Tarzan Predatör Türkçe no 01.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Bu seri 4 kitaptan oluşuyor.
Ben çeviriyi, lotoloto usta balonlama-düzenlemesini yaptı.
Öyküde kahramanımızın yolculuk yaptığı saydam ülke daha önce Edgar R. Burroughs tarafından 1930 yılında çizilmiş.
Bu macera o kayıp ülkede geçiyor.
Kahramanımız bu kez teknoloji ile mücadele edecek.
Sizce kim yener?:)
Haftaya pazar kimselere söz vermeyin, 2.ci sayı ile buluşalım.
İyi seyirler.:)

Font: CcMeanhvılle.

devdw3tojnf3obgl5.jpg

devdwkisg8cgorrnd.jpg

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Tarzan'ın bu macerasını çok beğendim. Ali çok güzel bir çeviri yapmış. Ancak font hakkında küçük bir açıklama yapmak istiyorum. SHORYUKEN kardeşimizden standardı yakalayalım diye kendisinin önceki haftalarda balonladığı tarzan'ın fontunu istedim. Eksik olmasın hemen gönderdi. Ama bu font photoshop ile uyum sağlamadı. Word dosyasından photoshop içine bir sefer alabildim. İkinci balonu yazamadım. Balon içerisinde görünmedi. Bunun neden böyle olduğunu da bilmiyorum. cc2014 kullanıyorum. Hatta kaldırıp tekrar kurdum, yine cevap vermedi. Sonra da bu font un benzeri Ali'nin yukarıda yazdığı fontu seçerek tamamladım. Bunun nereden kaynaklandığını da öğrenmek isterim. Saygılar, sevgiler.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Beklediğimden daha farklı bir öykü.Merakla 2. sayıyı bekliyorum.
Emek veren iki dostuma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Önc bir mide koruyucu hap içeceksin..
Sonra karnını iyice doyuracaksın..
Birde antibiyotik yutacaksın..
Bu macerayı öyle okuyacaksın..
Ekmek arası dokunur insana..
Teşekkürler dostlara..
Haaa;ilaçların etkisi geçmeden 2. macerayı bekliyoruz..Ellerinize emeklerinize sağlık..

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Şimdi çizgiromanı görünce bunun filmi de gelecekti dedim. Baktım, çoktan Tarzan filmi sinemalarda oynamış da bitmiş bile. :)

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Elinize sağlık arkadaşlar. Akşam inceledim, gerçekten güzel çalışma olmuş. Devamını okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.
Font konusunda neden böyle bir durum yaşandı bilmiyorum. Benim balonladığım Tarzan serisi Dynamite şirketinden çıkmış. Kullandığım font da (CCJoeKubert) onların yazı stili ile neredeyse birebir uyumluydu. Fakat bu seri Dark Horse şirketinden çıkmış ve kullandıkları font daha farklı. Balonlamada kullanılan font da (CCMeanhville) bu seriye daha uyumlu olmuş.
Şunu da ekleyeyim; kullandığım fontlar Darkopal tarafından Türkçeleştirilmiş fontlardan idi. Bende herhangi bir sıkıntı olmadı. Ben de işyerinde Photoshop CS6, evde cc2014 kullanıyorum. Çok ilginç bir durum...

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Akşam bizim evde internet kesilmişti. Ancak şimdi indirip inceledim. Tarzanımızı çok beğendim. Artık her çeşit Tarzan forumumuzda boy gösterip, eksikler tamamlanacak.
Tercüme ve balonlamada emeği geçen Ali Bey ve Haluk Beye çok teşekkürler.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
Forumun En Çok Konu Açan Efsane Paylaşımcısı Ne Derse Başımız Üstüne
Ellerin Dert Görmesin Kral, Teşekkürler