Batman - The Dark Knight Returns(Çeviri ve Balonlama Projesi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TürkForces

Çeviri & Balonlama
20 Eki 2011
58
1,110
Ankara
iH6rB.jpg

frank miller'ın yazıp çizdiği Batman: The Dark Knight Returns'ün çevirisine başladım. İlk bölümün çevirisinin bitmesine ramak kaldı, ama dört bölümün tamamını çevirdikten sonra balonlamaya başlamayı plânlıyorum. Tavsiyelerinize ve -çizgi romanla ilgili ya da değil- uyarılarınızı bekliyorum.

dezocan11

Çeviri & Balonlama
10 Kas 2009
163
225
İzmir
bir türlü adam akılı okuyamamıştım. benim için sürpriz oldu.

geçenlerde orjinalini indirip incelemiştim, o kadar batman sanki bana hitap etmiyordu. belki tam anlamadığım içindir...

kolay gelsin, sabırsızlıkla bekliyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Yıllar önce gazete ilavesi olarak verilmişti.
Ama o kadar zaman sonra ne ilave kaldı elde ne de konunun teferruat akılda kaldı.
Frank Amca, ihtiyar Batman ve kız Robin'li bir macera yazmıştı hatırladığım kadarıyla.
Listelerde üst sıralarda yer alan önemli bir seridir.
Tekrar okumak çok güzel olacaktır.
Kolaylıklar dilerim.

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara
son zamanlarda çok bozan ve ibretlik bir adam haline gelen frank miller ı ancak bu eski ama kaliteli çalışmalarıyla anabiliriz zaten. bu çalışma içinde teşekkürler.

Makinist16000

Kıdemli Üye
8 Eyl 2010
123
220
Bursa / Osmangazi
10298479_860886413938480_448346761822851168_o.jpg

Sanırım etmiyor . Zira çok uzun zamandır askıda olan bir proje gibi . Aslında hep bu sitenin müdavim çevirmenlerinden değerli Sensei projesi olarak görmek istediğim bir çalışma idi . Neyse , nasip değilmiş . Gerçi popüler kültürde bu kadar derin etkisi hissedilen bir eser öyle ya da böyle türkçeye kazandırılacağına inanıyorum . Bir ara animasyonu çıktığında bir umut vardır demiştim kendime . Olmadı . Yine de yakın zamanda gelmesi beklenen Batman vs. Superman adlı filmin bir numaralı referans kaynağı olan bu albüm , kimbilir filmin rüzgarını da arkasına alarak basılmış bir cilt şeklinde kendini gösterebilir . Film öncesi tanıtılan Batman kostüm ve arabası , bire bir bu çizgi romandan fırlamış gibi gözüküyor .

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
JBC yayıncılık tarafından temmuz ayında çıkartılacağını tahmin ediyorum. Muhtemelen yaz aylarında okuyacağız. Dolayısıyla proje tamamlanmış olsa bile forumumuzda yayınlanamayacak. Batman telif hakları JBC yayıncılıkta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...