Mister No vedi 198 belve umane canavar insanlar çeviri

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,657
Mister No, S.198 BELVE UMANE (CANAVAR İNSANLAR)
-Söz verdiğim gibi, yeni bir cuma günü ve gene buradayım. Her cuma bir fasikül sözünü yerine getirmekten vazgeçip, tam kitap olarak verecek olasam da.
- Geçen kitapta başlayan macera bu kitapta son buluyor ve yeni bir macera başlıyor. Mister No 200'e geçiş macerası diyebiliriz. Haftaya cuma onun devamını verip vedi 199'la çevirimi tamamlayacağım. 200. sayıyı daha önce vermiştim zaten.
-Bu macerada pilotumuz Afrika'dan geldiği için alışık olduğumuz giysileri içinde değildi.
-Kenarlıkları kırpmaya vaktim olmadı. Çözünürlük ve kaliteyi ise elimden geldiğince temiz yaptım.
-Türkiye'de daha önce yayınlanmamış bir macera daha böylece sizlere ulaşmış oluyor. Umarım beğenerek okursunuz.
-Cizgidiyarı'nı kuran yaşatan ve paylaşımlarıyla zenginleştiren dostlara yorum ve teşekkürlerinizle destek olmayı unutmayın. Sitedeki kitaplara böyle kolayca ulaşabilmemizin arkasında büyük emekler olduğunu unutmayalım.
Selam ve Sevgilerle...

file

MEDİAFİRE

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,023
Teşekkürler sevgili Gül.Ellerine paylaşım dolu yüreğine sağlık.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Çeviri,
balonlama,
tarama ve düzenleme...
Bunların hepsi ancak sizler gibi gönülleri sevgi ile dolu olan fedakar dostların yapabilecekleri işler....
İlk defa okuyacak olmamız da ayrı bir güzellik ve ayrıcalık...
Emekleriniz ve paylaşımınız için teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Uzun ve yorucu bir çalışmayı bizlerle paylaşma nezaketi gösterdiğiniz için, çok teşekkürler..

12 Şub 2010
15,006
543,715
Hem açılan konuda yapılan sunum, hem de paylaşımın başındaki sunum mükemmel olmuş. Sevgili cengizgul 'un önceki paylaşımlarının da ötesinde özenilerek hazırlanmış bir sayı oldu bu.

Mister No ' yu kült bir çizgi roman yapan harika maceralardan birisi oldu aynı zamanda. Kan, vahşet, acımasızlık, insanlık dışı olayların hemen yanıbaşında yaşamı anlamlı kılan insanoğlunun en zor durumlardaki yaşama azmi, sevinci hesi bir arada yaşandı bu macerada. Özellikle son bölümde yoksul ve son derece basit yaşam süren insanlarda müziğin ateşlediği muhteşem tablo tüylerimi:) diken diken etti, duygulandırdı. Tam oskarlık sahneler var. Yeni başlayan macera da sanırım biten maceradan aşağı kalmayacak bir güzellikte seyredeceğe benziyor.

Çılgın pilotumuzla geçirdiğimiz saatler, dakikaları, güzel yaşanmış zamanlar olarak kabul ediyorum. Afrika'da geçen harika maceranın arkasından bu şahane macerayı bize kazandıran sevgili cengizgul'u yürekten tebrik ediyor ve çoook teşekkür ediyorum.

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,657

Mister No ' yu kült bir çizgi roman yapan harika maceralardan birisi oldu aynı zamanda. Kan, vahşet, acımasızlık, insanlık dışı olayların hemen yanıbaşında yaşamı anlamlı kılan insanoğlunun en zor durumlardaki yaşama azmi, sevinci hesi bir arada yaşandı bu macerada. Özellikle son bölümde yoksul ve son derece basit yaşam süren insanlarda müziğin ateşlediği muhteşem tablo tüylerimi:) diken diken etti, duygulandırdı. Tam oskarlık sahneler var. Yeni başlayan macera da sanırım biten maceradan aşağı kalmayacak bir güzellikte seyredeceğe benziyor.
.
Bence de bir çok mesaj içeren bir maceraydı, Mister No ve sevgilisi arasındaki sınıf çatışması, lüks hayat ve cezaevi, Annelerin en kötü çocuklarını bile temiz görebilen sevgisi, mahkum yakınlarının sevdiklerine olan vefaları, Paranın siyaset ve güç üzerindeki etkileri, Tam özgür oldum derken kaybedilen hayat, Cezasız kalmayan kötülükler, ırkçılığa karşı mesajlar, ve her şeye rağmen hayata devam etmek ve metanetli olmanın gerekliliği dahası da var ama, Mister no bu yüzden okunmalı ve gerçekten mesajlarına dikkat edilmesi gereken oldukça ayrıcalıklı bir çizgi roman.
Güzel yorumun için teşekkürler sevgili profesör, böyle güzel yorumlar harcadığım çabanın yorgunluğunu ve dahası bıkkınlığını alıp gidiyor.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,092
Bu güzel paylaşımlar,insanı rahatlatıyor.
Eline sağlık değerli dostum.
Emeklerin için teşekkür ederim.

denoo

Yeni Üye
22 Nis 2020
3
2
Hocam eline sağlık, ne güzel bir Mister No çevirmek nasip olmuş size, bize de okuması.