(+18) Pandora'nın Gözleri / Manara-Türkçe...

(+18) Pandora'nın Gözleri / Manara-Türkçe...

büyük beyaz

Like Tree164Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28.Mayıs.2014, 11:51   #11
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1756533
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Şu karelere hayran olmamak mümkün mü?
Alttaki kare tanıdık gelmiştir,
teknolojinin gözünü seveyim, oynamayı seviyorum
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Teşekkür ederim üstatlara, heyecanlı
ve çok akıcı hikayeydi,
sonu ise gerçekçi olmamış, elini kolunu
sallayarak gitmesi biraz zordu bence,
böyle daha iyi ama biraz da iyi bitsin
"kötü" adamların hikayesi

Konu yeryüzü tarafından (28.Mayıs.2014 Saat 11:58 ) değiştirilmiştir.
yeryüzü isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 01.Haziran.2014, 18:20   #12
Onursal Üye

Bay_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1271733
•Rep Seviyesi :
Bay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond reputeBay_X has a reputation beyond repute
Emeği geçen dostların ellerine sağlık. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
denizkara bunu beğendi.
Bay_X isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 01.Haziran.2014, 22:18   #13
Süper Üye

denizkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 16
•Rep Seviyesi :
denizkara is on a distinguished road
Okuyacak arkadaşlar için bekledim bir süre, artık yazabilirim; eserde ilginç bazı noktalar gözüme takıldı, sayfa içinden bir kareyi almayı bilmediğimden; ben de Bay_x dostumdan rica ettim, o kareleri çıkarıp bana gönderdi sağolsun, çeviriye başlarken sevgili Nisan Yağmuru üstadıma da “Diabolik benzeri bir eser geliyor.” demiştim, gerçekten bu eseri çevirmeye karar vermemde Manara’nın eseri oluşu değil; çok sevdiğim Diabolik etkili oldu. Eserin kahramanlarından Pierre Castex; sanki yaşlanmış Diabolik gibi geldi bana ki hem Castex hem Diabolik kötü kahramalar, ayrıca polisiye tarz da bana çok benzer geldi, ama benim gözüme takılanlar başkaydı:

Eser tabii Fransız, ama kitapta yazdığına göre; ABD çıkışı 2010, basımı ise Çin’e yaptırtılmış, Fransa’da eser kaç yılında basılmış bilmiyorum, o tarihte “Kürdistan” diyor, yani “Kuzey Irak” değil ki zaten Fransa’dan Ankara’ya gelmek için, üstelik özel uçakla, neden oraya gidilsin?

Not: "sınırında" yerine "sınırda" yazarak biz hata yapmışız.

Ankara’da “34” plakalı taksi olma ihtimali kaç?

Ankara’da entari giymiş arap kılıklı adamlar ne arar?

Ankara’da biz hala böyle mi banyo yapıyoruz?

Ambulanslarımızda; aylar ne yöne bakar?

Telefon kulübelerinde “Telephone” yazısı?

Akıl hastanesinden kaçtığı sanılan hastayı; sokakta hasta bakıcıları zor kullanarak yakalarken, yoldan geçen kız sevinçle alkış tutar mı? Yoksa Fransa’da böyle mi oluyor?

Daha çok var, örneğin; düşük ihtimalle de olsa İstanbul’da belki hala olabilir ama Ankara’da Osmanlı tarzı zindanımsı meyhaneler ne arar, İstanbul’da bile neredeyse hiç kalmadı, Osmanlı döneminde Ankara kocaman bir yer miydi ki bu zindanımsı yapıları bugüne kadar kalsın? Hem bizim komiser; nasıl da öyle şakır şakır Fransızca ve/veya İngilizce konuşuyor Fransız polisle öyle.

Neyse; hepsini tek tek yazmak uzun sürer, ama anladım ki; Manara ve/veya Cerami iyi uydurmuş, bir daha herhangi bir ülkede geçen bu üstadların eserlerini okursam; şüphe ile bakacağım sanırım
subotay, uzung, timed ve 5 kişi bunu beğendi.

Konu denizkara tarafından (01.Haziran.2014 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.
denizkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Haziran.2014, 18:47   #14
Onursal Üye

KARAOĞLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1088710
•Rep Seviyesi :
KARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond repute
Ellerinize sağlık. Biraz geç gördüm. Manara'yı. Ama kaçırmadım.
büyük beyaz ve denizkara bunu beğendi.
KARAOĞLAN isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Ekim.2014, 10:50   #15
Yeni Üye

gokselcicek00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
gokselcicek00 is on a distinguished road
Teşekkürler arkadaş...
denizkara bunu beğendi.
gokselcicek00 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Aralık.2014, 01:18   #16
Çeviri Balonlama
Yönetici
E-Dergi

büyük beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1292946
•Rep Seviyesi :
büyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond repute
Resimler tazelendi.
denizkara bunu beğendi.
Alt 08.Aralık.2014, 11:59   #17
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

vefalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1349996
•Rep Seviyesi :
vefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond reputevefalı has a reputation beyond repute
Harika çalışma ve çevirilerin için TEŞEKKÜRLER sevgili büyük beyaz,ellerine yüreğine sağlık.
büyük beyaz ve denizkara bunu beğendi.
Alt 06.Aralık.2017, 19:00   #18
Yeni Üye

bull68tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
bull68tr is on a distinguished road
Burada herkes çok beğenmiş de,Türkiye ye bakılan önyargıdan kimse bahsetmemiş,
Türk kadınını çarşaflı,türbanlı göstererek yine bize bakış açılarını ortaya koymuşlar,
hatta öğrenci kızları bile kapalı göstermişler,ben açıkcası başladım bari bitireyim diye okudum,Ankara da taksi plakalarını 34 diye göstermişler,belli ki Türkiye yi bilmeden üstünkörü yazılmış senaryo,ayrıca erotik diye geçiyor ama mini elbiseli seksi bir kızdan başka birşey yok..
voyagerman bunu beğendi.
bull68tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Mart.2018, 20:06   #19
Süper Üye

steinbeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 124
•Rep Seviyesi :
steinbeck will become famous soon enoughsteinbeck will become famous soon enough
Çok sağolun, varolun.
büyük beyaz bunu beğendi.
steinbeck isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Mart.2018, 21:03   #20
Onursal Üye

turhal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10185
•Rep Seviyesi :
turhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond reputeturhal has a reputation beyond repute
Elinize sağlik teşekkürler
turhal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
büyükbeyaz, çizgi, diyarı, erotik, erotizm, fındıkfındık, manara, pandora

Seçenekler
Stil