2018 Sonbahar/Kış Sezonu

Hangi tür çizgi romanların öncelikle çevrilmesini istersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
"National Geographic sunucusu sesiyle okunması tavsiye edilir"

Sonbahar yüzünü göstermeye başlamıştı... Rüzgârda titreşen yapraklar yavaşça dökülüyordu... Yağmur caddeleri kaplamıştı... Şehir yavaşça kışa hazırlanmaktaydı... Ve mavi gözlü odenat yazı geçirmek için gittiği kuzey ülkelerinden dönmüştü...

Herkese selam arkadaşlar, 4 ay sonra güzel ve zarif ülkeme dönmek mutluluğunu tadmış bulunuyorum. :p Umarım hepiniz iyisinizdir.

Ekimden itibaren yavaş yavaş çevirilere başlayacağım. Bu sene hangi tür çizgi romanlara ağırlık vereyim diye bir anket düzenledim. Öncelikle eksik serileri tamamlayacağım, ardından yeni serilere başlayacağız.

Hepinizin fikirleri benim için önem taşıyor. Birden fazla seçenek için oy verebilirsiniz. Ayırabileceğim zaman çerçevesinde sizlerin isteklerini de göz önüne almak istiyorum. Eğer özel olarak çevrilmesini istediğiniz bir çizgi roman varsa bu konuya yazabilirsiniz.

Geçen sene başlayacağımı duyurduğum iki seri; "Büyük Deniz Savaşları" ve Conan'ın Türkiye'de yayınlanma olasılığı olduklarını öğrenmiştim, bu sebeple çevirilerini durdurdum. Eğer bir gelişme olmazsa onlara da girişmeyi düşünüyorum.

Görüşmek üzere.

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,609
hiçbiryerde :)
Hoş geldiniz sevgili Odenat,
yine çok güzel haberlerle geldiniz.
En National Geographic sesimle
okudum. Susuz kalmış mesaya
bahar yağmurlarının gelmesi yakın :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Hoş geldin sevgili mavi gözlü odenat.
Ben hepsi yerine en çok istediğim üç tanesini işaretledim.
Fantastik çizgi romanlar favorim.
Özel bir istek olarak ise Mustafa Kemal ile ilgili bir çizgi roman yapılmış, şu anda tam olarak adını hatırlamıyorum ama sevgili gandor08'imiz muhakkak bulur, o kitabın çevrilmesini isterim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Bu arada "güzel ve zarif ülkem" dediğine göre bu son 4 ayın herhalde afrikanın ıssız çöllerinde kum fırtınaları arasında geçti.

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
Öncelikle hoşgeldiniz.
Biraz eski demezseniz. biz eskilerin çoğunun okumak istediği ama hep içimizde ukde kalan "les aventures de blake et mortimer" diyeceğim, son umut olarak. Bunu sizden başkasının da yapabileceğine inanmıyorum açıkçası. Teşekkürlerimi sunuyorum, kolaylıklar diliyorum.

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
525
645
1...2...5 seçenekleri tercihim ....birde mıchael zevaco 'nun 10 ciltlik pardayan(pardaillan) serisinin çizgi romanı var ise o da olabılır
ellerine gözlerine saglık...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,626
Arşivimde yaklaşık 380 gb fransızca frankofon var, harici diski size gönderebilirimde. Yeterki siz çeviri yapın alacağınızı alır iade edersiniz. Mesaj atmanız yeterli.

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
437
1,541
**Cassio serisi de olabilir. İngilizce 9 albümü var. ilk albümünün küçük bir kısmını google/çeviri ile yaptım. ( yaptım da bir çok yanlış var ) Seri EFES te başlıyor. Günümüzde de olayların akışı var. Hatta Kuşadası manzarası bile var. ( kısmet otelden )

** Almanca olan 3 sayılık ''Der rote Baron'' adlı bir çizgi roman daha var. Bunu Sensei den mi rica etmek lazım :)

Biliyorum çok olmaya başladım odenat. Merakla serilerini bekliyoruz. Çok teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,626
**Cassio serisi de olabilir. İngilizce 9 albümü var. ilk albümünün küçük bir kısmını google/çeviri ile yaptım. ( yaptım da bir çok yanlış var ) Seri EFES te başlıyor. Günümüzde de olayların akışı var. Hatta Kuşadası manzarası bile var. ( kısmet otelden )

** Almanca olan 3 sayılık ''Der rote Baron'' adlı bir çizgi roman daha var. Bunu Sensei den mi rica etmek lazım :)

Biliyorum çok olmaya başladım odenat. Merakla serilerini bekliyoruz. Çok teşekkürler.

2 serinin de fransızcaları mevcuttur.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Arşivimde yaklaşık 380 gb fransızca frankofon var, harici diski size gönderebilirimde. Yeterki siz çeviri yapın alacağınızı alır iade edersiniz. Mesaj atmanız yeterli.

Sevgili dostum, siz de hoşgeldiniz. Şu an için gerek yok, ihtiyacım olan bir çizgi roman olursa size sorarım. Atatürk çizgi romanını sizin linkinizden indirip bir bakayım, şu anda çevirilere hemen başlayamayacağım, ekim'de ancak zamanım olacak. Çok teşekkürler.

Diğer arkadaşların isteklerini de göz önüne alacağım. Cevap yazan herkese teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Tarihi ve korsan çizgi romanlarını işaretledim.
Hoş geldin odenat.
Çok güzel bir hoş geliş olmuş.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Tarihi ve korsan çizgi romanlarını işaretledim.
Hoş geldin odenat.
Çok güzel bir hoş geliş olmuş.

Çok teşekkürler, şu ana kadar oy veren arkadaş sayısı az, diğer arkadaşların da oylarını ve eğer varsa, taleplerini bekliyorum.

Sayın "Kayıtsız Bir Uye", Cassio serisini okudum, haklısınız, Efes'de geçiyor ama hem geçmiş, hem de günümüzde paralel geçiyor. Biraz karışık yani, öncelik olarak sizin de seveceğinizi umduğum bir Roma serisi mevcut, ondan başlayacağım.

Sayın savok, Atatürk çizgi romanını öncelikle çevirmeyi planlıyorum, sayın Gandor08 paylaştı.

Sayın tuzcu, Blake ve Mortimer'i biliyorum ancak okumak kısmet olmadı. Çok büyük bir seri, durumuna bir bakmam lazım, önce eskileri okumalıyım ki yenileri çevirebileyim :D

Sayın Akrep069, Pardayan kitaplarının ben de hayranıyım. Bulabildiğim kadarıyla, çizgi roman olarak çok eski , 1977 basımı tek bir cilt var, o da bende yok.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,609
hiçbiryerde :)
Madem üstadım sordu, ben de "bilim kurgu"
ve "tarih" şıklarını işaretlediğimi belirteyim.
Özellikle bilim kurgu ve postapokaliptik
dünya etrafındaki hikayeler bana heyecan
veriyor sanırım. Tabii bir de iyi çizgiler...
Son günlerde gözüme çarpan bir isim örneğin:
Felix Vega

pack_FELIXVEGA.jpg

Ya da muhteşem Moebius-Jodorowski işi Incal,
off, harika bir hikaye ve müthiş çizgileri vardı:

220px-The_Incal_2014_hardcover_trade_collection.jpg

417_Incal_1.jpg

Bu tarz hikayeleri okumayı her zaman isterdim :).

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,110
İstanbul
Merhabalar sayın Odenat. Öncelikle hoş geldiniz.
Tamamını istememe rağmen tarihi maceraları işaretledim. Yani hepsi de kabulümdür.
Sağlıkla, keyifle çevirmenizi dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...