Bir tarz denemesi

Bir tarz denemesi

Çeviri Balonlama Denemeler / Alıştırmalar

Like Tree94Likes

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 05.Ocak.2016, 01:15   #1
Çeviri Balonlama

Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 100127
•Rep Seviyesi :
Adem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond repute
Standart Bir tarz denemesi
Ben el çizimi yapamam, o sebeple becerimin olduğu 3D ve PS ile hayalimdeki bazı hikayeleri çizgi roman olarak tasarlamak istiyorum.
Sizce böyle bir tarz nasıl olur ?
Bu çalışmalar son hali değil tabiki.
Bunlar hızlıca 5-6 saat içinde yapılmış bir çalışma.
Üzerinde çalışmayı düşündüğümde çok daha özenle çalışacağım.
Siz çizgi roman severlerin fikirleri benim için çok önemli.
Olumlu olumsuz tüm eleştirileri ve fikirleri duymak isterim.
Elbetteki herkesi beğenisini elde etme derdinde değilim. Beğenen olur beğenmeyen olur, belki terlikle kovalayan olur.
Ama bu sitedekiler çizgi romanı hayatlarının bir parçası haline getirmişler.
Bu yüzden beğeni oranı değil fikirler önemli benim için.

Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Ocak.2016, 01:43   #2

dracem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5010
•Rep Seviyesi :
dracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond reputedracem has a reputation beyond repute
Her türlü tarza açığım, donanımınızla kaliteli çalışmalar yapacağınız belli, emekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. Tek beklentim var, kahramanlarınız yerli ve milli olsun. Kılıç tutan Hızır Reis olmasa da, Hasan Reis olsun

Edit: 1. çalışmayı diğerlerine göre daha çok beğendim.
KARAOĞLAN, profesör, Soleil ve 2 kişi bunu beğendi.

Konu dracem tarafından (05.Ocak.2016 Saat 01:49 ) değiştirilmiştir.
dracem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Ocak.2016, 02:10   #3
Onursal Üye

serdary67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 267702
•Rep Seviyesi :
serdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond repute
İkincisi bana güzel geldi.
KARAOĞLAN, profesör, Adem ve 1 kişi bunu beğendi.
serdary67 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Ocak.2016, 10:47   #4
Onursal Üye

Beymelikli18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 282342
•Rep Seviyesi :
Beymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond repute
Bana göre 3üde aynı sayılır devam et bence hepside hoş.
profesör ve Adem bunu beğendi.
Beymelikli18 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Ocak.2016, 10:47   #5
Onursal Üye

KARAOĞLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1133710
•Rep Seviyesi :
KARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond repute
İlk çalışma en iyisi. Devam...
profesör, Adem ve Shoryuken bunu beğendi.
KARAOĞLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Ocak.2016, 11:00   #6
Onursal Üye

sebo22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 18644
•Rep Seviyesi :
sebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond repute
3d denilen çizimlere bir türlü ısınamasamda 3. çalışma bana daha sıcak geldi...
profesör ve Adem bunu beğendi.
sebo22 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Ocak.2016, 11:52   #7

profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 3048314
•Rep Seviyesi :
profesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond repute
İlk karede, söylenen (duyguyu, kararı gözlememize elverecek şekilde) sözleri yansıtacak mimik ve yüz ifadelerini belirgin olarak yakın çekim çizilmesini beklerim okuyucu olarak. Öfke, kızgınlık, sevinç, nefret gibi söylemleri mutlaka yüz, beden ifadelerinin desteklemesi gerekir ki, okuyucu okuduğunu çizgide bulabilsin, bütünleşsin.
Buna örnek olarak Karaoğlan'da geniş mekanlı çizimlerde böyle durumlarda saldırı, ölüm ve benzeri sözü söyleyen kişi bir daire içinde sadece yüzü o durumu yansıtacak bir bağırma ifadesiyle çizilir.
Bunu ne kadar başarıyla ifade edebildiğimi bilmiyorum. Neticede bu işlerin amatörüyüz. Yeni söylemleri bir eğitimle değil, birlikte bir şeyleri yaparak öğrenmeye çalışıyoruz. Naçizane kişisel fikirlerimizi karşılıklı paylaşarak daha donanımlı olmaya çaba gösteriyoruz iyi niyetle.

Sevgili adem dostumuz müthiş bir fikir ve emekle olağanüstü bir işe kalkışmış ve bence büyük bir başarı göstermiş. Ayakta alkışlanacak, heyecanla desteklenecek bir iş bu. Çizgi Diyarı'nda çağ atlıyoruz Adem gibi dostlarla. Bunları ilgi ve heyecanla izliyorum. Başka dostların da benzer duyguları uyandıran çalışmalarını hatırlıyorum.

İlk bölümdeki düşüncem, "ben el çizimi yapamam" diyerek adım hıdır diyen sevgili adem'e büyük bir haksızlık oluyor aslında. Oysa 5-6 saat içinde hızlıca yapıldığı peşinen söylenen bu çalışmada sormuş olduğu şey, bambaşka bir şey...
Benim söylediğimin ise, onun sorduğuyla ilgisi yok

Onun sorduğu şey hakkında ise takdir ve hayranlıktan başka sözüm yoktur. Her üç versiyon da benim için muhteşemdir. Böyle bir çalışma yapmayı rüyalarımda bile görmem.

Adem dostumuzla gurur duyuyorum.
direnc11, atlas364, Hakan Sait ve 7 kişi bunu beğendi.
profesör isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Ocak.2016, 12:04   #8
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1360861
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Sevgili Haluk abime bütünüyle katılıyorum. Sevgili dostumuz bence her üç çalışması ile müthiş bir iş yapmıştır.
Eğer bunu hayata geçirebilecek olursa bundan onunla aynı forumda olduğum için gurur duyarım.
Yalnızca bir çizgi roman okuru olarak naçizane görüşlerim budur.
Lütfen devam ediniz.
Saygılarımla.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Ocak.2016, 12:13   #9
Onursal Üye

okan1964 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 21888
•Rep Seviyesi :
okan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond reputeokan1964 has a reputation beyond repute
Detayları en iyi 1.ci çalışmada yakalayabildim, devamı için başarılar dilerim,
şimdiden kolay gelsin.
atlas364, KARAOĞLAN, profesör ve 2 kişi bunu beğendi.
okan1964 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Ocak.2016, 13:03   #10
Çeviri Balonlama

Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 100127
•Rep Seviyesi :
Adem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond repute
Değerli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
@dracem
Evet sevgili dracem, bu konuda sizinle hemfikiriz.
Kahramanımız tarihi bir kişilik olmayacak ancak bu toprakların insanı olacak.
Hikayemiz tarihi gerçeklerle bazan teğet geçse de hayali kişiler ve maceralar içerecek.

@profesör
Sayın profesör, tam tersi sizlerden istediğim şey sizin söyledikleriniz gibi yorumlar.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Yüz ifadeleri en önemli konuların başında geliyor. Şu an örnek çalışmada buna yeterince vakit ayıramadığım için biraz uzaktan aldım. O konuda hassasiyet göstereceğime emin olabilirsiniz.
Çizgi roman okurken sadece okumuyor aynı zamanda bir öğrenci gibi ustaların işlerini inceleyerek kendime örnek alıyorum.

Sayın sebo22 "3d denilen çizimlere bir türlü ısınamasamda" diyerek sormak istediğim en önemli konuya değinmiş.
Tarz konusunda acaba çizgi roman okuyucusu geleneksel el çiziminden ayrılmam der mi yoksa yenilikçi yaklaşımlara da onay verir mi?
Hadi biraz daha açık konuşayım. Böyle bir proje aylarımı alacak ve bunu bastırmak da istiyorum.
Mecburen işin ticari boyutu var. İşin aslı masrafım çıksa razıyım.
Yukardaki işin daha kaliteli hali ve güzel bir hikayesi olsa bu tarzın bir geleceği olabilir mi?
direnc11, sebo22, Hakan Sait ve 6 kişi bunu beğendi.
Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil