Flash Gordon

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,765
İstanbul
Sizleri üzerinde çalışmakta olduğumuz yeni bir çeviri - balonlama projesinden haberdar etmek istedim; Flash Gordon günlük gazete bantlarının Dan Barry tarafından hayat verilen ikinci serisi. Bu serinin ilk macerası olan "Space Prison (Uzay Hapishanesi)" ile başlıyacağız. Benim çevirisini yapacağım maceraların balonlamaları sevgili uzung tarafından hazırlanacak. Gordon çevirmekle ilgili düşüncemi açtığımda önerisiyle yol gösteren ve kaynakları temin eden abartman üstadıma da ayrıca teşekkür ederim. Çalışmalarımız boyunca onun yardımlarına ihtiyaç duyuyor olacağız.

Daha önce Türkiye'de basılmamış bu maceraların ilginizi çekeceğini umarım. Oldukça yoğun metinlere sahip olan maceraların ilkinin çevirisi bitmek üzere. Balonlamanın da tamamlanmasıyla birlikte teker teker dostlarla paylaşmanın keyfini yaşayacağımızı ümit ediyorum.​

flashgordond200100.jpg

flashgordond200101.jpg

Son düzenleme:

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Çok güzel bir gelişme . Ustaların elinden çıkacak bu çalışmaları merakla beklemeye başladım. Şimdiden ilk sayı için sabırsızlanıyorum.

Emeği geçen , geçecek herkese çok teşekkürler..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili sayın direnc11, öncelikle bu müjdeyi genele açtığınız için teşekkür ederim, ancak ismimin en azından "gaza getirenler" kısmında anılmasını bir gordon fanatiği olarak beklemek hakkımdır sanırım.. Tek kelime bile olsun şahsımdan bahsedilmemesi beni derinden yaraladı.. Hele birde renkli gordon efsanesi doğruysa o zaman bu konudaki mutluluğum kat be kat artacaktır.. İsmim hiç anılmasa da yine de sabırsızlıkla bekleyeceğim. Saygılar sunarım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Müjdeli haberini aldığımdan beri kurtlu bir bekleyiş içinde sabırsızlandığım mesele. Kuvveden fiile çıkmak üzede demek ki. Ocakta pişen şeyin mis kokusu şimdiden geliyor burnuma... :)

İhtiyaç olursa bir PM mesafedeyim, biliyorsun.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,765
İstanbul
Sevgili sayın direnc11, öncelikle bu müjdeyi genele açtığınız için teşekkür ederim, ancak ismimin en azından "gaza getirenler" kısmında anılmasını bir gordon fanatiği olarak beklemek hakkımdır sanırım.. Tek kelime bile olsun şahsımdan bahsedilmemesi beni derinden yaraladı.. Hele birde renkli gordon efsanesi doğruysa o zaman bu konudaki mutluluğum kat be kat artacaktır.. İsmim hiç anılmasa da yine de sabırsızlıkla bekleyeceğim. Saygılar sunarım.

Kendimi nasıl affettirebilirim acaba? Sevgili Savok'un gaza gelmemde etkisi olduğu doğru. :) Ne yapayım senin için, sevgili dostum? Hiç kaçırmıyorsun ama...

Burası efsanelerin gerçeğe döndüğü yer, bakalım...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,765
İstanbul
Müjdeli haberini aldığımdan beri kurtlu bir bekleyiş içinde sabırsızlandığım mesele. Kuvveden fiile çıkmak üzede demek ki. Ocakta pişen şeyin mis kokusu şimdiden geliyor burnuma... :)

İhtiyaç olursa bir PM mesafedeyim, biliyorsun.

Üstad, geç kaldı biraz ama çevir çevir bitmiyor ne yapayım. Kendim epeyce çeviri balonlama işi yaptım, dostlarımın pek çok çalışmasını ilgi ve keyifle takip ettim ama hiç bu kadar bol metinle karşılaşmadım. Mubarek ne çok konuşmuşlar :)

12 Şub 2010
15,006
543,776
Çok konuşuyorlar deyince gülmeden edemediğim bir Ken Parker sahnesi gelir aklıma.

Teks ve arkadaşları için söylenmiştir " İnsanlar, Hayvanlar ve Kahramanlar " isimli macerada.

Ben fanatiği olmasam da gazete bantı Gordon çeviri balonlaması harika bir haber

Açık ve gizli:) tüm emekçilere teşekkür ediyorum şimdiden

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947

Ben fanatiği olmasam da gazete bantı Gordon çeviri balonlaması harika bir haber

Gordonlar, Mandrakeler ve Kızılmaskeler gazete bandı formatından bizdeki dergi formatına dönüştürülürken karelere olmadık müdahaleler yapılmış, kimisine ek çizimler eklenmiş, kimisi kenarlarından kırpılmış, bazı karelerin arasına dolgu olsun diye "kafadan" metinler yazılmış, kısacası bütünlüğü ve estetik değeri bozulmuş bir yayın haline getirilmişler ülkemizde. O yüzden özlemle beklediğim bir gelişmeydi bant formatında, nasil çizildi kasıl kurgulandıysa öyle, özgün haline zarar verilmemiş bir sunum. Hatta sadece çevirilmemişleri değil, çevirilmiş ama sözettiğim şekilde basılmış tüm serüvenleri elden geçirilmesini ister gönül.

Bu konuya el atan Direnç11 ve Uzung'a nasıl teşekkür edilebilir bilmem artık ama şimdiden içim kıpır kıpır. :)

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Sevgili dostlarım; Bu serinin ilk macerası olan "Space Prison (Uzay Hapishanesi)" renkli olarak 2 bölüm (2. bölümü yarın) halinde gönderiyorum,balonlamayı ona yapın lütfen yada ikisine birden de olabilir....

fg01821.jpg

1. bölüm:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124

Efsane değil gerçek sevgili dostum...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,765
İstanbul
Sevgili dostlarım; Bu serinin ilk macerası olan "Space Prison (Uzay Hapishanesi)" renkli olarak 2 bölüm (2. bölümü yarın) halinde gönderiyorum,balonlamayı ona yapın lütfen yada ikisine birden de olabilir....

Teşekkür ederim, sevgili dostum. Sen ikinci bölümü de gönderdikten sonra bir değerlendirme yapıp, dostların da fikrini alarak kararımızı veririz. Bir de diğer maceralarla ilgili durum nedir, dostum? Kaç macera renkli olarak mevcut sende?

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
drenc11,abartman,kesin içinde birde comedian var.
söylenmiyor, sürpriz.bizlerle kaliteli kitap tarayıp
paylaşan ve balonlayan uzung.ben sevinçten
kroki durumdayım.orijinalinden daha güzel olur bu iş.
adminim de ağırlığını koydu.beklemekteyim.saygı ile
eğiliyorum.zaman gezgini de çok güzel sürprizlerle
geliyor.elinize yüreğinize sağlık.:)

Son düzenleme:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Sevgili dostlarım; "Space Prison (Uzay Hapishanesi)" renkli olarak 2 bölümü gönderiyorum.

Dan Barry Gordonlar 20 civarında renkli olarak elimde var sırasıyla düzenleyerek ekleyeceğim.

"Space Prison (Uzay Hapishanesi)" renkli olarak 2 bölüm:

"Space Prison (Uzay Hapishanesi)" renkli olarak 2 bölüm:

fg01931kzk.jpg

eksik sayfalar:

Son düzenleme:

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
üstad henüz flash gordon serilerini indirmeye başlamadım
ama sırada