelsin.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Kolay gelsin diyorum, guzel bir calisma olucak gibi.

Resimden gordugum kadari ile nacizane bir tavsiye olarak balon ici yazi fontlari cok buyuk durmus, balonlari buyuterek ve birazda font buyuklukleri ayarlansa daha iyi olur.

Yalniz sizden ricam bu tip hikayeleri sadece son bolumunden degil de hikayenin butunun den yapmaniz. Yani sadece sonucu ogrenmek bence hikayede cok fazla bosluk olusturuyor ve hikaye tamamen anlamsizlasiyor.

Sonucta bu hikaye spider-men hikayesinden baslayan bir olay.

Ayni olay ulimate spider-man serisindeki 5 sayilik spiderman'in olumu macerasinin sadece 5. Sayisinin cevrilmesin de de olmustu.

Tekrar kolay gelsin.

Evet, hikaye 698. sayıdaki Dying Wish isimli bölümle başlıyor. Hikayeyi başından itibaren çevirmeniz çok daha mantıklı olur.

Son düzenleme:

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Vigilante dostum şehir dışına çıkacakmış, sayıyı ayın 30'unda getireceğiz.
Biraz geç bir tarih, ama başarılı bir çalışma sunacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Peki iki yan öykü de dahil olmak üzere sayının tamamını mı çevireceksiniz yoksa sadece ana hikayenin olduğu kısmı mi?

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Çıkış tarihine az kala, çeviride bu akşam bitecek. Balonlamasıda tamamlanıp denildiği gibi 30'unda sunulacak.

Bilginize :)

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
spider-man ve Vigilante ,inanılmazı başardınız.Umarım,Vigilante'nin başladığı Superior1 de yarım kalmaz.:89:

Vigilante

Yeni Üye
11 Eyl 2012
17
45
Kusura bakmayın dostlarım, ama çeviriler düzenli olarak atılmadı. "spider -man" bir hafta bekledi ve on sayfa birden attı. Yaptım, ama hala çeviri bekliyorum. Bir haftalığına şehir dışındaydım. Sorunlar benden kaynaklanmıyor. Kısa bir sürede bitirmenin yolunu bulacağız. Bu arada "spider -man" dostum köpek aldığını, sürekli onunla ilgilenmesi gerektiğini söylüyor ve Ultimate serisine başlamış.

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Kusura bakmayın dostlarım, ama çeviriler düzenli olarak atılmadı. "spider -man" bir hafta bekledi ve on sayfa birden attı. Yaptım, ama hala çeviri bekliyorum. Bir haftalığına şehir dışındaydım. Sorunlar benden kaynaklanmıyor. Kısa bir sürede bitirmenin yolunu bulacağız. Bu arada "spider -man" dostum köpek aldığını, sürekli onunla ilgilenmesi gerektiğini söylüyor ve Ultimate serisine başlamış.

Ultimate'in çevirileri hazırdı.

MKanjeri

Yeni Üye
17 Ara 2012
17
76
İstanbul
Sevgili spider-man, keşke daldan dala atlayacağınıza hepsini sıraya koyup öyle yapsaydınız. Forumda açtığınız üç farklı konu var ve üçünde de bir şey yok. Bu şekilde hem kendinizi sıkıntıya sokuyorsunuz hem de bekleyen insanlara eziyet ediyorsunuz.

Efsahane

Çeviri & Balonlama
11 Şub 2010
123
608
Spiderman dostumuz genel olarak, cok konusulan sayilari seciyor, o nedenle duzenli bir devamliligi yok, niraz daha duzenli olursa bence daha iyi olur.

Vihilante dostum, balonlamalarin gercekten cok guzel, ellerine saglik...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...