Bütün Dünya 2009 Yılı Sayıları 12 Sayı Birden..

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Bütün Dünya 2009 Yılı 12 Sayı Hepsi Birden

2009_12_52849786545312313123128457854321_02.jpg

Sırada 2010 yılı var... 2014 Yılına kadar diğer yılları da yine toplu olarak paylaşacağım.

2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 ve 2006 yıllarının sayılarını ise sayı olarak tek tek ayrı olarak başlayacağım. Çünkü bu sayıları uğraşarak pdf yapmam gerekiyor. İlk paylaşacağım sayı 2000 yılı Ağustos sayısı olacak.

Eski 1940, 1950, 1960 ve 1970 sayıları için daha önce açıkladığım gibi bekleyeceğiz.

Bazı sayıların boyutu büyük olduğu için üç ayrı linkle paylaşmak zorunda kaldım.​

Bütün Dünya Dergisi 2009 Yılı Sayı 1-8 Bölüm A _ 67
Mb :

Bütün Dünya Dergisi 2009 Yılı Sayı 9-10 Bölüm B _ 88 Mb:

Bütün Dünya Dergisi 2009 Yılı Sayı 11-12 Bölüm C _ 99 Mb:

2009_12_52849786545312313123128457854321_04.jpg

2009_12_52849786545312313123128457854321_03.jpg

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Eline sağlık dostum, karikatür de çok anlamlı, gerçekten büyük kulüpler içerisinde;

ctodr4krvcl1htpcl.jpg

bir tek bizde bayrağımız vardır ki tam orta yerinde yer alır armamızın.

ctodqbobifzia49ed.jpg

Tabii karikatürde de olduğu gibi bayrak bile suç artık, olsun; alayını tanımayız.

ctodm3xcgk4pdtzmd.jpg

Son düzenleme:

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,720

Sayın ZamanGezgini ;

Karikatürdeki "Türk Bayrağına" bile tahammül etmemek. Aslında karikatür değil "Gerçek" .

Bu millet Otomobilinin önünde Atatürk var diye trafik polisi tarafından durdurulup ceza yazılıp o çıkartmanın sökülmesini isteyenleri de unutmayacak.

İki yıl önce Atatürk anıtlarına çelenk koymanın bile izine tabi olduğunu da kimse unutmayacak.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Anne Frank : "HİÇBİR İNSAN VEREREK FAKiR OLMAMIŞTIR."

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064

Sayın ZamanGezgini ;

Karikatürdeki "Türk Bayrağına" bile tahammül etmemek. Aslında karikatür değil "Gerçek" .

Bu millet Otomobilinin önünde Atatürk var diye trafik polisi tarafından durdurulup ceza yazılıp o çıkartmanın sökülmesini isteyenleri de unutmayacak.

İki yıl önce Atatürk anıtlarına çelenk koymanın bile izine tabi olduğunu da kimse unutmayacak.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Anne Frank : "HİÇBİR İNSAN VEREREK FAKiR OLMAMIŞTIR."

Sevgili Dedo11; Otomobilinin önünde değil arka camında demek istedin herhalde... Çünkü araçların ön camına hiçbir şey yapıştırılmaz trafik kurallarına göre ve can güvenliği açısından da olması gereken bu... Ama uygulamada çifte standart ve uygulayanın maksadı konusunda çok haklısın...

Diğer bir konuya gelirsek yani "HİÇBİR İNSAN VEREREK YOKSUL OLMAMIŞTIR." sözüne... Çok haklısın bizi zor duruma düşürmeyecek her türlü fazla şey para dahil paylaşılmalıdır. Artık sence de o meşhur real kitaplığından bir şeyler tarayıp paylaşmanın zamanı gelmedi mi?

En azından real kitaplığının yanında epeydir indirerek oluşturduğun sanal kitaplığından bir şeyler vermelisin... Oda olmazsa kırılmış linklerden sanal kitaplığında olanları yenile lütfen! Sana yakışacak olan da budur! Yoksa konulara yazdığın anlamlı ve güzel mesajların içi boş kalır. Yani "Başkalarına verir talkını (öğüdü), kendi yer salkımı!" konumunda kalırsın...

Artık "DEDO11 VEREREK YOKSUL OLMAZ." sözünü kanıtlamanın zamanı geldi de geçiyor bence!

Not: Gerçek kitaplığım ve sanal kitaplığım adlarını kullanman, Türkçe kullanımında duyarlı olan senin gibi bir insana, daha çok yakışır.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,720

Sayın ZamanGezgini ;

1 - Ben olayın herkes tarafından bilindiğini varsayarak detaya girmemiştim. Atatürk çıkartması otomobilin ön camına değil ön kaportasına yapıştırılmıştı. En iyisi ben gazete linkini buraya vereyim. İsteyen baksın

2 - Benim ne tarama yapacak teknik donanımım ne de bilgim var. Ayrıca bildiğin gibi "Gerçek kitaplığımdan" çok uzaklardayım.

3 - Benim elimdeki "sanal kitaplığımdaki" leri nasıl paylaşacağımı bilecek bilgi birikimim de yok. Biliyorsun daha önce böyle bir olay oldu. Sana bile gönderecek ( pdf'yi ) beceriyi gösteremedim.

Bu konuda olanağım olsa gerçekten de eğitim almaya gönüllüyüm. Ama bana pratikte birilerinin göstererek öğretmesi lazım. Başka türlü öğrenebileceğimi sanmıyorum. Çevremde ne kadar istekte bulunduysam da en basit konuda bile yardım alamadım.

4 - Söz bana ait değil. Anne Frank'ın sözü hoşuma gittiği için ve bu sitedeki paylaşım yapanların yapısına uyduğu için yazıyordum. Başkalarına "TALKIN" vermek haddime değil. Ben bu sözü yazmadan yıllar önce başlamış bu paylaşımlar. Ben yazsam da bu sözü , yazmasam da paylaşan paylaşıyor. Veren veriyor. Vermenin , paylaşmanın erdemini , hazzını keşfetmiş ki paylaşıyor. Yani benim gibi bir fakirin "TALKIN"ına ihtiyaçları yok. Benim de böyle amacım ve haddim olmaz , olamaz.

Bundan sonra yazdıklarıma daha dikkat edeceğim. Dikkatli davranacağım. "Like" tuşunun hikmetine inanacağım. Saatlerce uğraşıp ( yanıt yazmak için , incelemek için ) 2 - 3 indirme yapacağıma "Like"ın gözünü seveyim. Saatte onlarca indirme yapacağım. Böylece kimseyle "Başkalarına TALKIN verip ben de SALKIMları götürme" suçlamasına muhatap olmayacağım.

Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

[ *Not : Daha önce başka sitede de ben hiçbir şeyi kabul etmeden bütün bunları yazmıştım ve hiçbir şey istememiş verileni ise kabul etmeye pek gönüllü davranmamıştım. Merak ediyorsan oradaki saygıdeğer , dürüst ve canım dostuma sorabilirsin ( Buradaki sıfatlar gerçek anlamında ve içten kullanılmıştır. Samimiyetime inanılması ve test edilmesi dileğimle ) Burada konuyu açmak zorunda kaldığım için saygıdeğer arkadaşımdan özür dilerim. Benim o siteye girmemem , girmek istememem arkadaşıma olan duygularımda bir şey değiştirmemiştir. Bu da böyle biline. Buradan ona en içten duygularımla sevgi ve saygılarımı iletirim. ]

Son düzenleme: