Tarzan Mıs Serisi - İpte Yürüyen (Çeviri Balonlama)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Tarzan Mıs serisinden bir macera daha Türkçeye döndü. Bu maceranın ismi telde yürüyen olarak adlandırılmış ama, bizde ip cambazı var tel cambazı değil.
Bu seride 200'den fazla hiç okumadığımız macera var. Bununla birlikte 2 macera artık okunur durumda.
Çizgiler çok güzel, öyküler Tarzan'a yakışır cinsten.
Gözüm gördüğü sürece yeni öyküler sürekli olacak.
Çeviriyi ben, balonlama işini Güngör hocamız yaptı.
Sıcak sıcak tüketilmesi tavsiye edilir.:)
İyi seyirler.

Font: CcMeanwhıle

e030vzz1edz94av7k.jpg

e030wj46g24ulk22o.jpg

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
İster ipte yürüsün, isterse sarmaşıkla seyahat etsin (!) elimden kaçamaz :D
Teşekkür ederim üstadım. Güngör hocama da selamlar. Elleriniz dert görmesin.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Bu Bufalloyu sanki Zembla da görmüştük.Emekleriniz için çok teşekkür ederim saygılarımla.

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Elinize sağlık. Tarzan bir başkadır her zaman. Bizim yayın evleri neden çıkarmazlar anlamıyorum. Bir sürü ıvır zıvır kitap çıkarırlar ama Tarzan'ı hep es geçiyorlar nedense. Sayenizde okuyabiliyoruz bunları, teşekkürler

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Bu Mıs serisi Mis gibi seri.
Güngör beye ve sizlere emekleriniz için çok teşekkür ederim tekrar.
Devamı gelir umarız.
Şahane bir çalışma.
Sağolun değerli dostlar.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Kışın sıcak yazın soğuk tüketiriz abiler.Siz yeter ki çevirin balonlayın.
Emekleriniz ödenmez.Bu seri kaçmaz.
Çok teşekkür ediyorum...

comfort

Yeni Üye
10 Kas 2012
108
151
Emeğiniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler Büyük Beyaz. Kapaktaki Tarzan figürünü Burne Hogarth ustanın Tarzanına benzettim biraz, yıllar önce bir eserini Milliyet Çocukta okumuştum, hala tadı damağımdadır. Acaba planlarınızda Hogarth imzalı Tarzanlar da olabilir mi?
Çok Teşekkürler...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Burne Hogart'ın Milliyet Çocuk 1982 Yılına ait özel sayılarda yer alan çizimleri forumda mevcut sevgili comfort.

sentooki

Yeni Üye
25 Ara 2016
79
269
Emeğiniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler Büyük Beyaz. Kapaktaki Tarzan figürünü Burne Hogarth ustanın Tarzanına benzettim biraz, yıllar önce bir eserini Milliyet Çocukta okumuştum, hala tadı damağımdadır. Acaba planlarınızda Hogarth imzalı Tarzanlar da olabilir mi?
Çok Teşekkürler...

Gerçekten de, çizer, Burne Hogarth (çizgiromanın Michelangelo'ı*) ustadan esinlenmiş gözüküyor. Diğer kişiler değilse de, (özellikle ilk sayfadaki) çevre dokular ve Tarzan' ın anatomisi (zum yapıldığı anlarda yüz bölgesi), Hogarth ustanın tarzını yansıtıyor. Bir sahnede, üzerine zum yapılmış elin anatomisi, Hogarth sanatının** tadını vermeyi başarıyor.

* Milliyet Çocuk dergisinde bulunan bir makalede, "çok başarılı çizimleri olmasa da, Hogart..." minvalinden bir cümle vardı. :D
** Hogarth' ın el anatomisi, özellikle parmak boğumlarında karakteristiktir.