Büyülü Rüzgar (MagicoVento) Lal Kitap Bonelli Comics 105 Kötülüğün Yüzü

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
image0003rz.jpg

Kısa bir zaman önce keşfedip sitedeki 104 bölümünü de bir solukta okuduğum harika bir seri Büyülü Rüzgâr. Önceden birkaç sayısını okumuştum. Sonra ilk sayısından başlayayım dedim. Okudukça sardı. Büyülü Rüzgâr her bölümü başlayıp biten bir yayın değil. Her macera sonraki bölümlerin temelini oluşturuyor. Bölümlerde maceraya katılan kişileri daha ileriki sayılarda da görebiliyoruz. Uzun soluklu bir roman, bir western hayat hikâyesi gibi. Doğa üstü alana kendince bir yorum getirmiş. Kızılderili inançlarıyla bağıntılı olan bu yorum seriyi daha ilginç bir hale getiriyor. Çizgi roman bir-iki, ya da beş altı kişinin etrafında dönmüyor. Çok geniş bir kadrosu var. Kızılderililer, Amerikan kongresi, gizli servis, kıtadaki Beyaz-Kızılderili çatışmasının o zamanki simge isimleri; hepsi değişik bölümlerde rol sahibi. Çok beğendiğim bu seriyi bitirince birkaç sayı benimde katkım olsun dedim ve 105–106.sayılarını taradım.Şimdiye dek bu seriyi kaçırmış olanlara tamamını okumalarını tavsiye ediyorum.104 e gelenlere yada bu sayıyı okuyup bir görelim diyenlere ..buyurun okumaya diyorum…

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Sunum yazınızdaki tesbitlere tamamen katılıyor,
emek ve paylaşımınız için teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
İki yıllık süresi dolmuş artık okurları ile buluşması gereken bir sayı.
Sevgili SECRET1962'nin mükemmel taraması ile arşivlerimizdeki yerini alacak..
Sağolunuz..