Kara Karga 01 [Türkçe]

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,998
denize sıfır
Samuel Prescot, diğer adıyla Kara Karga Türkçe olarak görüşlerinize sunuluyor.:)
Korsan kahramanımız bir parça arazi karşılığında görevlendiriliyor ve görevi tamamlıyor. Ancak karşı taraf sözünde durmayınca...
Philippe abi çevirdi, Lotoloto usta balonladı.
Bende getir-götür yaptım sadece.
Philippe abimiz seriyi çok sevdiğini söyledi, diğer 4 sayıyı da zaman içerisinde yapacağız.
Keyifle okuyup, bizi izleyiniz anacım.:)

d7exkzw16t9poygln.jpg

d7exm821lwzu2ulxn.jpg

:)

Gelecek program, Ravermoon
d7exmz2qxblcf8t57.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,643
Kasımpaşa

...
Philippe abi çevirdi, Lotoloto usta balonladı.
Bende getir-götür yaptım sadece.
Philippe abimiz seriyi çok sevdiğini söyledi, diğer 4 sayıyı da zaman içerisinde yapacağız.
Keyifle okuyup, bizi izleyiniz anacım.:)

Ben de Philippe abiyi çok sevdim.
Selam ve teşekkürlerimizi ilet lütfen.
Aynı zamanda sevgili üstadımız Lotoloto'ya da teşekkür ederiz.
Ve aynı zamanda getir götür işini yapan ki en önemlisi budur büyük beyazımıza da teşekkür ederiz.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,982
Aslında başında kara olan kahramanlara yan dönüp bakmayacaktım..Yayın ekibi harika olunca,''hatır için çiğ tavuk yenir '' hesabı indireyim dedim..Birde ne göreyim;müthiş bir çizim,değişik bir konu..Hoşuma gitti..Hepinizin ellerine sağlık..Teşekkürler dostlarım..

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Çizimlerinin güzelliğiyle ön plana çıkan, sürükleyici bir hikaye. Türkçeleştiren Philippe Beye, balonlayan Haluk Bey'e ve sunan Ali Bey'e teşekkürler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Hiç tanışamamış olsakda artık tanış çıktığımız Philippe Ağabeye çok selam ederim. Sağ olsun diyarımız için çeviri yapıyor. Sevgili lotoloto balonluyor, büyük beyaz servis ediyor. Bize de afiyetle okumak kalıyor.
Teşekkürler dostlar.

12 Şub 2010
15,006
543,715
Amerikan bağımsızlık savaşını, kahramanı Amerikalı olan sayısız çizgi romandan okuduk, Kırmızı Ceketlilerin ( eski Teksas Tommiksçi olduğumdan Kaptan Swing ile başlayan Kırmızı Urbalılar deyimine hiç ısınamadım ) bir araba dolusu sopa yemelerini hep gördüm de, ilk kez Kara Karga ile İngiliz yanlısı kahramanı olan bir çizgi roman okumuş oldum.

Klasik frankofon güzelliğinde Kara Karga. Şahane çeviri ve balonlamayla, sunumla keşke devamı olan bir çizgi roman olsaydı dedirtiyor.

Emeği geçen tüm dostlara teşekkür ediyorum.

Yalnız başta dikkatimi çeken ve cevabını merakla beklediğim iki hususun cevabını bulamadan sona erdi macera.

kara_karga01_Page_13_1654_x_2339.jpg

1 - Sadece silah yüklü değilse " diğer yük " neydi ? Macerada bunun cevabını bulamadım.

2 - Acaba " diğer yük " ün niteliği mi İngilizlere ( ilk balonda sözü edilen ) toprağı kaybettirecekti ?

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
1 - Sadece silah yüklü değilse " diğer yük " neydi ? Macerada bunun cevabını bulamadım.

2 - Acaba " diğer yük " ün niteliği mi İngilizlere ( ilk balonda sözü edilen ) toprağı kaybettirecekti

1) Diğer yükün ne olduğu konusunda orijinalde de bir açıklama yok. Bu konuda haklısınız, senaryo orada açık kalmış.

2) Çeviride hata var. İngilizler Black Crow'un ve adamlarının ailelerine görev karşılığında toprak ve krallığın korumasını teklif ediyorlar. Yani orada söylenen, o verilecek toprakların İngiliz hakimiyetinden çıkması değil, o toprakların parasal maliyeti.