Artvin'de bir misafirim vardı

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Türkiye Çocuk Dergisi ve Telat GÜRELİ hayranı dostumuz konuşan çizgiler nicli Davut Kardeşim Trabzondan kalktı ta benim yanıma bir kaç saatliğinede olsa geldi.

Güzel sohbet yaptık kendisiyle, bol bol Telat Abinin kulaklarını çınlattık.

Kendisi Ankarada Milli Kütüphanenin arşivinden Telat GÜRELİ'nin Doğan Beylerinin fotograf çekimlerini getirdi, nasipse yakın zamanda paylaşırım.

Kendisine beni onurlandırdığı için teşekkür ederim.

DSC02823.jpg

DSC02822.jpg

DSC02824.jpg

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Sevgili dostum, ben de şu anda Trabzon'dayım. Ancak dün deldim sabah dönüyorum.
Artvin, görmeyi çok istediğim yerlerin başında geliyor, Inşallah bir dahaki sefere.
Davut kardeşime de selamlar olsun. Trabzon'da diyarlı dostlarımız artıyor.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Dostluk ve ortak hobiler söz konusu olduğunda, aradaki coğrafi mesafelerin pek önemi olmuyor... Harika zaman geçirdiğiniz belli oluyor sevgili dostlar... Diyar dostluğu böyle güzel oluyor demek ki...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Çizgi Diyarı'nın çalışkan arısı sevgili "gandor08"in her zaman teyakkuzda olduğu fotoğraflardan da anlaşılıyor. Tarayıcısının kapağını çıkartıp atmış! Her an yeni bir tarama yapmak için tetikte bekliyor, tıpkı emniyeti açık tutulan ve ateş etmeye hazır bir tabanca gibi! Üstelik bir diğer tarayıcı da yedekte hazır bekliyor! Oysa bizim tarayıcılar öyle mi? üzerindeki örtüyü kaldıracağız da, kapağını açacağız da, masaya taşıyacağız da, tarayıcı ısınacak da tarama yapacağız, peeh!

Her iki dosta da selamlarımı gönderiyorum.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Konuşan Çizgiler Gandor'un fabrikasında...

Yakınlarda olsam ben de Davut dostumuz gibi yapar, o fabrikayı mutlaka görürdüm...

Orada 10 foruma yetecek kadar malzeme üretildi; fabrika denmez de ne denir?

Dostluğunuz daim olsun arkadaşlar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486

Çizgi Diyarı'nın çalışkan arısı sevgili "gandor08"in her zaman teyakkuzda olduğu fotoğraflardan da anlaşılıyor. Tarayıcısının kapağını çıkartıp atmış! Her an yeni bir tarama yapmak için tetikte bekliyor, tıpkı emniyeti açık tutulan ve ateş etmeye hazır bir tabanca gibi! Üstelik bir diğer tarayıcı da yedekte hazır bekliyor! Oysa bizim tarayıcılar öyle mi? üzerindeki örtüyü kaldıracağız da, kapağını açacağız da, masaya taşıyacağız da, tarayıcı ısınacak da tarama yapacağız, peeh!

Her iki dosta da selamlarımı gönderiyorum.

Diğer tarayıcı emaneten bendeydi, ama muhtemelende yedekte kalmaya devam edecek.

Yeni aldığımın kapağı seyyar isterseniz 2 adet pimi var yerine yerleştiriyorsunuz isterseniz hemen çıkartıyorsunuz. Tarayıcıda kapak gerçekten başlıbaşına bir dert. Mutang a 3 de bu sorunu yaşamayacağım.

Tarayıcımada ısınmaya başladım. Ama iş yoğunluğum şu anlar biraz fazla. Uzun kış gecelerinde nasipse güzel eserler tararım.

Elimde şu anlık pek fazla çizgi yok ama nasılsa komutanlar, ağır abilerin ellerinden öperiz, yardımlarınıda esirgemezler.

Yoksa bol bol ansiklopedik görsel taramalar yapabilirim ancak.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
Her iki dosta gönül dolusu sevgiler saygılar.Çizgi roman kardeşliği adına gidilen yer,mekan özelliklede sizin gibi dostlar olunca,aradaki mesafeler bakkala gidip ZORALET almaya benziyor:)
Muhabbetiniz ve dostluklarımız daim, sağlıklı mutlu olsun inşallah.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Doğu Karadeniz'de çizgi romancılar arttığına göre arada bir yerde buluşup toplantı yapabiliriz demek ki. Bizim neyimiz eksik? Rize'den selamlar. :)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,876
Telefonla sohbete dahil oldum.
Sevdiğim insanlarla sohbet daha lezzetli oluyor.
Davut kardeşimle bir daha ki İstanbul seyahatin de mutlaka karargahta buluşacağız.
Karadeniz bu ara çok hızlı.:)
Tarayıcının kapağı öyle olmasa bu kadar kitap taranmazdı.:D:D
Dostlara selamlar,sevgiler.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Selamlar,Artvin'de 1988 89 da askerlik yaptım halen unutamıyorum.Ne güzel ortamdı.Kafkasörde kışın rakı içmemizimi,çoruh nehrinde balık avlamayımı?neler neler var hatıralarda.Bir daha görmek isterim ama ne naman olacak bilemiyorum.Givitdüzündeki taburun kalktığını tahmin ediyorum.Yusufeli yolunda sürekli takım komutanlığı yaptığım tirelli karakolu ise anıların merkezi.Böylesine güzel ve yeşilin her tonunun olduğu şehirde yaşamak şans diyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Selamlar,Artvin'de 1988 89 da askerlik yaptım halen unutamıyorum.Ne güzel ortamdı.Kafkasörde kışın rakı içmemizimi,çoruh nehrinde balık avlamayımı?neler neler var hatıralarda.Bir daha görmek isterim ama ne naman olacak bilemiyorum.Givitdüzündeki taburun kalktığını tahmin ediyorum.Yusufeli yolunda sürekli takım komutanlığı yaptığım tirelli karakolu ise anıların merkezi.Böylesine güzel ve yeşilin her tonunun olduğu şehirde yaşamak şans diyorum.

211 nci Hd.A.K.lığında bende 93-99 yıllarında Uzman Çvş.olarak görev yaptım. O zaman aşık oldum zaten Artvine.

Givitdüzünden ve Tirelli Cephaneliğinden eser kalmadı, sular altında, facede fotograflarını atmıştım. 211 Hd.A.K.lığı grubuna.

Ne zaman isterseniz gelebilirsiniz, misafir ederim. Kafkasöründe rakımızı içer, artvin macaralarımızı anlatırız birbirimize.

Saygılar.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu

211 nci Hd.A.K.lığında bende 93-99 yıllarında Uzman Çvş.olarak görev yaptım. O zaman aşık oldum zaten Artvine.

Givitdüzünden ve Tirelli Cephaneliğinden eser kalmadı, sular altında, facede fotograflarını atmıştım. 211 Hd.A.K.lığı grubuna.

Ne zaman isterseniz gelebilirsiniz, misafir ederim. Kafkasöründe rakımızı içer, artvin macaralarımızı anlatırız birbirimize.

Saygılar.

Gerçekten özlenecek yerler.Askerlik yaptığım yerlerin kapanmasına ise üzüldüm.Artık resimlerde anılarda kalacak bu yerler dostum.Teklifin için teşekkür ederim .Face grubunu yeni duydum bakacağım hemen.

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Selahattin Bey'i ziyarete gittiğim gün, Trabzon ve Rize'de aşırı yağmur yağışı vardı.Uzun bir yolculuktan sonra nihayet varabildiğim Artvin'in zirvesine çıkıp üstatla buluştum.Gecikmeden geri dönmem gerektiği için zamanım sınırlıydı.Birkaç saat olsa da evinde görüştük.Beni ağırladığı için kendisine teşekkür ediyorum.Gidiş ve dönüş toplam 10 saati bulmuştu.Ekim ayındaki son yurt turumda, en son gezdiğim il Kastamonu idi.Sonradan öğrendim ki, üstat aslen Kastamonulu'ymuş...

Son düzenleme: