Büyülü Rüzgar (MagicoVento) Lal Kitap Bonelli Comics 119 - Jesse James'i Öldüreceğim

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
B.R.119.jpg

Jesse James Amerikan " vahşi batı "tarihinin en önemli isimlerindendir.Birden fazla filmi yapılmıştır. Sevdiğimiz çizgi romanların hemen hepsinde hikayeler bir kez jessie'nin yanından geçmiştir.Bir hikayede Büyülü Rüzgar'dan. Jesse nin peşindeki pinkerton ajanlarının annesinin evine yaptığı saldırıda sekiz yaşındaki kardeşini öldürüp annesini ağır yaralayınca,Jesse efsanesi başlar.Devlet yaptığı adi katliam karşısında halktan da destek bulamaz.Bu arada Hoganın peşinde olan Ned'in yolu jesse'nin olayıyla kesişir.Kahramanımız yine "güçlünün kanunlarından" yana değil sağduyusunun ışığında giderek olaya dahil olur.Bütün Jesse James hikayeleri güzeldir ama, Büyülü Rüzgarınki bir başka güzel.Herkese iyi okumalar.

Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
39
43
denizci
AAA üstadım bu kadar olmaz ya :Z hem aşırı yorgunum hem de hasta ki :( şimdi akşam akşam Büyülü Rüzgar tedavüle verilir mi; erken yatacaktım hemen indirip okuyacağım tabii :d çok sağol, ben hep forumda okudum Büyülü Rüzgar’ı ve senin paylaşımlarınla devam ediyorum, ellerine sağlık üstadım :)

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,361
12,903
iskenderun-Hatay
Bayrama damga vuran paylaşım bu oldu, teşekkürler..Bugün başka bir mesajımda çoktandır okunmamış Büyülü Rüzgar paylaşılmadığından dem vurmuştum, bu paylaşım ilaç oldu..

sntrh

Yeni Üye
26 Nis 2009
26
35
Her büyülü rüzgar paylaşımı gibi özel bir kıymeti var. Emeğiniz için teşekkürler

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Eline sağlık dostum.
Eksiksiz giden seri ve bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,872
Büyülü rüzgar maceralarının hepsi birbirinden güzel.
Ama bu macera on numara. Hiç kaçmaz.

Teşekkürler üstadım. Bayram sonu ilaç gibi geldi.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Jesse'nin karısı olduğunu da bu öyküyle öğrenmiş oldum. Final Büyülü rüzgar'a yakışır biçimde olmuş ben çok sevdim.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Sona doğru giden bu seriye sevgili SECRET1962 dostumuz damgasını vurmaya başladı.. Çok güzel bir tarama ile en sevdiğim son dönem kahramanlardan birisi olan Büyülü Rüzgarı'ın bu ilginç macerasını okumak keyifli olacaktır. Teşekkür ederim.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
paylaşım için teşekkürler, ayrıca linkten önce verilen kısa giriş cümleside çok hoş olmuş doğrusu.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Maceranın adı bile spaghetti Western tadında :"Jesse James'i Öldüreceğim".Jesse James aslında insan denen komplex varlığın bir örneği.Hem iyi hem de kötü yönleri var.Çevre şartları dediğimiz, içinde yaşanılan ortam ve kültür de birey davranışları üzerinde çok belirleyici.İç savaş ortamı ve orada gördüğü şiddet onu da etkilemiş.Eski Batı'da "Hakim Colt Yasası"nın geçerli olduğu dönem.Western teması insanın temel doğasını gösterdiği için önemli.Klasik iyi-kötü şablonundan kurtulan yapımlar daha başarılı oluyor.Kızılderili Şef."İçimizde iki kurt yaşar.Birisi adalet, sevgi,vicdan, merhamet ve yardım yanlısı; diğeri şiddet, kin, öfke,intikam ve yıkım yanlısı."demiş.Çocuklar: "Peki hangisi galip gelecek?" diye sorunca Şef :"Beslediğimiz" demiş.Ruhumuzu ve beynimizi iyi şeylerle besleyelim.Sayın Secret1962'ye çok teşekkürler.Güzel maceraydı.