V for Vendetta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Çevirisine başladım toplam 10 sayıdır isteyen parti verebilir :D

not:Arkabahçe yayınladı ama forumda yok çıkalı 5 yıl filan oldu ..

tumo05

Çeviri & Balonlama
5 Şub 2010
106
136
Kolay gelsin hocam.
Ben de başlığı görünce hemen aklıma yayınlanmış olan çizgi roman geldi. Tabii bunca yıl foruma konmaması oldukça kötü olmuş :9 . Böyle güzel bir eserin diyara kazandırılması müthiş olur.
Yeniden kolay gelsin derim.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Alan Moore'un eserlerindeki göndermeleri anlamak için çok ağır İngilizce gerekiyor. Yanlış anlaşılmasın ama bu göndermeleri çeviriye yansıtabilecek kadar sağlam bir İngilizceniz var mı? Yada şöyle söyleyeyim eğer İngilizceye hakim değilseniz bu sizi çok zorlayabilir ve sıkılmanıza neden olabilir.Tabi Arkabahçe'nin çıkarttığı çeviriyi kullanacaksanız durum değişir.

Not: V for Vendetta ve Watchmen comics türünde Türkiye'de yayınlanmış en kaliteli eserlerdir. Kesinlikle bu iki şaheseri kütüphanenizde bulundurun :)

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
ingilzce'm var ama çok zorlarsa azıcık Arkabahçe'dekinden yardım alırım.Çeviri programı yapıyrum Ocak'ın ortasında olurNot iyi öneri exodus :D

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
bende bahadır'a katılıyorum... her ne kadar karar vermiş ve başlamışsanda belki o zamanı bencede yeni işlere ayırmanız çok daha yararlı olacaktır... v for vendetta gerekirse arkabahçe çevirisi ile yeniden balonlanabilir ve daha kısa sürede biter...

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Peki sizde haklısınız düşünmek için askıya alabilirim nasıl olsa evde ondan var.Peki sorsam , sizce hangi eser iyi olur , efsane bir şey olsun bence.

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
Y the last man :)
Nasıl birşey olduğu hakkında pek bir fikrim yok aslında.
Comicheroes movie sitesinde gezeken; ''efsane çizgiroman, sinema'ya geliyor'' diye gördüm.
''dünyada ki son erkek olmak, nasıl bir duygudur?'' şeklindeki tanıtım yazısınıda görünce hepten meraklandım.
ÇR hakkında hiçbir fikrim yok. belki kötüdür.
Ben comicheroes movie'nin yalancısıyım :D

J

jack

y the last man çok güzel ve kaliteli bir çr dır.Okuyan birisi olarak benim çok hoşuma gitmişti...Çevrilçekse kesinlikle doğru bir seçim olur...

Her sayısı ayrı bir heyecandı tabi kişisel görüşüm.Zanedersemde ödülde almıştır.

Okumayanlara ve çevirmek isteyenlere şidetle tavsiye ederim..

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
peki bakıyım güzelse ve çok zor değilse çeviririm kaç sayı?

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
60 sayının biraz üzerinde sanırım. O sarmazsa Preacher'ıda bakabilirsin hocam ama o da yine 60 sayının üstünde ikiside uzun seriler

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Preacher'ı okudum güzel ama çok küfürlü olduğundan yapmak istemiyorum.

MVCelebi

Yeni Üye
5 Şub 2011
87
226
Başlığı görünce atladım konuya faka siz anladığım kadarı ile vaz geçmişsiniz eğer yapmayı düşünüyorsanız şu anda elimde olan(Uzun bir aradan sonra) Jungle girl ve Wolverine Wendigo sayıları bitme aşamasına sana seve seve yardımcı olurum :)

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Çeviri de mi ? Balonlamaları zaten ortağım nireng yapacak gecikmeli olsada . Bu arada Wendigo ne oldu hocam ?

MVCelebi

Yeni Üye
5 Şub 2011
87
226
Çeviri de mi ? Balonlamaları zaten ortağım nireng yapacak gecikmeli olsada . Bu arada Wendigo ne oldu hocam ?

Konuyu yeniden okudum ve iki konu arasında karışıklık yaşadığımı fark ettim :D Sonlara aksilikleri aşarak geliyoruz :D Bu arada yolladığın orjinalde Wolverine vs Thor ekide var onuda çevirmişmiydin ? Çünkü verdiğin dosyada yok.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Yok .Gerek de yok bence. sen çevir diğer kısmı resimlerden silip çöpe atabilirsin.

rüzgaruluer

Yeni Üye
8 Ocak 2012
66
54
astro city tavsiye ederim. bol ödüllü ve çok farklı bir süper kahraman uyarlaması.
ayrıca vertigo ve wildstorm kaynakları bir derya zaten. neden oralara pek dalınmıyor ki...

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara
v for vendetta yı heyecanla bekliyorum ama dili ağır olduğu için arka bahçenin çevirisini balonlamak daha uygun olacaktır.

yeni çevrilecek seri içinde heyecan duygusunu üst düzeyde tutan 100 bullets, y the last man, transmetropolitan mükemmel olur. dördünü de okudum ve hem okumanız hem de çevirmeniz için özellikle tavsiye edebilirim

tatu

Yeni Üye
1 Eki 2009
79
92
olmayacaksa arkadaşımız iptal ettiğini açıklasın bizde ümit etmeyelim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...