Mister No 196-2 addio africa suclular adasi Turkiyede yayınlanmamıs macera

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
Mister No çevirisine, lejyonerlerin yarım kalan kısmının yer aldığı vedi 193. sayı ile başlayıp, italyada yayınlanan orjinal sıraya göre 196. sayı olan Addio Afrika (elveda afrika) nın ilk kısmında biten macera ile devam etmiştim. vedi 196. sayının çevirmediğim bölümünde başlayan macera ile kaldığım yerden devam ediyorum. Bu kısım ve 15 gün sonra vereceğim kısmı daha önce verdiğim 196 addio africa- elveda afrika isimli fasikülün içine atarak italyada yayınlanmış orjinal 96 sayfalık kitabı oluşurabilirsiniz.
- Çeviriye Türkiyede yayınlanmamış ve arada kalmış - 196 -197- 198 - 199 sayıları 15 er günlük fasiküller halinde halinde vereceğim 193-194-195-196'nın ilk bölümü ile 200. sayıyı zaten vermiştim. Böylece arada kalan sayılar tamamlanmış olacak.
- Genelde istek tam kitap yönündeydi, ancak ben fasiküller halinde vermeye karar verdim. çünkü hem ara açılmayacak hem 15 günlük fasikülleri verirken kalan bölümleri hazırlayacağım. Hepsi tamamlandığında kitapları bütün halinde de vereceğim.
- ilk başladığımda tek kelime italyanca bilmiyordum, şimdi ise üç beş kelime öğrendim :) genede çeviride aksaklık vardır. çünkü google translate ile yapabildiğim kadar çeviriyorum.

-Sevimli pilotumuz brezilya jet sosyetesine girse neler olurdu merak ediyorsanız buyrun.

Mister No 196/2 addio africa/suçlular adası
file

mediafire

Gelecek Bölümde görüşmek üzere, herkese sevgi ve selamlarla....

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "cengizgul",
bilgilendirme ve büyük emek verdiğiniz paylaşımınız için
teşekkür ediyor,
saygılarımı iletiyorum.

bayrakzaf.gif

12 Şub 2010
15,006
543,640
Türkiye'de yayınlanmamış Mister No maceraları

Ne güzel

Çizgi Diyarı da bir yayınevi gibi

DC, Marvel'ları saymıyorum bile, fumettiler, frankofonlar ne ararsan buluyorsun

Sevgili cengizgul, Mister No'lara alıştırdı bizi, bu kez Çılgın pilotumuzun başı fena halde derde girecek sanırım. Ne zaman güzel bir kızla maceraya başlasa probelmi o kadar büyük oluyor

Teşekkür ederim sevgili dostum

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
hepsini tamamlayana kadar bekleyeceğim. yarım kalan maceraları başlamak istemiyorum. bir sayı sonra ne olacak diye beklemek sıkıntı veriyor :) ama yine on numara bir iş çıkartacağından eminim. bitene kadar bekleyeceğim. takipteyim.