Gelecek Program: Sıradışı bir macera!

Adem

Çeviri & Balonlama
24 Kas 2011
285
2,100
İstanbul

Extraordinary%20Voyage_1_zpspncn6aic.jpg

Extraordinary_Voyage_ornek_zpsxs4q9615.jpg

Ç&B yapmayı düşündüğüm eserin adı "Le Voyage Extraordinaire" Sıradışı Bir Macera.

Kısaca Konusu:
Yıl 1927, Büyük Britanya
Varlıklı bir aileden gelen kuzenler, Emilien ve Noemie, ailelerinden uzakta yatılı bir okulda çocukluk geçirmektedirler. Dâhi olan çocuklar bir ağaç evde türlü keşiflerle tecrübeler yaşadıkları, kendi yarattıkları bir dünyadadırlar. Sonra birgün sürpriz bir şekilde, Noemi'nin maceraperest ebeveynleri konaklarına dönerler ve onları alması için hizmetçilerini gönderirler. Konak büyüleyicidir. Sayısız odaları ve Emilien'in babası Alexander'ın yarattığı buluşlarla dolup taşan bu yerde, Alexander kaybolmuştur.
Daha fazla detayı artık okuyunca göreceğiz.

Eser, 3 sayıdan oluşuyor. 3. sayı sonunda "Son.. veya değil" demişler 2014 yılında.
Ancak bir yerde okuduğuma göre 24 nisan tarihinde 4. sayı yayınlanacakmış. Hele 3 cildi bir tamamlayalım bakalım nasipse. Çok hızlı ilerlemiycez zaten. Sayılar arasında başka eserler girecek.

Ç&B ile ilgili kendime bir kural koydum; çizgi romanı çocuklarıma okutabilmeliyim. Zaten Ç&B ile de çocuklarım nezdinde tüm çocuklar okusun diye uğraşıyorum artık. Benim 8 yaşındaki oğlum çok haylaz. Okumayı bir türlü sevdiremedim, sonra baktım ki çizgi romanı okuyor. Bu benim için büyük bir artı. Böylece okumayı sever diye ümit ediyorum. Büyük kızım zaten bayılıyor.
Velhasıl en kısa zamanda birinci sayıda buluşmak üzere...

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Kolaylıklar diliyorum...
Ön görüntüler mükemmel, kaliteli bir iş olacağı muhakkak...

Evet, "Zamanla her şey değişiyor" diye de bitireyim...
Sanıldığı gibi, her şey kötüye doğru evrilmiyor, iyie doğru evrilen şeyler de var...
Çocukluğumuzda ders kitapları arasına saklanarak okunan çizgi romanlardan, çocuklarına çizgi romanla okumayı sevdirmeye çalışan babalara...
Eh, geç de olsa sonunda her şey doğru yola giriyor değil mi? :)

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Ne hoş çizimler... Çok güzel olacağına eminim, şimdiden teşekkürler.