Action Comics 1 (1938) Çeviri ve Balonlama Denemesi

Action Comics 1 (1938) Çeviri ve Balonlama Denemesi

Çeviri Balonlama Denemeler / Alıştırmalar

Like Tree58Likes
  • 37 Post By Mr Davaro
  • 8 Post By savok
  • 6 Post By Mr Davaro
  • 5 Post By yeryüzü
  • 1 Post By hani.cc
  • 1 Post By Ray Luca

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12.Haziran.2020, 21:25   #1
Çeviri Balonlama

Mr Davaro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 260071
•Rep Seviyesi :
Mr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond repute
Yeni Action Comics 1 (1938) Çeviri ve Balonlama Denemesi
Çizgi Roman tarihinin ilk süper kahraman çizgi romanı olan "Action Comics" in çeviri ve balonlamasını yapmayı denedim.Yapmış olduğum ilk çeviri ve balonlama işi olduğu için ve yetersiz ingilizcemden ötürü çeviride bazı hatalar,yanlışlar ve eksiklikler olabilir, ki varda ancak buna rağmen çeviri okunabilir ve anlaşılabilir halde.

Çeviriye yardım edebilecek birisi olursa serinin geri kalan sayılarını balonlayabilirim...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Mr Davaro isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 12.Haziran.2020, 23:38   #2
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1305857
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Aslında bu sayı sevgili yöneticimiz Raven tarafından daha önce çevrilmişti.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Olsun yine de bir başlangıç olarak kabul edelim.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Haziran.2020, 01:33   #3
Çeviri Balonlama

Mr Davaro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 260071
•Rep Seviyesi :
Mr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond reputeMr Davaro has a reputation beyond repute
Bende bu forumda aramıştım aslında action comics'in çevrilmiş ilk sayısını ama bulamamıştım meğer superman sayı 1 adı altında konu açılmış ondan görmemişim.
Bilgilendirdiğin için teşekkürler...
Mr Davaro isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Haziran.2020, 10:10   #4
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1771693
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Alternatif çeviri için teşekkürler.
Zaten dergilerde, çizim, renkler ve
panellerde çok farklılıklar var.
Farklı zamanlarda çizilen, farklı baskı
dergiler belki de bilmiyorum...
Sonuçta köken hikayesini tekrar
okumaktan bıkmıyor insan nedense...
Elinize sağlık, tekrar teşekkürler.
Alt 02.Mayıs.2021, 01:38   #5
Yeni Üye

hani.cc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
hani.cc is on a distinguished road
Watchmen kukuletanın altında hikayesinde okumuştum bu çizgi romanı. Güzel bir sürpriz oldu benim için. Watchmen'e bir ara verip bunu okudum. İki çeviri içinde teşekkürler...
Creepy bunu beğendi.
hani.cc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Mayıs.2021, 03:08   #6
Aktif Üye

Ray Luca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 20099
•Rep Seviyesi :
Ray Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond reputeRay Luca has a reputation beyond repute
Ray Luca - İCQ üzeri Mesaj gönder
İkisinin başlangıcı arasında hayli fark var. Raven çevirisi bizim bildiğimiz hale daha uygun. Kent ailesi tarafından evlat edinilmiş olması yani. Mr Davaro'nun çevirdiğinde yetimhaneden nasıl çıktığı belirtilmemiş.
Teşekkürler, ikisini de okumuş oldum sayenizde.
Creepy bunu beğendi.

Bookmarks

Seçenekler
Stil