Antalya Sancağı Eğitim Toplantıları No:1

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,094
Kastamonu
ANTALYA SANCAĞI EĞİTİM TOPLANTILARI NO:1

GÖRGÜ KURALLARI: YEMEK GÖRGÜSÜ

Antalya Sancağı'nda turizmin tadının kaçtığını öğrenince, belki bir faydam dokunur diye programımı ayarlayıp, Kasım Ayı başında şehre gayri resmi bir ziyarette bulundum. Aşağıda resimler eşliğinde anlatacağım olay, duhulümün öğrenilmesinin ardından gelişti.

Ziyaretimi Murtaza5'e Hakan Sait haber vermiş. Dostlarına keyifli yemekler ısmarlama fırsatlarını kaçırmamak konusunda çok özel yeteneklere sahip olan Murtaza5 de hemen organizasyonu yapıp "7 Kasım 2015 Cumartesi günü, Sosyete Pazarı'ndaki Van kahvaltısında hazır bulunun," diye genelge yayınladı.

(Çok istedik ama değerli komutanımız, Teks'in can suyunu veren adam Daltas, hastalığı nedeniyle kahvaltıya gelemedi.)

Komutan'ın yokluğunda komutayı devralan Murtaza5'in suratı sofradaki halimizi görünce karardı. O an nedenini anlayamamıştım ama şimdi görebiliyorum: Bakın benim çatalım da bıçağım da yanlış tarafta duruyor. Hakan Sait ise zaten o-hoo!...

Murtaza5 birden "bu toplantımızda size nasıl yemek yeneceğini öğretmeye karar verdim," deyince, bu kez de Hakan Sait'in keyfi kaçtı.

İlk olarak Hakan Sait'e "bardak nasıl tutulur" konusu öğretildi. Yirmi kadar denemenin ardından, Hakan Sait'e bu konuda özel hoca tutularak iki ay kadar çalıştırılması gerektiği ortaya çıktı.

Sonra, sol elle tutulan çatal ve sağ elle tutulan bıçak yardımıyla, yiyeceğin nasıl küçük parçalara bölüneceğinin öğretilmesine sıra geldi. Murtaza5 Hocamız, "Bunları resimleyelim, Diyar'da paylaşıp, yemek görgüsü sizin gibi yetersiz arkadaşlar varsa, onların da faydalanmasını sağlamış oluruz," dedi.

Resmin gereğinden fazla ciddi olduğunu fark edince "Hocam, biraz gülseniz daha iyi olmaz mı," diye sordum, gülümsediler.

Sonra, Hakan Sait yine laubalileşerek eğitimi de battal etti.

Ben bu ilk görgü eğitiminden alnımın akı ile çıktım ama Hakan Sait bütünlemeye kaldı. Murtaza5 bu kış, her perşembe onun eğitimi ve görgüsü ile uğraşmak zorunda kalacak. Ne yapalım, kendisi kaşındı!

Bu resim yukarıda anlattıklarımın kanıtı: Ben sınıfı geçtim gülümsüyorum, Hakan Sait 2 alıp kaldığı için keyifsiz, Murtaza5 "Ben bu herifle nasıl başa çıkacağım," diye endişeli...

Şaka bir yana, her toplantımızda kendime sorduğum bir soru var: Acaba ne yaptım da Allah bana bu harika insanlarla aynı şehirde yaşama ödülü verdi?

Bu fırsatla, giriştiğim önemli bir iş nedeniyle uzunca bir süre Çizgi Diyarı'nda faal olarak bulunamayacağımı bildirmek istiyorum. Tüm dostlara sınırları henüz belli olmayan "bir süre" için, geçici olarak "hoşçakalın" demek istiyorum. Yeniden görüşmek üzere... :)

12 Şub 2010
15,006
543,833
Antalya Sancağı, Kastamonu Sancak beyi ile buluşmuş. Bizde harika resimlerle olaya tanık oluyoruz.
Sevgili hadon, Antalya'ya giderken Ankara'dan gece yarısından sonra geçmiş sanırım. Gece yarısından sonra olsa bile hiç olmazsa telefonda sesini duymak, iyi yolculuklar dilemek isterdim.
Her ne kadar Antalya buluşmasında değilsek de, gönlümüz, kalbimiz o güzel dostlarladır.
Sevgili daltas dostumuza da acil şifalar diliyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,995
83,711
Kasımpaşa
Eğitim toplantısı değil sanki toplama kampı!..
Ancak tanımasam sevgili murtaza'yı inanacam müellif arkadaşa...
Dünya tatlısı dostumuzun olduğu yer bir konuk için cennet parçası...
Ben de orada olmak isterdim.
Hepinize selam ve sevgilerimi gönderiyor, daltas dostumuza da acil şifalar diliyorum.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,059
75,889
hiçbiryerde :)
Her zamanki gibi dostları görmek ve bu keyifli
hikaye eşliğinde o günü hissetmek büyük keyif
verdi. Hadon üstadım bu usta işi hikayelerinizi
(aslında tabii ki sizi ) özleyeceğiz. İşlerinizde
başarılar dilerim. Daltas üstadıma da şifa diler,
dostlara selam, sevgi ve saygılar sunarım, var olun...

Hakan Sait

Süper Üye
14 Ocak 2010
423
5,669
Antalya
Murtaza5'e bu kahvaltı için teşekkür ederken beni nazikçe yerin dibine sokan Hadon'a teşekkürü bir borç bilirim :)
Keşke Daltas ağabeyimiz de bu fotoğraflarda yer alabilseydi. Buradan kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,736
44,055
denize sıfır
Suyu dolaptan içtiğinizi farketmediğimizi sanmayın.:D
Yoksa önce bardaklara doldurup ORTAM sıcaklığına mı getirdiniz?
Keyfiniz daim olsun güzel insanlar.:)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,647
İzmir
Sizin resimli anlatım tarzınıza bayılıyorum.
Fotoroman tadındaki anlatımı keyifle okudum.
Orada olup bende görgü kurallarından sınav olmak isterdim.
İzmirden selam ve sevgiler.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,964
ordu-turkey
Fotoroman tadında sayın daltasa geçmiş olsun.Bu forumda sadece bu tip paylaşımlar bile yeterli insan olmanın güzelliğini kaybetmeyen sizlere teşekkürler.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,318
Adana
Sevgili Dostlar, önemli toplantı G20 Zirvesi mi yoksa... Eğer öyleyse, Barack ve Putocan'ı araya aldığınız, boydan bir photo rica ediyorum lütfen :)
Arkadaşlar neşeniz daimi olsun... Böyle güzel toplanmaları görmek, bizleri mutlu ediyor...