Çelik Blek Fikriye Bigeç Serisi Sayı 01 (1964)

12 Şub 2010
15,006
543,719

Fikriye Bigeç, Kartal Yayınları'nın sahiplerinden Hakkı Bigeç'in yakını. Eşi olduğunu sanıyorum.
Kartal Yayınlarından 2 seri Çelik Blek yayınlandıktan sonra bu kez Kartal amblemi olmadan Fikriye Bigeç'in sahipliğiyle yeni bir seri yayınlanmış. Neden gerek görüldüğü şimdilik çözülmesi gereken bir bulmaca. Hakkı Bigeç, ortağı Yalçın Uraz ile mi sorun yaşadı? Yoksa Ceylan Yayınları ile olan davadaki gelişmeler nedeniyle mi böyle bir seri yayınlandı şimdilik meçhulüm.
Bu serinin en dikkat çeken yönü ilginç kapaklarıdır.

Sevgili savok şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
cp82hvaxkt318d0zs.jpg

İlk sayıda, ilk sayfada konuşma balonları ters yazılmış.:D

Varlığından haberim olmayan bir seri bu. Teşekkürler büyük şef, Allah uzun ömürler versin de her şeyden haberimiz olsun.:)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,953
ordu-turkey
Hakikaten ertuğrul beye katılıyorum allah sana uzun seneler nasip etsin abim.Ben bu kadar çok seri çıktığından bile haberdar değilim ve senin hakkın ödenmez abim.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Ben bunlara "hazine" derken boşuna demiyorum. Maddi değeri ayrı hazine, manevi değeri daha ayrı hazine. Nice zamandır muhafaza etmek ise gönül vermekten geçiyor. Sevgili Profesör sayesinde elimizde tutamasak bile maceraları birebir yaşıyoruz. Teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,096
Eline sağlık büyük şefim.
Deryaları gözümüzün önüne sermişsin.
Gözümüz gönlümüz şenlendi.
Teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Herbiri olağanüstü, hazine değerinde onlarca paylaşım. Hepsi için çok teşekkür ederim. Bu sayıların değme kolleksiyoncularda olmadığına eminim. Ama bizde var. Hem de adım zikredilerek paylaşılmış.. Çok teşekkürler üstadım. Saygılarımla!..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Abi eline gözüne emeğine sağlık, ne kadar değişik seriler varmış. Sayende tarih nete yükleniyor.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
Geçenlerde forum çöktü ya, şimdi durduk yerde; aklıma o teknik mevzu geldi, ya çöker de bir gün hiç toplayamazsak, bu kadar tarihi eserimiz vb... var, yanarız, bende arşiv marşiv de yok, oturup forumda ne var ne yok hepsini indirsem mi diye ciddi ciddi düşünmeye başladım, sağol Haluk abi, tarihi değeri olan eserin kıymetini ölçme imkanı yok :)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Şahsi düşünceme göre, 10 Ocak 1964 tarihinde yayımlanan Özel 20. sayı biterken Hakkı Bigeç-Yalçın Uraz ortaklığının da bitmiş olması. Haluk Abinin dediği gibi Ceylan davasının da etkisi olabilir bu süreçte. Özel 21. sayı yaklaşık 7 aylık bir ara sonrası orijinal 1. macera ile başlıyor. Yani yeni ve ciddi bir başlangıç yapma düşüncesiyle başlamış olabilirler. Bildiğimden değil sadece gözlemlediklerim bunlar... :) Ne olursa olsun Anadolu'nun orta yerinde çok cesur bir yayımcılık girişimi!