Kastamonu Daday Buluşması (2.Bölüm)

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu

Giriş yazısında birinin “zurna” gibi olduğunu söyleyince inanmamıştınız değil mi? Bakın bakalım doğru muymuş?

Hakansait öyle sanıyor ama sanmayın ki toplantı sabaha kadar sürdü; bu resim aynı balkonda ertesi gün kahvaltıda çekildi...

Bilmeyenler öğrensin diye Hocam, Hakansait'i de yanına çağırıp bu “Tenis maçı nasıl seyredilir pozu”nu çekmemi sağladı.

Oradaki su şişesini deklanşöre basmadan önce görebilseydim, üstadın iyi bir portresini yakalama şerefine sahip olacakmışım.

Çizgi Diyarı pankartının altında "Soylu Vahşi Pozu".

Haysiyetli bir çay demlenmeden piknik tamam olur mu?

Hakansait, gazetenin ortasına açtığı iki delik yardımıyla arka masadaki kızları dikizlerken. Korkmayın o bekâr; dayak atacak bir karısı yok...

“Burdaa!...” Hocam bir ara, kaybolan falan olmasın diye yoklama aldı.

Hocam, gazetesini elinden alarak Hakansait'in temâşâsına engel oldu. O da (galiba) protesto için kafasına baret taktı.

Günün anlam ve önemini gösteren kare...

Sana ne?... Makine benim!...

Bu resme bakınca bana, Murtaza5'i yönlendiren biri varmış gibi geldi nedense...

Doğum günü pozuna hazırlık...

Ve doğum günü pozu... Murtaza5'in doğum gününü 10 gün kadar öncesinden kutladık...

Athos, Portos, Aramis ve Dartanyan... Bu akarsu kuzularını Hocam, Ilgaz'ın zirvesinden almış. İlk 5 tanesini balkonda misafir etmiştik, bunları da piknikte ağırladık. Fonda Çizgi Diyarı'nın en ünlü ve en değerli mangalı...

Bir ara Fatih Terim de masamıza uğradı... :)

Arka masadaki kızlardan biriyle evlenmeye karar veren Hakansait, peruğunu kontrol etme ihtiyacı hissetti.

Murtaza5 bu pozu vermese iyiydi ama... Neyse artık, olan oldu!...

Günün en harika karesi... İnşallah bütün toplantılarımız, hep bu karedeki kadar keyifli, mutlu geçer...

Ve veda... En kısa zamanda yeniden buluşmak üzere...

Bu harika anılara sahip olmamı sağlayan sevgili dostlarıma tekrar yürekten teşekkür ediyorum. Umarım bu küçük şakalarım için beni bağışlarlar.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,609
hiçbiryerde :)
Bu hikaye ilkinden çok güldürdü.
Hakan Sait hep böyle komik çocuk mu,
Hadon'un marifeti mi, öğreneceğim inşallah
bir gün. Yalnız Antalya sancağı safi "comicsçi"
görünüyor haberimiz yok. Bazı üstadlarımız
ne der bu işe bilemem! Hadon, Hakan Sait,
Murtaza5, Profesör ve Sadık Mustafa dostlar,
var olun, çok yaşayın e mi...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143

Kalabalığı hiç çekmemişsiniz.:D:D
Sadece meşhurları kare içine almışsınız.:Z
Haksızlık olmuş Antalya...:Ğ:Ğ
Bu sunum daha neşeli olmuş.
Herkese kucak dolusu selamlar,sevgiler.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,165
Fotoğraflar bir harika, orada görünen tüm çizgi dostlarına bir kez daha sevgilerimi yolluyorum :)

12 Şub 2010
15,006
543,756
Çizgi Diyarı 7. Kuruluş Yılı etkinliğinde gördüğümüz Çizgi Diyarı Afişi, Bakırköy ve İzmir'den sonra bu kez Kastamonu ormanlarında ve Daday ilçe merkezinde ve sevgili Hadon'un 8. kattaki balkonunda dalgalandı.

Yanında ise bu kez Antalya Sancağı'nın hazırlamış olduğu şahane afiş de yer aldı.

Büyük bir ciddiyetle ve sevgiyle, titizlikle toplantı mahallerinde çevre düzenlemesinin olmazsa olmazı oldu.

Çizgi roman sevgisi ve dostluğu bir şehir efsanesi değil
Cümle alem tanık oldu buna

Bu dostluk ve sevgiyle bunaltıcı yaz sıcağında Antalya, Ankara, Çankırı ve Kastamonu bir araya geldi, telefonla canlı yayında bir çok dost da iştirak etti

Ticaret yoktu, oy talebi yoktu, ihale bağlama, imar işi, ruhsat işi değildi
Çizgi roman vardı, sevgi ve dostluk vardı

Selam, sevgi ve saygılar...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,626
Tüm dostlarımıza teşekkürler.

Bir ara göğe yakın topraklarada beklerim tüm çizgidaşlarımızı.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Pankart konusunda arkadaşlar biraz bize fark atmışlar...
Fethedilmedik neresi kaldı söyleyin, çizgi diyarı gider fetheder gelir..
Sağolun dostlar.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Isimlik takma projesine bayıldım. Bu sayede isimlerin unutulmasının ve kişilerin karıştırılmasının önüne geçilmiş. :)

Harikasınız. :)