Cem Mizah Mecmuası/Sayı 34/1928

ritvan

Onursal Üye
28 Eki 2009
674
15,581
dqq23qn13ngannxz5.jpg

oOE2aR.jpg

lOEL8g.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
90 yıl öteden seslenen bir dergi...
O dönemin mizah anlayışını bize gösteren nefis bir örnek...
Sevgili ritvan tarama ayarlarını biraz daha açsak sanırım daha da güzel olacak...
Bu bulunmaz güzellikte dergi için teşekkürler.

ritvan

Onursal Üye
28 Eki 2009
674
15,581
Sayın Savok,bu dergiyi ben belediye kütüphanesinden pdf olarak indirip formatını değiştirip siteye gönderdim kendi taramam değil.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Derginin ön kapağının ve iç kapağının görsellerini yukarıya ekledim.

Bu arada İBB kütüphanesi hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Üyelik yoluyla erişilebildiğini söylemiştiniz. Mesela üyelik ücretsiz mi? Nasıl üye olabiliriz? Evdeki bilgisayarlardan bu yayınlara erişebiliyor muyuz? yoksa bizzat kütüphaneye gidip oradaki bilgisayarlardan mı girmek gerekiyor? Bütün kitaplara/dergilere ulaşmak mümkün mü? yoksa bir kısıtlama var mı? Son olarak da İBB'nin şimdi kapanan bir dergisi vardı, adı "1453 İSTANBUL KÜLTÜR VE SANAT DERGİSİ" (26 sayı çıktı kapandı). Bu derginin eski sayıları kütüphanede var mı? Varsa indirilebiliyor mu?

Katkılarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

ritvan

Onursal Üye
28 Eki 2009
674
15,581
Sayın Scanfan,üyelik ücretsiz Evdeki bilgisayarlardan bu yayınlara erişilebiliyor.Osmanlıca kitaplara,Osmanlıca-Türkçe gazete ve dergilere dahası fotoğraf,ferman,broşür...ne ararsan var.Kütüphaneye keşke gidebilsem ben aranıza Sidney den (Sydney) katılıyorum.Dediğiniz dergiyi bilmiyorum bakmak lazım.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,722
Sayin ritvan ;

Değeri ölçülmez , kendi olanağımızla erişilmez olan ilginç ve güzel bir
mizah dergisi sunmuşsun.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.