Çapkın Hırsız Duran Yayınevi Sayı 01 Çapkın Hırsız(Suavi Sualp)

12 Şub 2010
15,006
543,642
file

Sevgili oks03 şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Çapkın Hırsız denince Arsen Lupen gibi birşey bekliyor insan,
ama kapaktaki tipi gördüğümde çapkınan çok röntgenci hırsız daha yakışır diye düşündüm.
İçeriği nasıl diye merak ettim.
Daha önce hiç duymadığım bir çizgi romanı daha bulmuş olduk.
Teşekkürler Ağabey.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,072
Oğuz Aral'ın ifadesiyle;
absürd mizahın öncülerinden Süavi Sualp'i rahmetle anıyorum.
Bu nadide serinin ilk kitabını merakla indirirken,
nadide paylaşımların sahibi Sayın "Profesör"e
minnet, hürmet ve teşekkürlerimi sunuyorum.

bayrakzaf.gif

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,725

Sayın profesör ;

Listeyi görünce ne sevindik , ne sevindik. Ardından ise ilk sayı ...... Düşün artık.

12. sayfada Serap hırsızı yakalıyor ve "Nihayet ENLENDİN Çapkın." diyor. Buradaki "ENLENDİN" sözcüğü "ENSELENDİN" olmalıydı. Bu kadar basit şeyi niye vurguladım , biliyor musunuz ? Anlayın artık ne denli dikkatli okuduğumu anlayın diye.

Ama bu tür çizgi romanlardan çok şikayetçiyim. Sadece 18 sayfacık. Başlamadan bitiyor. Yahu şöyle 1800 hadi insaflı olayım 180 sayfa olmalı en az. Bir yudumda bitiyor. Ama bir yudum bizim susuzluğumuzu geçirmeye yetmez ki ..!

Umarım ilk yayınladığın listeyi değil de en az kırklı sayıları görürüz.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Haluk abi bize bu nadir eseri kazandırdığın için teşekkür ederiz.
Bazı değerleri hatırlamak lazım.
Saygılar abi.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,232

Bu dergi serisinde kullanılan renklendirme tekniği nedir acaba. Basım işleriyle yakından ilgilenen dostlar buna cevap verebilirler belki. Çünkü renkler bana alabildiğine gerçeküstü geliyor, bir o kadar da büyüleyici. Garip bir çekiciliği var bu renklerin. Sıcak, mat, grenli, yer yer silinmiş, ama yine de çok canlı... Bakarken alıp götürüyor insanı. 1950'lerin comics'lerine mi desem, yine o yılların ofset olmayan baskılarına mı desem. Bir türlü tarif de edemiyorum. Ama gerçekten çok büyüleyici. 1959 yılında her sayfasının renkli basılmış olması da ayrıca hayret verici. O yıllarda (1960'ların başı) Pulhan'ın Miki'si bile yarı siyah beyaz-yarı renkli basılabiliyordu. Renkli baskı, maliyeti arttıran ve eziyetli bir teknikti o yıllar için. Demek ki talep varmış. 60 Kuruş fiyatı var, acaba o yıllar için pahalı mıydı (1962'de yarım renkli Miki 1 Liraydı).

Lütfen bizleri şaşırtmayı sürdürün, sevgili "profesör" üstadım. Ellerinize sağlık.

abboritta

Süper Üye
12 Ara 2020
630
3,284
Nerede nostalji veya retro anlamında bir şey varsa rahmetlinin bizler için paylaşmış olması, onu biz açısından daha değerli kılmaktadır.

Dolayısıyla, daha önce tanımladığım gibi, forumumuz dışındakiler çizgi romanlar açısından önemsizdir ve Türkiye açısından çizgi roman demek çizgi diyarı demektir...

Kimler satın alınmazın cevabı da tam buradadır...Dünya görüşleri ne kadar farklı olsa da insanlar Çizgi Diyarı(Çizgi Roman Akademisinde) özgürce söz söylüyorlarsa bu Çizgi Diyarı'na gönül vermişler sayesindedir...Dolayısıyla birkaç çatışma gibi birkaç ifademiz hep çizgi romanların akademesindeki tartışma içeriklidir, yoksa kızma gücenme bizde olmaz...

aC8z2tDh_o.jpg