Conan the Barbarian - 265 - White Apes And Ebon Thrones 2-Beyaz Maymunlar:Kara Taht 2

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
ctb conan the barbarian serisinin 265 inci sayısı daha önce türkiyede yayınlanmamış conan kitaplarından biri daha. daha önce çeviri ve balonlamasını yaptığım maceranın ikinci ve son bölümü bu kitapta yer alıyor.

Bu pazar yağmur yağdı ve bende çeviriyi bitirmeye zaman buldum.
her sayfayı çevirince bir süre ara vereceğim diyorum bazen öylesine zor geliyorki. çevirmek balonlama değilde çeviri kısmı kafami şişiriyor lakin. ah şu yorumlar yokmu dostların içten yorumları,conan sever trutalbruth'un 19 yıllık hasreti, sevgili kartal'ın her zaman ta içinden gelen duyguları, sayer'in candan teşekkürleri, ekencizin dostça yorumları, sevgili albayın heycanı, ccahitkarın içten dilekleri okuyunca, çevirinin zorluğundan kaybolan azmim yerine geliyor. bu kitabı onlara hediye ediyorum.

Mod arkadaşları yazmadım onlar olmasa zaten bu çeviriler hiç olmayacaktı çizgidiyarını böyle bir ortam haline getirdikleri için onlara ben teşekkürlerimi yolluyorum.

herkese iyi günler ve içten selamlarımla.

CONAN THE BARBARİAN 265 BEYAZ MAYMUNLAR : KARA TAHT

direvp.jpg

İNDİR

ALTERNATİF MEDİA FİRE

boxca.com a sanırım türkiyeden giriş yasaklanmış. a girip ordaki youtube görünen kısma indirme için tıkladığınız linki kopyalayıp yapıştırınca girebilirsiniz. ktunnel.com sitesi yasaklanan sitelere giriş sağlayan bir proxysitesidir ktunnel.com üzerinden girdiğinizde bir siteye güvenli giriş yapmış olursunuz virüs vb barındıran siteler pcnize zarar veremez buda bir bilgi olsun.
yasak erovisionla ilgiliymiş yarışma bitince kalktı genede bu bilgi dursun ...

NOT: photoshop tavsiyelerine rağmen ben irfanwievden vaz geçemiyorm oldukça basit bir program olmasına rağmen çokda kullanışlı olduğu için bir iki tıkla resim boyutlarını renkleri ayarlamak mümkün oluyor. renkleri özellikle daha iyi yapmadım ki kitabın nostaljik havası gitmesin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
yanlışlıkla iki kere açtım silmeyide beceremedim geri :) mod arkadaşlar bir el atıp bunu silin yada diğerini

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
tamda aceba yeni conan gelmedi, cengiz ne alemde diye düşünürken sabah bi baktım en üstte o güzelim conan ben burdayım diye el sallıyor.
dün yine cengizin yükünü alayım üstlerden bir kaç tanede ben yapayım dedim, bir balonlu kısa 3 -4 kelimelik yerleri yapıyorum. laf uzayıp balon genişledimi orda kalıyorum. cennette komşun olayım dedim olmadı :) eh ellerine sağlık

Cengiz sağolsun 264'ten sonrasına çalışıyor ya bir de 178 diyesim gelmiyor hiç. Onu ben bulup halledicem bi şekilde. Bu arada Cengiz cennetlik haberi yok :) O kadar dua ettim yani.

say''er

Aktif Üye
10 Mar 2011
255
1,780
Tüm emeklerin bu güzel paylaşımın için teşekkür ederim.

Anlı şanlı yayınevlerinin yapamadığı yayınlanmamış maceralardan biri daha eksildi. Hep birlikte serinin tamamını renkli olarak tamamlayacağız.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Çok güzel bir paylaşımını görmekten çok memnunum kardeşim.İnan çalışmalarını büyük bir zevkle okuyorum.Çalışmalarının devamını dilerken bu işin ne kadar zor olduğunu tahmin ettiğim için fazla bir şeyde istemenin haksızlık olduğu inancındayım.Saygılar.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili kardeşim kapaktaki resime bakar bakmaz aklıma-aslında konu ile hiç alakası olmamasına rağmen-ne geldi biliyormusunuz:''Acaba bu Conan barbarı günümüzde ve ülkemizde yaşasaydı, bir futbolcu olsaydı hangi takımda oynardı?''
Aslında ben onun benim takımımda,yani Beşiktaşta oynamasını isterdim çünkü ne yapar eder,adam döver,kaleciyi keser ve golünü de atar ve hep şampiyon olurduk.
Çok saçmaladım en iyisi keseyim artık.
Değerli kardeşim emeğin için çok çok teşekkürler ederim,sen ve diğer dostlar Conan'a doyuruyorsunuz bizleri,ellerinize sağlık,gönlünüze sağlık.En iyi akşamlar dileklerimle,hoşçakalın.

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
Sevgili kardeşim kapaktaki resime bakar bakmaz aklıma-aslında konu ile hiç alakası olmamasına rağmen-ne geldi biliyormusunuz:''Acaba bu Conan barbarı günümüzde ve ülkemizde yaşasaydı, bir futbolcu olsaydı hangi takımda oynardı?''
Aslında ben onun benim takımımda,yani Beşiktaşta oynamasını isterdim çünkü ne yapar eder,adam döver,kaleciyi keser ve golünü de atar ve hep şampiyon olurduk.
Çok saçmaladım en iyisi keseyim artık.
Değerli kardeşim emeğin için çok çok teşekkürler ederim,sen ve diğer dostlar Conan'a doyuruyorsunuz bizleri,ellerinize sağlık,gönlünüze sağlık.En iyi akşamlar dileklerimle,hoşçakalın.
hele bir başka takımda oynasın gerçi hiç bir maçı 11 kişi tamamlayamazdık ya birde işin o tarafı var kartal kardeşim :D

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,427
istanbul
Değerli hediyen için çok teşekkür ederim Cengizgul dostum. Sayende yıllanmış bir Conan macerası daha okuma fırsatı bulduk. Keşke sıkılmadan devam edebilsen diyeceğim ama eminim çeviri işi çok zorluyordur. Ne yapabilirsen başımız üstüne. Tekrar teşekkürler.

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
Değerli hediyen için çok teşekkür ederim Cengizgul dostum. Sayende yıllanmış bir Conan macerası daha okuma fırsatı bulduk. Keşke sıkılmadan devam edebilsen diyeceğim ama eminim çeviri işi çok zorluyordur. Ne yapabilirsen başımız üstüne. Tekrar teşekkürler.

malesef zorluyor sevgili kardeşim hele bazen çizgi roman dili de kullanılınca zor oluyor iyice çeviri bazen anlıyorum karşılığını bulamıyorum türkçeye çevirirken bu aralar işlerde yoğun ancak günde bir iki sayfa çevirebiliyorum. bazen onuda yapamıyorum. keşke çok daha iyi yabancı dilim olsaydı. sizlere daha güzel paylaşımlar sunabilseydim.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Bu aralar sıklaşan seyahatler nedeniyle diyara kaçamaklı uğruyorum ve bir çok değerli paylaşımı kaçırıyorum
cengizgul'un bu paylaşımının öyküsü, paylaşımın kendisi kadar heyecanlı
büyük özveri ve çizgi roman aşkının öyküsü bu
okurken aynı heyecanı duydum
teşekkür ve saygılarımı sunuyorum

sweeney

Yeni Üye
13 Ara 2010
27
2
Paylaşım için teşekkürler fakat linki sadece ben mi açamıyorum :S
adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir. uyarısı alıyorum..

Kolay gelsin.

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
Paylaşım için teşekkürler fakat linki sadece ben mi açamıyorum :S
adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir. uyarısı alıyorum..

Kolay gelsin.

boxca.com a sanırım türkiyeden giriş yasaklanmış. a girip ordaki youtube görünen kısma linki yapıştırınca girebilirsiniz. ktunnel.com sitesi yasaklanan sitelere giriş sağlayan bir proxysitesidir ktunnel.com üzerinden girdiğinizde bir siteye güvenli giriş yapmış olursunuz virüs vb barındıran siteler pcnize zarar veremez buda bir bilgi olsun.

sweeney

Yeni Üye
13 Ara 2010
27
2
boxca.com a sanırım türkiyeden giriş yasaklanmış. a girip ordaki youtube görünen kısma linki yapıştırınca girebilirsiniz. ktunnel.com sitesi yasaklanan sitelere giriş sağlayan bir proxysitesidir ktunnel.com üzerinden girdiğinizde bir siteye güvenli giriş yapmış olursunuz virüs vb barındıran siteler pcnize zarar veremez buda bir bilgi olsun.

Yardımınız için teşekkür ederim.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Cengiz kardeşim çok teşekkür ederim. Sayenizde seri iyi gidiyor. Bir görev dolayısı ile teknolojik olarak tüm ekipmanlarımdan uzakta olduğum için katkı yapamıyorum ama yakında ben de dönmeyi umuyorum.