Çizgi ustalarının büyük buluşması (04 Ekim 2015)

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
https://www.youtube.com/watch?v=p_rm633bTNE

Moderatör tarafında düzenlendi:

ozturkozturk

Yeni Üye
7 Eki 2014
1
16
4 Ekim 2015 buluşması.

Sevgili arkadaşım Savaş'ın daveti üzerine katıldığım toplantıyı, keyif dolu ve güzel anılar biriktirdiğim, harika insanlarla tanıştığım bir gün olarak hatırlayacağım.
Çizgi üstatlarına, çizgi roman severlerine bugün tanıştığım güzel insanlara ve dostum Savaş'a teşekkürlerimle.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Teşekkürler Mustafa, sağolasın kardeşim.

Katılan tüm üstadlarımıza ve çizgi diyarı üyelerine, çizgiyi seven dostlarımıza çok ama çok teşekkürler.

Muntazaman bir organizasyon olmuş. Emeği geçen büyük ufak herkese canı gönülden teşekkürler.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Çok güzel görüntüler... Katılanların mutluluğu yüzlerinden okunuyor... Ne harika bir etkinlik olmuş... Paylaşımınız için çok teşekkürler sevgili Raven...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Türk Çizgi romanı adına yaşanan bu anlamlı günde; en ufağından en büyüğüne kadar emeği geçen herkesin ve çizgi roman üstadlarımızın da yüreğine sağlık..

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
Organizasyonu düzenleyen dostlara sonsuz teşekkür ederim. Çok değerli ustalarla tanıştım. Hayranı olduğum Aslan beyle de foto çekinme fırsatı buldum. Hayranı dedim, Aslan bey; "Hayranıyım deme, ben sinema artisti değilim, seviyorum, beğeniyorum de!" dedi.
Ama ben ısrarla "hayranınızım" dedim. Benim artistim de ASLAN ŞÜKÜR ne yapayım!?. :)

Toplantıya işim dolayısı ile geç gittiğimden sevgili Süleyman TURAN'ı da çok görmek istiyordum ama benden az önce çıkmıştı göremedim. Kısmet başka toplantıda görürüm inşallah.
Hepsi bir birinden değerli ustaları gördüm çok mutluyum. Yücel KÖKSAL'ın yüzündeki gülümseme hiç eksik olmadı. Onun o yüzündeki gülümseme bizlere de yansıdı. Sevgili Yıldırım ÖRER'in çizgi roman adına konuşması çok hoşuma gitti.
Herkese sonsuz teşekkürler. Benim için çok güzel bir gündü. Saygılar sevgiler.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Bu büyük buluşmayı düzenleyen tüm dostlara teşekkürlerimi sunuyorum..
inşallah Türk çizgi romanı sizlerin bu fedakarlığı ve katkılarıyla hak ettiği yere gelecektir. :)
Sağ olun, var olun. :)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,909
ordu-turkey
Çok güzel olmuş. Devletin beceremeyeceği işleri bir avuç güzel adamın başarması, hele ki bu insanların bu forumdan olması ayrı bir güzellik ama o ustaların sırtından kazanan yayınevlerinden bir tek kişinin bile olmaması ise tam bir ironi!. Ne diyeyim; vefa kimine göre bu bir avuç insanın yaptığı, kimine göre ise İstanbul'da bir semt adı sadece.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
Çok özür diliyorum sevgili Ramazan TÜRKMEN bey mutluluk ve heyecandan sizden bahsedemedim. Özellikle sizi de çok görmek isterdim. Ama zaten siz işleriniz dolayısı ile gelemeyeceğim demiştiniz. Ben de işteydim zar zor izin aldım, toplantıya o yüzden geç gittim, ama yine de çok değerli ustalar ve forumdaki dostlarla tanıştım. Mutluyum Malazgirt 1071 kitabınız hediye edildi çok güzel çizimler ve kitap, yeni kitabınız ZAFERLERİMİZ yoktu veremediler. O muhteşem eserinize de sahip olmak isterim bizzat sizden imzalı almak isterim ustam, keşke siz de orada olsaydınız, sizinle de tanışmak istiyordum. Kısmet başka toplantıya. Kitap için teşekkürler Ramazan bey. Saygılar ve sevgiler.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Mutluyum Malazgirt 1071 kitabınız hediye edildi çok güzel çizimler ve kitap, yeni kitabınız ZAFERLERİMİZ yoktu veremediler. O muhteşem eserinize de sahip olmak isterim bizzat sizden imzalı almak isterim ustam, keşke siz de orada olsaydınız, sizinle de tanışmak istiyordum. Kısmet başka toplantıya. Kitap için teşekkürler Ramazan bey. Saygılar ve sevgiler.

Saygılar, sevgiler değerli muratusta kardeşim. Biz teşekkür ederiz. İnşallah bir başka buluşma da görüşürüz. Ben orada olamasam da gönüllerimiz birdi. Muhteşem bir buluşma daha olmuş. Dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Müthiş bir buluşmaya daha imza attılar. Zaferlerimiz kitabımın alım işlemleri bitmediği için gönderemedim. Bir daha ki sefere imzalar onu da yollarız inşallah.:)

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
https://www.youtube.com/watch?v=p_rm633bTNE

Buluşmaya katılamasam da; Türk çizgi roman dünyasının büyük ustalarıyla, bir çoğunun çizgisine baka baka büyüdüğümüz ve çizgilerinin peşine takılarak yön bulduğumuz bu büyük kahramanlarla aynı sunumda yer almak, aynı sahneyi onlarla paylaşmak benim için onur vesilesidir.
Emeği geçen tüm dostlara yürek dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Çok güzel olmuş. Daha nice buluşmalara...
[/CENTER]

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Çizgilerle büyümüş bir neslin,çizgilerin üstadlarıyla bir araya gelebilmesi,tanışması,sohbet edip çizgiler üzerine konuşabilmesi bundan 10 yıl önce belki hayali bile kurulamayacak bir durumdu.Oysaki şimdilerde neredeyse geleneksel hale geldi.
Bu harika buluşmaların oluşmasına zemin hazırlayan Çizgi Diyarı yönetimine çok teşekkür ediyorum.Her ne kadar katılamasam da fotoğraflarla da olsa orada hissettim kendimi.Neşelendim,keyiflendim.
Teşekkürler güzel insanlar...

komikadam

Yeni Üye
16 May 2009
6
38
Çok muhteşem bir etkinlikti. Orada olmaktan büyük bir mutluluk duydum..Emeği geçen herkese en kalbi duygularla teşekürler...

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Muhteşem bir organizasyon daha...
Emek verenlere, emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Arkadaşlar, Necati DERYA'nın hiç bir eserini okumak nasip olmadı, Kuruköprü Cinayeti ve varsa diğer eserlerini alabileceğimiz bir yer varmı?

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,364
İzmir
Mükemmel diye tabir edebileceğim bir toplantı olmuş. Bu toplantıya emeği geçen tüm forum dostlarımıza teşekkür ediyorum. Türk çizgi romanına bunca emek vermiş, yıllarını bu sanata harcamış ustalarımıza buradan selam ve saygılarımı gönderiyorum. Kimi çizimleriyle, kimi kapak resimleriyle gönüllerimizi fethettiler. Allah onlardan razı olsun.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Arkadaşlar, Necati DERYA'nın hiç bir eserini okumak nasip olmadı, Kuruköprü Cinayeti ve varsa diğer eserlerini alabileceğimiz bir yer varmı?

Sevgili gandor08, etkinlik sırasında Necati Bey'le sohbet etme şansı yakaladım. Şimdiye kadarki bütün çizimleri gazete sayfalarında tefrika olarak kalmış. Orijinalleri elinde olmakla birlikte, şu ana kadar bunlar toparlanıp bir kitap haline getirilmemiş. Kısacası piyasadan bulamazsın; çünkü yok... Hatta kendisine bu orijinalleri çizgi diyarı adına tarayıp forumda paylaşabileceğimizi söylediysem de buna da (şimdilik) pek sıcak yaklaşmadı...

Şimdi gelelim nuhteşem organizasyona...
Sayın ve sevgili Profesör başta olmak üzere bu organizasyonda emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkürler...
Bize unutulmaz bir gün yaşattılar...
Davetleri kırmayarak aramızda olan tüm ustalara da burdan selam olsun...
Darısı ileride yaşayacağımız diğer etkinliklerin başına...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Keşke böylesine anlamlı bir etkinliğin olduğu haber ajanslarına bildirilseydi; kesinlikle bir kaç ajans gelirdi. Böylece hem sitemizi hem de üstadları daha nice çizgiromanseverlerle buluşturmuş olurduk. İnşallah bir dahaki organizasyona artık.. :)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,861
Farklı bir dünya yaşadık.
Ustalar ve dostlarla birlikte olmak ayrıcalık oldu.
Keyifli ve mutlu bir gün yaşadık.
Gelen ustalarımıza gönülden teşekkür ederim.
Bir daha ki toplandı da tüm dostlarla birlikte olmak dileğiyle.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
ustalarla, dostlarla çok güzel bir gün oldu. toplantının ardından karargah ziyaretimizle günü tamamladık. unutulmaz hatıralarımıza bir yenisini daha ekledik...

tüm dostlara ve ustalara çok teşekkür ederim...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
"Keşke" demek içimize işlemiş. Yok yok, böyle olmaz. İlk toplantıda oradayım. Saygılar bizden...

Aynı fikirdeyim dostum. İlk fırsatta İstanbul çıkartması şart oldu.
Böyle resime bakmakla olmuyor, orada olup o anı yaşamak lazım.

Çizgi romana hizmet etmiş değerli sanatçılarımıza buradan saygılarımı sunarım.