3 Dev Adam

12 Şub 2010
15,006
543,642
Abdullah Turhan
file

Yücel Köksal
file

Aslan Şükür
file

Film ismi gibi oldu ama
3 Dev Adam'dan aldığım keyfi hiç bir filmden almadım.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Bir dev adam daha var onu yazmamışsın üstadım Hadi sen bul şu tekerlemeyle

Forumun baş üstadı
Çizgi romansız olmaz tadı
Hepimizin biricik dadısı
Üstadların en yakışıklısı..

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Değerli üstadlarımıza buradan sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Yıllarca onların ellerinden çıkmış eserleri okuduk hepimiz.

Yücel Köksal'ı daha çok Ceylan yayınlarının çıkardığı Teks kapak çizeri olarak tanıyorum. Muhteşem çizgilere el atmış bir büyüğümüz.

Aslan Şükür'ü sanırım tanımayan yoktur bizim jenerasyondan. Şimdiki çizgi romanlar daha çok orijinal kapak resimleriyle basıldığı için belki yeni nesil onun usta çizimlerine yabancı olabilir. Ama ben ve benim yaş grubum onun çizgilerini yakından tanır.

Abdullah Turhan üstadımızın yazıp çizdiği Kara Murat ve Tolga ise yıllarca değişmez kahramanlarım olmuştur. (Bazı kitaplarda soyadı Turan şeklinde yazıldığı için üstadımızı hep Süleyman Turan ile kardeş sanırım diye yorumladığım bir dönem de oldu. Bilmiyorum belki de kardeştir...) :)

Değerli büyüğüm Profesöre bizleri bu büyük üstadlarla tekrar buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Üçünün de kalbimizde yeri ayrı... Ne mükemmel eserler ortaya koydular... Yeni nesiller pek tanımasa da, bizler onların kıymetini çok iyi biliyoruz...

mudi

Aktif Üye
3 Kas 2010
257
534
İstanbul,Fındıklı
Üstadlara uzun ömürler olsun.
Bu vesile ile keşke sağ olsalardı hayıflanmasıyla ''Samim Utkun" ile bende ayrı bir yeri olan "Cemal Dündar" üstadlara da Tanrıdan rahmet diliyorum .
Biz Çİzgi Roman okurları ya da tutkunları var oldukça yaşayacaklar.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
3 değil 4 dev var, hatta bu organizasyonda olanların hepsi dev adam; tabi ki Aslan Şükür, Yiğit Köksal ve Abdullah Turhan her zaman dev olmaya devam edecekler. Onlar mütevazilikleriyle bunu hak ettiler. Tüm emekleri için ellerine kollarına sağlık. Bir teşekkür de Haluk beye; büyüksün baba.. büyük.. Senin gibisi gelmez daha senin çağından.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Baltimora dostumuz tam da söylemek istediklerimi söylemiş:

3 Dev Çınar da diyebiliriz.. :)
Allah üçüne de sağlık, sıhhat ve daha uzun ömürler versin...
Bu toplantıya gelemediğim, bu harika adamlarla tanışma fırsatını kaçırdığım için ölene kadar üzüleceğim. İnşallah seneye bir toplantı daha olur da kendileriyle tanışma, birer resimlerini imzalatma şansı bulabilirim.

Bizlere rüyamızda bile göremeyeceğimiz bu olanakları sağlayan harika adamı da unutmamalıyız; Çizgi Diyarı ona çok şey borçlu; var olun hocam.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Çok güzel eserler verdiler. Bizleri onurlandırmaya devam ediyorlar. Yücel Köksal, Abdullah Turhan, Aslan Şükür, büyüklerime İzmir'den sevgiler, saygılar, hürmetler.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Çizgiromana emek vermiş üç efsane kişilik. İnşallah bir gün tanışmak ta nasip olacak. Ellerinden öpüyorum. Tabi dördüncü efsanenin de...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Her daim gülen yüzlü fotoğraflarını görmekten onur duyacağım 3 çınar; ayrıca bu organizasyonlarda ve bizlerin çizgiye olan bağlılığında örnek aldığımız veya almaya çalıştığımız Haluk Abimizi de Rabbim başımızdan eksik etmesin; yaptığı ve yapacağı tüm katkılara can-ı gönülden teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
2015 yılınıda Çizgi Diyarı'nın yaptığı muhteşem organizasyondan rahmetli Haluk abinin objektifinden geriye kalan kareler...
Ölen tüm ustalar rahmet diliyorum.