Doğruları bilmek herkesin hakkı; kim kime benziyormuş görelim...

Doğruları bilmek herkesin hakkı; kim kime benziyormuş görelim...

Buluşma ve Toplantılarımız

Like Tree56Likes
  • 20 Post By hadon
  • 9 Post By direnc11
  • 8 Post By yeryüzü
  • 9 Post By yeryüzü
  • 7 Post By hggurak
  • 3 Post By Hones

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26.Haziran.2015, 00:28   #1
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

hadon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 193448
•Rep Seviyesi :
hadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond reputehadon has a reputation beyond repute
Standart Doğruları bilmek herkesin hakkı; kim kime benziyormuş görelim...
Hatırlarsınız, bir ara, "Çizgi Diyarı'nda kim kime benziyor" diye bir konu açılmıştı. (Sevgili Scanfan orada beni Michael Douglas'a benzettiği için ben hiç unutmuyorum tabii ki.)

Demin İnternet'te gördüğüm bir resim, güzel bir espri için ilham verince, bir-iki dostumuzun resimlerini bulup montajla komik hallere düşüreyim diye sitede resim aramaya başladım. Buluşma ve Toplantılarımız başlığında "Diyarda kim kime benziyor" alt başlığını görüp, burada resim çoktur diye içine daldım. Başlıkta istediğim gibi resimler yoktu ama ilgimi çeken başka birşey buldum: Bir site var, birisinin resmini yüklüyorsun, sana hangi ünlülere benzediğini yüzdeler vererek gösteriyor.

Bunu görünce montajı falan unuttum. Hemen, bende resmi olan Diyar dostlarının resimlerini siteye yükleyip, çıkan sonuçların ekran görüntülerini aldım. Sonuçlar aşağıda... Yalnız, ilk yaptığım deneme sitenin iddia ettiği işteki başarısı konusunda ilginç ipuçları verdi. Örneğin, yüklediğim yaşlı adamın kadın mı yoksa erkek mi olduğuna karar veremedi : %51 - %49... Bana, bıyıkları olduğunu görüp "erkek" diye salladı gibi geldi... Bu yüzden, referans olması için ilk denememi ilk sıraya koydum.

İyi seyirler:

Yaşlı Adam:

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Hepimizin Hocası, Profesör:
1.Not: Site, bir tek Hocamın yaşını doğru bildi.
2.Not: Bundan sonra çok az kişi "Haluk Abi" diyebilecek...

Yöneticilerimizin Paşası Savok:
Not: Ayrıca site tescilledi ki kendisi Diyar'ın en erkek adamıdır.

Karargâhın Bıyıklı Komutanı Ertuğrul:

En "Genç" Yöneticimiz (35) Direnc11:

"En İçten Gülen Adamımız" Yeryüzü:

Bütün İtfaiyecilerin Paşası Uzung:

Antalya Sancak Beyimiz Daltas:
Not: Abi, site seni birkaç yaş büyük göstermiş ama idare edecez artık...

Telefonlu Mühendisimiz Murtaza5:

Diyar'ın en Çorumlu Yiğidi Hakan Sait:
Not: Birader yüzünü boyasak harbiden o 4. sıradaki adama benzersin sen haa!...

ertuğrul, Raven, direnc11 ve 17 kişi bunu beğendi.
Alt 26.Haziran.2015, 06:36   #2
Yönetici

direnc11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1029361
•Rep Seviyesi :
direnc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond repute
Kendimle ilgili söyleyebileceğim birkaç şey var:

Öncelikle sitenin bana torpil geçerek yaşımı epeyce küçültmesinden dolayı çok memnunum. Eş dost arasında hep aynı şeyi iddia ederdim de kimseyi ikna edemezdim. Şimdi elimde veri var.

En fazla benzediğim ünlüye %4 benziyorum. Yani aslında benzemiyorum. Bu hem iyi hem kötü. Iyi tarafı demek ki biraz değişik bir surata sahibim. Kötü tarafı da bu suratla ünlü olma ihtimalimin az olması. Demek ünlü olabilecek bir suratım yok. Halbuki henüz çok genç (site öyle diyor) olduğum için böyle bir iddiam vardı. Ne yapalım, sağlık olsun.

Diğer arkadaşlarla ilgili yorum yapmayacağım. Spekülasyonlara yol açmak istemiyorum.

Eğlenceli başlık için teşekkürler sevgili dostum. Bu türden farklı ve keyifli paylaşımlarını daha sık görebilmeyi arzu ederim.

Sevgiler, saygılar.
direnc11 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Haziran.2015, 09:30   #3
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1640766
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Sanırım 8-9 yıl önceki bir fotoğrafım olduğu için
hep gençlere benzetilmişim. Nihat'ın yazdıklarının
çoğu bana da uygun düşüyor galiba ama insan
şunun burnu benziyor mu acaba, şunun göz yapısı
falan demeden de edemiyor
Böyle eğlenceli oyunlara arkadaşlarımız da kendi
resimleriyle katılsalar memnun olurum. Hatta ben de
bakayım bulabilirsem uygulayayım. Teşekkürler "hadon"
üstadım.
Alt 26.Haziran.2015, 10:20   #4
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1640766
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Nisan Yağmuru dostumun bir fotoğrafını yükledim,
karşıma böyle zenciler çıktı,

korktum, bir başkasını bulup yükledim
biraz benzerlikler buluyoruz değil mi?

Poli23, Ferdi Tayfur ve Beyaz Rusya başkanı çıkmasın mı?

Bayposta üstadım:

ve kaptan bakunin, en tombiş resmini buldum
benzerlikler var oldukça.

Alt 26.Haziran.2015, 11:32   #5
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

hggurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 310888
•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Site eğlencelik bir site, orası malum...
Ancak bu sayede ('yeryüzü', Poli23 ve biraz da 'savok' hariç) sitenin ileri gelen dostlarının gerçek simalarıyla tanışma fırsatı verdiği için bu paylaşıma ve tabii ki hadon'a çok teşekkürler...
hggurak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Haziran.2015, 12:59   #6

Hones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 417894
•Rep Seviyesi :
Hones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond repute
Son zamanlar da çekilmiş fotoğrafımı yükleyince yaşımı bildi.

Savok'un 100'lük oranı hoşuma gitmediği için burada ki resmiyle tekrar denedim. Aynı sonuç çıktığı için hüsrana uğrasam da , benzerleri arasında Adnan Oktar'ın olması beni biraz rahatlattı
Hakan Sait, hadon ve yeryüzü bunu beğendi.
Hones isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil