Deadpool - çeviri balonlama (ilk kez)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Deadpool ilk defa Türk okuyucusu ile buluşuyor. Süpermanyak paralı askerin, Skrull`ların Dünya`yı istilasını konu alan Secret Invasion serisi içindeki 3 sayılık müthiş macerasını (Deadpool Vol:4 1-3) çevirmeye başlıyorum. Kısa bir zaman sonra balonlaması da başlayacaktır.

Amerikan çizgi romanlarında alışmadığınız ölçüde komik olan bu karakterle tanışma zamanının geldiğini düşünüyorum. :)

Yine de çevirisi oldukça zorlayıcı çünkü çoğunlukla ipe sapa gelmez şekilde konuşuyor ve Amerikan kültüründen referanslar ile ingilizce harf oyunları kullanıyor. Bir şekilde bu kısa seriyi sizlerle buluşturacağız ;)

deadpool_1.jpg

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
güzel haber sabırsızlıkla bekliyorum kolay gelsin...filmide çıkacak yanlış hatırlamıyorsam..

zinzi

Süper Üye
19 Nis 2011
770
416
Yeditepe İstanbul
Harika bir haber. Her zaman beni meraklandıran bir tiplemedir. Absürt tavırlarını okumak zevkli olucak.

Çalışmalarınızda kolaylıklar...

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara
çok kaliteli bir karakter ama her marvel dergisinde ayrı ayrı maceralara atıldığı için bir türlü takip edilememesi can sıkıcı. buda marvel in son yıllardaki bana göre zayıf yayın anlayışının ürünü. sevdiğiniz kahramanın yaşamını takip etmek için koca bir marvel külliyatını hazmetmeniz gerekiyor. yeni okuyucular için hiç bir giriş kapısı maalesef yok. yinede bu karakterle tanışmak heyecan verici olacak. şimdiden teşekkürler.

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Konu dışı olsa da doğru o konuda katılıyorum ancak o da şirket politikası olsa gerek zira var olan okuyucular bu döngünün dışında kalmamak için serileri takip etmek zorunda kalıyorlar. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...