Far west serisi-Türkçe 01

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
Phılıppe abi çevirdi, lotoloto usta balonları silip düzenledi, bendeniz de balonladım.
Bu sayıda Davy Crockett işlenmiş.
Her sayıda gerçek bir öykü.
Keyifle okuyunuz.:)

d5s4v9vsngil1ww39.jpg

d5s4vrtguay1kqdmd.jpg

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Kitap ışıl ışıl parlıyor.
Bize de okumak düşer.
Emeği geçen dostlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
Zevkle okuyacağım, çeviren Phılıppe Abiye ve editleyen izmir efemiz sana sonsuz teşekkürler.

Uzun bir seri ama değecek bir seri.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Ellerine sağlık Ali. Seri devam ediyor. Bu da çevirisiyle, balonlamasıyla arşivlik bir eser.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
Balonları temizleyen lotoloto abimizi unutmuşum, teşekkürler abi,

Arkadaşlar editlemeyi hangi programda yapıyorsunuz bilmiyorum ama, sayın sensei bana Adobe Fireworks CS6 yı önerdi bu gün indirdim ve kurdum, müthiş bir kolaylık. Balonlama yapan herkesin denemesini tavsiye ederim.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
981
Çok teşekkürler. Bu seri ilk olarak yanlış hatırlamıyorsam 1981 yılında Milliyet Çocuk dergisinde tefrika edilmişti. Ayrıca bu seride Buffalo Bill, Jesse James de yayınlanmıştı. Çizimleri birer harikaydı, beni gerçekten hayran bırakmıştı. Derken 1985 yılı sonlarında Milliyet yayınları bu seriyi "Komançero" adı altında müstakil olarak yayınlayınca çok sevinmiş ve her sayısını takip etmiştim. Maalesef serinin tamamını yayınlamadılar. Özellikle bu seride bir Cheyenne kızılderili şefinin hazin hikayesi beni çok etkilemişti, onu bulamadım. İnternet çıktıktan sonra bu seriyi araştırmak istedim, fakat orijinal ismini bilmediğim için arama imkanım olmadı. Sayın Büyükbeyaz, Philippe ve Lotoloto sayesinde bugüne kısmetmiş. Bir kez daha teşekkür ederim. Tarama, balonlama ve font seçimi harika olmuş. Az önce araştırınca 12 cilt halinde yayınlandığını, her ciltte 3 hikaye bulunduğunu gördüm. 1. ciltte 4 hikaye var. Toplamda 37 hikaye. Umarım en kısa zamanda tamamı foruma kazandırılır.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
Çok teşekkürler. Bu seri ilk olarak yanlış hatırlamıyorsam 1981 yılında Milliyet Çocuk dergisinde tefrika edilmişti. Ayrıca bu seride Buffalo Bill, Jesse James de yayınlanmıştı. Çizimleri birer harikaydı, beni gerçekten hayran bırakmıştı. Derken 1985 yılı sonlarında Milliyet yayınları bu seriyi "Komançero" adı altında müstakil olarak yayınlayınca çok sevinmiş ve her sayısını takip etmiştim. Maalesef serinin tamamını yayınlamadılar. Özellikle bu seride bir Cheyenne kızılderili şefinin hazin hikayesi beni çok etkilemişti, onu bulamadım. İnternet çıktıktan sonra bu seriyi araştırmak istedim, fakat orijinal ismini bilmediğim için arama imkanım olmadı. Sayın Büyükbeyaz, Philippe ve Lotoloto sayesinde bugüne kısmetmiş. Bir kez daha teşekkür ederim. Tarama, balonlama ve font seçimi harika olmuş. Az önce araştırınca 12 cilt halinde yayınlandığını, her ciltte 3 hikaye bulunduğunu gördüm. 1. ciltte 4 hikaye var. Toplamda 37 hikaye. Umarım en kısa zamanda tamamı foruma kazandırılır.

Türkiyede yayınlandığını bilmiyordum. Seriyi ben 36 kitaptan oluşuyor biliyorum ama 37 kitaptan oluşuyorsa şu an itibari ile 2 adet kitap eksik, 36-37 diğer kitaplar forumumuzda mevcuttur.

http://www.cizgidiyari.com/forum/fr...90655-far-west-fr-histoire-du.html#post405181

Nasılsa o 2 kitapta bir yerlerden çıkar. O zamana kadar arkadaşlarımızın eşsiz çevirilerini okumaya devam ederiz.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
En sonunda bu güzel serinin birinci sayısına değerli Philippe, büyükbeyaz ve lotoloto dostlar sayesinde kavuştuk. Oğlum tatile girdi. Ondan bilgisayarı ancak alıp, yeni fark ettim. Emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
En sonunda bu güzel serinin birinci sayısına değerli Philippe, büyükbeyaz ve lotoloto dostlar sayesinde kavuştuk. Oğlum tatile girdi. Ondan bilgisayarı ancak alıp, yeni fark ettim. Emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Ben de bugün yarın Baybora'dan Timur ya da benzeri bir çalışma gelir diye bekliyordum. Umut başka bahara kaldı desenize :D

Teşekkürler Büyükbeyaz, teşekkürler Philippe, teşekkürler Lotoloto...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Far West 11. sayıyı beğenerek okudum. Kısa hikayesi ile gerçek öyküleri anlatması ilgimi çekti. Takip edeceğim serilerden birisi oldu.
Şimdide baştan 1. sayıdan başlayacağız. Teşekkürler dostlar.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
Bu Davy Crockett,eliyle ayı öldürürmüş diye biliyorum..Burada hiç bu konudan bahsedilmiyor..Birde girişte tarih,1976 olarak yazılmış..Her halde gözden kaçtı..Tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler..