ZANZİBAR-1941..Bilinmeyen kahramanlar projesi..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Türkiye'de bilinmeyen kahramanlar projeme Zanzibar konuk oluyor.kendisi Mandrake ekolünden bir kahraman..pratik zekası ve illüzyon yeteneğiyle sorunların üstesinden geliyor,eğlenceli bi adam.:)
Henüz bu projenin başındayız ama ilerledikçe sayı çoğaldıkça ilgi göreceğini umut ediyorum.iyi seyirler.:)

Son düzenleme:

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
eskiden sihirbaz kahramanlar çokmuş...günümüze sadece mandrake ayakta kalmış...yeni bir macera için çok sağol üstad..

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,512
Sanırım bu çizgiler ecnebilerin silver age dedikleri gümüş dönemin başların ait. NE kadar klişe varsa kullanılmış. Doğudan bir isim kafasında bir fes ile gizem yaratılmaya çalışılmış. Acaba Mandrake'nin Abdullah'ındaki fes de buradan mı esinlenmiş.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Sanırım bu çizgiler ecnebilerin silver age dedikleri gümüş dönemin başların ait. NE kadar klişe varsa kullanılmış. Doğudan bir isim kafasında bir fes ile gizem yaratılmaya çalışılmış. Acaba Mandrake'nin Abdullah'ındaki fes de buradan mı esinlenmiş.

Bu roman Mandrake den sonra yapıldığı için tam tersi bir etkilenme olmuş sanırım.eğlencelik gözüyle bakıyorum.:)

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,512
Cevap için sağ olun. Demek Mandrake o kadar eskiymiş. Ben 1960-1990 arası çizgileri daha çok seviyorum. Bu dönemdeki çizigileri kendi beğenime uygun buluyorum. Ancak İtalyanların siyah-beyaz yenileir de güzel.
Şimdi dönüp geriye baktığımda, çocuk kafasıyla sevdiğim çizgiromanların şimdiki bana hitap etmediğini görüyorum. Tom Braks, Mandrake ve KIzılmaske bunlardan biri. Şu sıra Martin en gözde kahramanım. İşlediği konular hoiuma gididyor. İlginçtir çok ufakken sevmediğim Teks şimdi daha güzel geliyor. Zagor bendeki yerini hiç kaybetmedi. Mister No da aynen öyle. Sanırım İtalyanların beğenisi bizimle benzer.