Yeni renkleme ile ROM

erimer

Yeni Üye
7 Şub 2016
5
68
Selam ve sevgilerle

d67c5ghdprra2yd85.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 2361

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Hoşgeldiniz.:)
Renkleme ne demek diye düşündüm, renklendirmenin kısası sanırım.
Çok güzel olmuş beğendim ama nasıl yaptığınızı anlatmanız mümkünse
bende denek isterim.:)

erimer

Yeni Üye
7 Şub 2016
5
68
Biraz deli işi çünkü çok zahmetli ama hevesinizi kırmak da istemem özetlemeye çalışayım. Önce sayfa taranır. Sonra photoshop'ta açılır. Select-Color Range ile tüm siyah ve koyu tonlar kopyalanıp yeni layer'a yerleştirilir. Bu layer'da nokta temizliği yapılır ve siyah alanlardaki beyaz noktalar da siyahlaştırılıp cam gibi görünür hale getirilir. Sonra background ile yeni layer arasına bir layer daha açılıp burada da yeni boyalama yapılır. Bu boyama esnasında mouse yerine de kalemli bir tablet (USB'den bağlanan Wacom gibi) önerilir. Tablet demem yanlış anlaşılmasın tablet bilgisayardan bahsetmiyorum - mouse alternatifi olan tablet bu dediğim. Eğer para problem değilse (10000 TL ve üzeri) direk hem tablet hem monitör tadından yenmez. En olumsuz şartlarda mouse ile yine yapılabilir ama boyama esnasında kalemin rahatlığını hiçbir şey tutamaz.

Selam ve sevghilerle

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Yaptığınız çalışma ve renkle(ndir)me güzel olmuş, ben beğendim.
Ancak bu çalışmayı bir bütün olarak görmek isterim tabi ki..
Bu nedenle biraz çekimser kaldım.
Aynı zamanda tercüme de yaptığınızı söylüyorsunuz ki sanırım bu şekilde üç işi bir arada yapan hiç olmadı.
Renklendirme, çeviri ve balonlama...
Büyük iş...
Kutlar ve çalışmanın bitmiş halini merakla bekleyeğimi belirtirim.
Saygılarımla.

erimer

Yeni Üye
7 Şub 2016
5
68
Bitmiş hali için malesef 2 yıl kadar beklemeniz gerekecek çünkü günde 2 sayfa yapabiliyorum. Normal işim benim inşaat taşeronluğu. Konteynerde boş zamanlarımda hobi tarzında yapıyorum. İş bitiminde tabi ki telifi de alıp basacağım da ama o çok sonraki aşama.

Size bir örnek daha :

file

Selam ve sevgilerle

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Bitmiş hali için malesef 2 yıl kadar beklemeniz gerekecek çünkü günde 2 sayfa yapabiliyorum. Normal işim benim inşaat taşeronluğu. Konteynerde boş zamanlarımda hobi tarzında yapıyorum. İş bitiminde tabi ki telifi de alıp basacağım da ama o çok sonraki aşama.

Size bir örnek daha :

Selam ve sevgilerle

O zaman bunu bir deneme olarak alalım ve ilgili başlığa yanı buraya taşıyalım. Çalışmalarınıza buradan devam ediniz.
Çeviri Balonlama Denemeler / Alıştırmalar - Çizgi Roman Diyarı

İyi çalışmalar.

atilkurt

Onursal Üye
4 Ocak 2010
335
1,316
Siz kitabı çıkartın, ben hemen satın alırım. Çalışma hayatınızda başarılar diliyorum.