Çelik Blek Kartal Yayınları 1. Seri Sayı 01 (1962)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
siaagxb.jpg
n3qpzkh.jpg

Rahmetli "Profesör" ün paylaştığı 1. sayıyla kapağı aynı olmasına karşın içeriği farklı...
Bununla birlikte aşağıda şimdilik kapağını paylaştığım 2. sayıdaki maceranın başı, paylaşıma açılan 1. sayının devamı niteliğinde...
Kartal yayınlarında en azından bu seri kapsamında yayımlandığı tarihte ne tür bir karışıklık olduğunu bilemiyorum.
"Çizgi Diyarı" farkıyla paylaşmaya ve bilgilenmeye devam...
Selam ve saygılarla...

21gdvla.jpg
5vkjh8g.jpg

52308R.gif

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Baskının güzelliğine bak, çocukluğuma döndürdü beni. 75 kuruş. Hey gidi günler hey!.. Sokağın kaldırımında kilim üzerine kitap okuduğumuz, çay içtiğimiz, direğin lambası altındaki güzel komşuluk günleri. Çok çok teşekkürler, Sarkomer hocam. Bu kitap az sayfa bile olsa baskısını yapıp karşıdan bakacağım.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Rahmetli Haluk abide farketmiş karışıklığı ama onun ki 2. sayıda yaklaşık 20-25 sayfa eksik olarak tezahür etmiş belki o yüzden eksk sayıyı tam olarak yeniden vermişlerdir...
Tahmin işte..
Teşekkürler sevgili dostum.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Çizgiroman Tarihimiz oldukça enteresan detaylarla dolu, bu da onlardan biri olmalı. Çözmek için, tıpkı 1001 Macera serilerindeki gibi, eksik veya Diyar'da bulunmayan daha çok sayının paylaşılması gerekiyor bence. Bu arada son paylaşımlar sayesinde oluşturduğum 1001 Macera listelerini de ilk fırsatta buraya aktaracağım inşallah.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Zafer hocam, sayende çizgi roman tarihimizin unutulmaya yüz tutmuş eserlerine kavuşuyoruz. Çok teşekkür ederim.

Ortada bir karışıklık olduğu belli. Sevgili Savaş'ın yukarıda işaret ettiği gibi serinin ikinci sayısının formatı Haluk abiyi rahatsız etmiş. Şimdi şöyle bir başka durum var: Senin bu paylaşımının içeriği ile Haluk abinin paylaştığı 2. sayının içeriği birebir aynı. Alfa Yayınları keşmekeşi burada da yoktur umarım diyelim. Merakla yeni sayıları bekliyor olacağım. Tekrar teşekkür ederim, hocam.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,952
8,269
Nadide paylaşımlar bunlar üstadım. Hakkınız ödenmez sevgi ve saygılarımla Bu güzel paylaşımlar için teşekkür ederim.

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
Tarihi eser hazırlamışsın bizlere üstadım emeğine eline sağlık çok teşekkür ederim.