Çizgi Romancı Çizgi Romancıyı Nerede Bulur?

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
20160220_151359.jpg

Değerli Arkadaşlar.

Bugün yeni çıkan bir kaç çizgi romanı almak ve muhabbet etmek üzere Pınar Kitap'a gittim.
Mekana vardığımda bir bey Dragonero çizgi romanının 4 ve 5. sayılarını alıyordu. Muhabbet Dragonero'dan başladı...
Başka neler okuyorsunuz? Yeni yayınları nereden takip ediyorsunuz diye sorduğumda, konu çizgi diyarına geldi.
Ben çizgi diyarına üyeyim oradaki mahlasım The_DarknesS deyince,
A, The_DarknesS sen misin? Bende drgavsever dedi.
Akabinde Muzaffer Ceyhan'a cay ısmarlatıp çizgi roman üstüne muhabbetin belini kırdık.
drgavsever mahlaslı üyemiz Dr. Gökhan Avsever bey İzmir'de ikamet ediyor.
Kendisi bizim gibi çizgi roman tiryakisi, yıllardır sıkı takipçilerden. Fumetti fanatikleri gibi değil comics ve frankofon da okuyor.
Özellikle odenat'ın çevirilerini çok severek takip edenlerden. lotoloto Haluk abimizin projelerini de duymuş ve ilgisini çekmiş.
Bir sonraki İzmir buluşmamıza dahil olup kabilenin öteki üyeleri ile de tanışacak.

Velhasılı çizgi romancı çizgi romancıyı...
Ya çizgi roman dükkanında ya da Çizgi Diyarı'nda bulur.
Buluncada muhabbete doyum olmaz, anında kaynaşır.
Selamlarımla.​

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,526
Güzel bir tanışma olmuş.
İkinizin yakasında çizgi diyarımıza ait bir rozetimiz olsaydı,
tanışma faslı hızlanabilirdi.
Güzel bir fikir değil mi
herkes rozetiyle alışveriş yapsa, tanışsa.
Belki bir gün...
Neden olmasın?

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Çizgi Diyarının biraraya getirdiği çizgiroman bağımlılarının bu bağımlılıklarından nasıl kurtulabilecekleri konusunda bir reçetem yok çünkü ihtisasım insanlara daha kaliteli ve daha güzel bir görüş sağlama üzerine..Buda yalnızca sizlerin tutkularınızı ve çizgi roman sevginizi perçinlemeye yarayacaktır bu nedenle üzgünüm!!!
Sizlerle tanışabilmeyi dörtgözle bekliyorum inşallah bu hayalimi en kısa sürede gerçekleştirebilirim.Tüm çizgidiyar ailesine sevgilerimi sunuyorum ve bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.Her şey gönlünüzce olsun.....

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili dostlar bizler birbirimizi dakkada tanırız... Zaten kaç kişiyiz ki...
Ama asıl önemlisi güzel bakarız, gözlerimizin içi güler ve çayımızı, ekmeğimizi ve çizgi romanımızı karşılık beklemeden bu da senin kardeşim diyerek paylaşırız...
Ben bir çizgi roman okurunu her yerde ilk bakışta tanırım.

Güzel bir tanışma olmuş.
İkinizin yakasında çizgi diyarımıza ait bir rozetimiz olsaydı,
tanışma faslı hızlanabilirdi.
Güzel bir fikir değil mi
herkes rozetiyle alışveriş yapsa, tanışsa.
Belki bir gün...
Neden olmasın?

Aslında bu konuda sevgili yöneticimiz comedian ile bir fikir alışverişine bulunmuştuk.
Sen dillendirdiğine göre ve bu konuda da yeteneğin olduğuna göre yap bakalım bir kaç örnek de görelim...