Mister NO SS-Geliyor türkiyede ilk

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
Mister No 194 arriva esse esse orjinal serisindeki album 194un 1.bölümüdür türkiyede yayınlanmamış bir kitaptır, daha önce verdiğim afrika kolordusu hazinesini ile başlayan maceranın devamıdır. tarafımdan türkçeye çevrilip balonlanmıştır.hatasıyla sevabıyla artık.

çizgi roman mecmuasıdır, cizgidiyarında haftalık olarak çıkar, ücretsizdir.
bu macera bundan sonraki 6 fasikülle devam edecektir. israrla diyarınızdan isteyiniz

evet şakayla karışık, macera devam ediyor, gittikçede süprizlerle dolu olacak kaç kere hadi ya dedim gerçekten olayla hiç beklenmedik şekillerde gelişiyor.
bu bölümde ss mısıra gelip mister no ile buluşuyor ama ne buluşma

bence google italyanca bilmiyor .
"güzel bir oryantal oldu" diye çevirdi bir yeri hoba savaşın ortasında oryantal ne alaka dedim tabi
sonra oryantalden göbek, göbekden karın, karındanda karnımız güzelce doyduya ulaştım bakda öğren google :)

söylemeden edemeyeceğim bazı kelimelerin karşılığı googlede bile yok
bazıarıda böyle "contemporaneamente" kelimeye bakarmısınız meali aynı anda demek , yazık o italyan öğrencilere kelimeyi yazana kadar okul bitiyordur heralde.

Çeviri ve balonlama gerçekden zor ve zaman istiyor.fakat erinmiyorum.daha önce bir kaç cep programını türkçeye çevirmiştim. yüzlerce teşekkür aldım. bir çok forumda yer aldı, binlerce kişi indirdi.
çizgiromana ise tabiki ilgi az, belki yüz ikiyüz kişi indirip okuyacak belki 5 - 10 kişi teşekkür edecek ama emin olun, o teşekkürlerin ne kadar candan olduğunu bildiğim için benim için çok kıymetli. bu çevirileri yapana kadar belki yüz program çevirirdim.ama kıymet çoklukda değil içtenlikte, hepinize sevgiler çizgiroman dostları.

buyrun 194 - 1 ss geliyor bir sonraki bölüm "tobruka veda" bu fasikül maceranın ikinci fasikülüdr
gene lafı uzattım ama sevgili albaya selam etmedende bitirmiyeceğim,çevileri yapmamda teşvik ve yorumlarınının katkısı olmuştur.

cümleten iyi pazarlar..

kitabın orjinal kapağı

Şükrü tarafından eklenen mediafire linki:

Moderatör tarafında düzenlendi:

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,773
2,614
bu kıymetli paylaşımınız için sağolun yayınlanmamış bir kitap oluşu değerini daha da arttırıyor.

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,681
Çizgiroman sevgimde ilk üçe giren
bir kahraman Mister No.
Diso kapaklara,
Diso maceralara bayılırım.
Böyle emek verilmiş bir çalışmaya
değil kusur bulmak, öper başucumuza koyarız.
Sevgi, saygı, selamlarımla,
Teşekkürlerimi sunuyorum.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
aleyküm selam cengizim. valla sen birşeyler yaptıkça seni mesaj ve yorum manyağı yapasım geliyor. bilgisayarı açar açmaz senden birşeyler çıkmışmı ona bakıyorum. bu paylaşımlar için özel seri dosyasının ardına no 30 diye açtım öyle devam ediyorum. paylaşımcı arkadaşlar durmadıkça benimde durasım gelmiyor. sağlıcakla kal.

mizahicizgi

Aktif Üye
26 Eyl 2010
403
921
Paylaşımını ilgi ve keyifle izliyorum cengizgul, arada kalan
bu sayıları okuyabilmenin heyecanını bizlere yaşattığın için
teşekkür ederim.

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
Güzel yorumlarınızı okuyunca gaza geldim, fasikül aralarında indirime gidiyorum. çarşambaya inş bu kitabin ikinci bölümünü cumartesi veya pazar son bölümünü yani maceranın üç ve dördüncü fasiküllerini yükleyeceğim müjdemi isterim :)
biraz daha gaza gelirsem haftayada kalan 1,5 kitap yani 4 fasükülü yüklerim mi ? bilmemki yükletirsiniz gibi geliyor bana.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Cengiz beu elinize sağlık.
"bence google italyanca bilmiyor .
"güzel bir oryantal oldu" diye çevirdi bir yeri hoba savaşın ortasında oryantal ne alaka dedim tabi
sonra oryantalden göbek, göbekden karın, karındanda karnımız güzelce doyduya ulaştım bakda öğren google"
Arif olan anlar tam sizin için söylenmiş bir söz demekki.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Şuraya yazıyorum

Altı ay sonra google hocaya İtalyanca böyle çevrilir diye öğretecek bir çevirmenimiz olacak

Bu hızla giderse cengizgul sayesinde bayramlarımız çoğalacak

Ondan sınra gelsin Mr. No'lar, Dampyr'ler ve diğerleri

Şerifamca'yı da fumettici yaptı ya cengizgul, sırtımız yere gelmez artık

İzninizle kısa keseyim, Mr. No inmiş, hemen okumaya başlayacağım

Okumadığım Mr. No kalmadı " puxa vida " nın anlamını cengizgul çevirisiyle öğrendim, çok keyifli bir çeviri olmuş, teşekkür ederim

Son düzenleme:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Başarılı bir çalışma olmuş. Okumadığımız maceraları sunma gayreti de ayrıca takdire bir çaba. Zor bir işe soyunmuşsunuz, yolunuz açık olsun.

Teşekkürler.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
Azmine gıpta ettim dostum.zevkle okuyorum çok teşekkür ederim.bu arada (Albay kelmiş.:))

aslında kimseye söylemeyecektim ama sen yazınca dayanamadım, benim alnımda bile kıl bitiyor başkanım.
son 6 ay içinde çektirdiğim vesikalığımı paylaşayımda gör kelmiyim
111.

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645

aslında kimseye söylemeyecektim ama sen yazınca dayanamadım, benim alnımda bile kıl bitiyor başkanım.
son 6 ay içinde çektirdiğim vesikalığımı paylaşayımda gör kelmiyim
111.

güldüm durdum bu muhabbete :)
tavafuk mu oldu size kafayı usturaya vurdurduğum gün bu muhabbeti açtınız :)
ayna gibi parlıyorum valla :D
tesadüf bu kadar olur, bi lafda ben atayım şimdi madeni bol olan dağın bitki örtüsü az olurmuş hadi çıkın içinden :)

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
Şuraya yazıyorum

Altı ay sonra google hocaya İtalyanca böyle çevrilir diye öğretecek bir çevirmenimiz olacak

Bu hızla giderse cengizgul sayesinde bayramlarımız çoğalacak

Ondan sınra gelsin Mr. No'lar, Dampyr'ler ve diğerleri

Şerifamca'yı da fumettici yaptı ya cengizgul, sırtımız yere gelmez artık

İzninizle kısa keseyim, Mr. No inmiş, hemen okumaya başlayacağım

Okumadığım Mr. No kalmadı " puxa vida " nın anlamını cengizgul çevirisiyle öğrendim, çok keyifli bir çeviri olmuş, teşekkür ederim

sevgili profösör puxa vida aslen ispanyol portekiz kırması olup brezilyalılaşmış bir cins çorba çeşididir, merak ve uzun araştırmalar sonucu tarifini elde ettim paylaşmadan da duramadım.. keh keh keh :)
bende çeviri yapmaya kalkana kadar hep merak etmiştim puxa vida nedir yav deyi. deyimleri google çeviremiyor artık araki bulasın neyseki sağı solu karıştırıken buldum da kurtuldum meraktan .

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
Allah razı olsun büyük emeğin için inanki devamlarını büyük heyecanla -o çocukluğumdaki aynı heyecanla- bekliyorum...

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,645
Allah razı olsun büyük emeğin için inanki devamlarını büyük heyecanla -o çocukluğumdaki aynı heyecanla- bekliyorum...

Neydi o günler bir hafta yada 15 gün merakla beklemek, fasikül fasikül vermem biraz işe yaramış galiba o tadı yakalamışız ama fazla bekletmeyeceğim.