14 Şubat Toplantımız.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,984
denize sıfır
Sevgililer günü sebebiyle hava ve yol durumunu kontrol ederek yola çıktık. Havada aşk kokusu yoktu, bir miktar kömür kokusu eşliğinde biraraya geldik.
Bugün 3 yeni kahraman dostumuz daha aramıza katıldı.
Ahmet akyol ve Bülent dostumuz ilk kez görüşmemize rağmen coşkulu muhabbetleriyle hemen aramıza kaynadılar.

d6ekt6m426x03tona.jpg

Selfie çeken Bülent arkadaşımız. Soldan, Ahmet Akyol, büyük beyaz, Kandrax53, Geronimo, Lotoloto, Fikret Kol, ve Baybora.

Daha sonra Necdet abimizde bize katıldı ama kendisi fotoğraf karelerinde yer almamış, fotoğraf işini pasladığımız Geronimo Hasan abimiz geçer not alamadığı için kendisine 1 düzine çay yazdık.:)
Necdet abimizin heyecanına hayran olduk, kendisi yakın zamanda bir operasyon geçirecek nasipse tam kadro yanında olacağız. İzmir dayanışmamız her daim sürecek.

d6ekzoj0v9484rb46.jpg

Fikret Kol, Lotoloto,Geronimo, büyük beyaz ve Baybora.

d6el17k7ibb3kdjpi.jpg

Kalabalık çoğalınca bizde eski otağımıza kaçtık.

d6el23xuapawaz01y.jpg

Lotoloto, Fikret Kol,Bülent, Ahmet Akyol, Geronimo, Baybora, Büyük beyaz.

Veee... Biz yine muhabbete doyamadan günü sonlandırdık,
ama ilk fırsatta yine birarada olmayı sürdüreceğiz.
Engin muhabetleri için arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
Bugün hiç bardak kırmadık.:)
Canına yandığım, yine görüşelim.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
Kardeşim sizlerin fotolarını görmek ne kadar güzel. Herkese selam ve saygılar. Necdet üstadımıza acil şifalar diliyorum. Artık operasyon sonrasında fotograflarını paylaşırsınız.

Bu arada bardak kırmamışsınız ama bu fotolarla iyi düşman çatlatırsınız.

12 Şub 2010
15,006
543,709
Güzel İzmir'imizin güzel insanlarını kutluyorum.
Buluşmalar sıklaştıkça kadro genişliyor.
Az daha gayret olursa İstanbul buluşmalarından daha kalabalık olacaklar.

Fikret Kol usta ile özel söyleşi veya sohbetlerinden kesitler paylaşılmasını bekliyoruz. Sohbetten ilginç olan hususları da bilmek isteriz:) ki, biz de o sohbette bulunmuş gibi olalım.

Necdet beyin fotoğrafının ihmal edilmesine üzüldüm. Yedek paparazzi istihdamı önem kazanmış görünüyor.

Tüm dostlara selamlar, sevgiler, saygılar sunuyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Bu izmirliler azimli çocuklar, inat ettiler Aziz Valentin Gününde toplanırızı aga dediler toplandılar...
Helal olsun, tığ gibi delikanlılar...
Ama Necdet üstadımızı fotoğraflamayan acemi muhabire ceza kesmeyi unutmadan ne iyi ettiniz de bir araya geldiniz diyor herkesi sevgi ile selamlıyorum...
Fikret Kol üstada mahsus selam ediyorum.
Sevgiler.

Haluk abi bu İzmir'e bir baskın düzenleme zamanı geldi sanırım...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,984
denize sıfır
Ahmet Akyol arkadaşımız Almanya doğumlu. Kendisiyle Almanca çeviri projelerimiz olacak.
Aslında oldu da hadi bizden duymuş olmayınız.:)
Fikret Kol abimiz Photoshop konusunda bir derya.
Kendisiyle renklendirme konusunda epey muhabbetimiz oldu,
Tarihi eski pek çok eseri renklendirip gün ışığına çıkarma konusunda yardıma hazır bize el verecek.
Fakat yaşımız itibarıyla hemen başlamak yerine iyice pişip o şekilde başlamak niyetindeyiz.
Sanırım yaz süresince dersleri sürdürüp uzun kış gecelerinde hayatı renklendireceğiz.
Ve daha bir sürü kocaman projeler işte.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Ahmet Akyol arkadaşımız Almanya doğumlu. Kendisiyle Almanca çeviri projelerimiz olacak.
Tarihi eski pek çok eseri renklendirip gün ışığına çıkarma konusunda yardıma hazır bize el verecek.
Fakat yaşımız itibarıyla hemen başlamak yerine iyice pişip o şekilde başlamak niyetindeyiz.
Sanırım yaz süresince dersleri sürdürüp uzun kış gecelerinde hayatı renklendireceğiz.

beyaz adam çok geveze...
Az konuşmak çok iş yapmak...

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
Büyümeyen Çocuklar Kadrosu gibi,her bir yüzde içindeki çocuğun dışa vurma çabaları...Ve her konuşmada gözleri parlayan güzel insanlar.Güzel bir gündü ve tanışmak ayrı bir keyifti.Gerçi tanışma gibi değilde 40 yılldır dost meclisinde hisetmek,aynı zevkleri paylaşmasak bile tek bir noktada birleşmek belkide en güçlü noktada....İnatla gel hayat ne kadar güçlü gelirsen gel..Biz daha büyümedik,ve sen geçmeye devam edersen et...Çocukluğumuzu bizden çalamadın.

berben

Yeni Üye
14 Şub 2016
2
18
Montrö İzmir
Büyük Beyaz, Baybora, Fikret Kol, Kandrax53, Geronimo, Lotoloto ve eski dostum Ahmet Akyol. Sizlerle birlikte olmaktan şeref duydum.
Tanıştığımıza çok memnun oldum. Tekrar görüşmek üzere.
Bülent Erben

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,426
hiçbiryerde :)
Çizgi sevgisi mi valentine day'in cazibesi mi,
farketmez, mühim olan kalpler bir olsun :).
Dostlara sevgiler, saygılar, selamlar. Evet
bir gün ansızın biz de orda oluruz elbet :)...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,332
izmir
İş yoğunluğu nedeniyle toplantıya katılamadım. Sevgili hemşerilerim benim 'iki elim kanda da olsa' geleceğimi bilirler ama son dakikada gelen iş durumlarında ötürü güzel insanlarla beraber olamadım. Tüm dostlarıma buradan sevgilerimi yollarken, bu seferlik beni affetmelerini diliyorum. İlk toplantıda herkesten önce geleceğimi öncelikle Büyük Beyaz'a sonra tüm arkadaşlara duyuruyorum. Saygılarımla...

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,982
Bir kızılderili sözü vardır..'' İnsana 1 düşman çok 100 dost azdır '' der..Bende dünkü toplantımızda 3 tane daha güze insanla tanışıp,dostlarımı 3 kişi daha çoğalttığım için çok memnunum..Çok güzel bir gündü..Tüm dostlara sevgi ve selamlarımı sunar,gelecek toplantıda buluşmak üzere mutlu günler dilerim..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,948
ordu-turkey
Dün ne yazayım diye düşündüm.Yok arkadaş çok şanssız adamım şöyle bir ortama bir nasip olmadı.Muhabbet çok koyu resimden belli.Yüzler güzel adamların pırıl pırıl parladığı karelerle daha anlamlı.İzmire selam olsun soranlara baki selamlar olsun.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,611
İzmir
Gelemedik yahu, keşke gelebilseydik.
Olsun nasılsa reis büyük beyaz daha çok kabile toplantısı yapar.
Bizde çay başında oturup çok barış çubuğu tüttürürüz.
Yeni dostlar eklenerek İzmir kadrosu gittikçe büyüyor.
Arkadaşlarla bir sonraki toplantıda buluşup tanışmak dileğiyle.
Selamlarımla.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Tekrar tekrar canım kardeşlerimin resimlerine bakıyor,isimlerini ezberlemeye çalışıyorum.Ancak , resimlerde benim de olmayışıma birazcık üzüldüm,güzel bir belgeli anı olacaktı.Ama İnşallah en kısa zamanda tekrar toplanırız,hem resimlerimi çoğaltır,hem de lotoloto üstadın yeni projesini belki görme imkanı buluruz.(Hani kendisi baskı yapacaktı biraz bahsetmiştim 10.000 'nin üzerinde sayfa 250 lira.)bu olayın hayaliyle yaşıyorum o günden bu yana.Çizgidiyarımızın arşivinin kitap haline gelmesi,akıllara ziyan.Selamlar.

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
Tekrar tekrar canım kardeşlerimin resimlerine bakıyor,isimlerini ezberlemeye çalışıyorum.Ancak , resimlerde benim de olmayışıma birazcık üzüldüm,güzel bir belgeli anı olacaktı.Ama İnşallah en kısa zamanda tekrar toplanırız,hem resimlerimi çoğaltır,hem de lotoloto üstadın yeni projesini belki görme imkanı buluruz.(Hani kendisi baskı yapacaktı biraz bahsetmiştim 10.000 'nin üzerinde sayfa 250 lira.)bu olayın hayaliyle yaşıyorum o günden bu yana.Çizgidiyarımızın arşivinin kitap haline gelmesi,akıllara ziyan.Selamlar.

Haluk Abinin eğer bu tarz bir projesi var ise ve bunu hayata geçirmek için yakın zamanda bir atılım yaparsa hem çok sevinir hemde maddi manevi yanında bulunmaktan onur duyarım.Saygılarımla Haluk Abi....Ayrıca vakit açısından kısa bir görüşme olması haricinde Sizinle tanışma ve güzel projelerinizi görmek sevindiriciydi Necdet Abi,herkesin o gün orda olup projelerinizi gösterirken yüzünüzdeki istek ve hevesi görmesini isterdim...Saygılar.

Son düzenleme:

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,982
The_DarknesS..Kırdığın yumurta kırkı geçiyor..Gelecek toplantıyada gelmezsen savaş baltasını topraktan çıkaracağım..Ona göre..Gözlerinden öpüyorum..

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir

Hayırlısıyla bu gün itibari ile 6 kitaplık bir seriye başladık bakalım,en kısa zamanda serinin ilk kitabının çevirisi biter bitmez burda yayınlayacağız..Tüm çizgi roman sevenlerin beğeneceğini umduğum bu serinin ismini henüz vermek istemiyorum,umarım güzel bir süpriz olur :)