Doğruları bilmek herkesin hakkı; kim kime benziyormuş görelim...

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Hatırlarsınız, bir ara, "Çizgi Diyarı'nda kim kime benziyor" diye bir konu açılmıştı. (Sevgili Scanfan orada beni Michael Douglas'a benzettiği için ben hiç unutmuyorum tabii ki.)

Demin İnternet'te gördüğüm bir resim, güzel bir espri için ilham verince, bir-iki dostumuzun resimlerini bulup montajla komik hallere düşüreyim diye sitede resim aramaya başladım. Buluşma ve Toplantılarımız başlığında "Diyarda kim kime benziyor" alt başlığını görüp, burada resim çoktur diye içine daldım. Başlıkta istediğim gibi resimler yoktu ama ilgimi çeken başka birşey buldum: Bir site var, birisinin resmini yüklüyorsun, sana hangi ünlülere benzediğini yüzdeler vererek gösteriyor.

Bunu görünce montajı falan unuttum. Hemen, bende resmi olan Diyar dostlarının resimlerini siteye yükleyip, çıkan sonuçların ekran görüntülerini aldım. Sonuçlar aşağıda... Yalnız, ilk yaptığım deneme sitenin iddia ettiği işteki başarısı konusunda ilginç ipuçları verdi. Örneğin, yüklediğim yaşlı adamın kadın mı yoksa erkek mi olduğuna karar veremedi : %51 - %49... Bana, bıyıkları olduğunu görüp "erkek" diye salladı gibi geldi... Bu yüzden, referans olması için ilk denememi ilk sıraya koydum.

İyi seyirler:

Yaşlı Adam:

Hepimizin Hocası, Profesör:
1.Not: Site, bir tek Hocamın yaşını doğru bildi.
2.Not: Bundan sonra çok az kişi "Haluk Abi" diyebilecek...

Yöneticilerimizin Paşası Savok:
Not: Ayrıca site tescilledi ki kendisi Diyar'ın en erkek adamıdır.

Karargâhın Bıyıklı Komutanı Ertuğrul:

En "Genç" Yöneticimiz (35) Direnc11:

"En İçten Gülen Adamımız" Yeryüzü:

Bütün İtfaiyecilerin Paşası Uzung:

Antalya Sancak Beyimiz Daltas:
Not: Abi, site seni birkaç yaş büyük göstermiş ama idare edecez artık...

Telefonlu Mühendisimiz Murtaza5:

Diyar'ın en Çorumlu Yiğidi Hakan Sait:
Not: Birader yüzünü boyasak harbiden o 4. sıradaki adama benzersin sen haa!...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Kendimle ilgili söyleyebileceğim birkaç şey var:

Öncelikle sitenin bana torpil geçerek yaşımı epeyce küçültmesinden dolayı çok memnunum. Eş dost arasında hep aynı şeyi iddia ederdim de kimseyi ikna edemezdim. Şimdi elimde veri var.

En fazla benzediğim ünlüye %4 benziyorum. Yani aslında benzemiyorum. Bu hem iyi hem kötü. Iyi tarafı demek ki biraz değişik bir surata sahibim. Kötü tarafı da bu suratla ünlü olma ihtimalimin az olması. Demek ünlü olabilecek bir suratım yok. Halbuki henüz çok genç (site öyle diyor) olduğum için böyle bir iddiam vardı. Ne yapalım, sağlık olsun. :)

Diğer arkadaşlarla ilgili yorum yapmayacağım. Spekülasyonlara yol açmak istemiyorum.

Eğlenceli başlık için teşekkürler sevgili dostum. Bu türden farklı ve keyifli paylaşımlarını daha sık görebilmeyi arzu ederim.

Sevgiler, saygılar.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Sanırım 8-9 yıl önceki bir fotoğrafım olduğu için
hep gençlere benzetilmişim. Nihat'ın yazdıklarının
çoğu bana da uygun düşüyor galiba ama insan
şunun burnu benziyor mu acaba, şunun göz yapısı
falan demeden de edemiyor :)
Böyle eğlenceli oyunlara arkadaşlarımız da kendi
resimleriyle katılsalar memnun olurum. Hatta ben de
bakayım bulabilirsem uygulayayım. Teşekkürler "hadon"
üstadım.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Nisan Yağmuru dostumun bir fotoğrafını yükledim,
karşıma böyle zenciler çıktı,
ser2ytuyt657.jpg

korktum, bir başkasını bulup yükledim:)
biraz benzerlikler buluyoruz değil mi?

ser15675ytuytgh6.jpg

Poli23, Ferdi Tayfur ve Beyaz Rusya başkanı çıkmasın mı?

pol43543rtyrt6.jpg

Bayposta üstadım:

baypo762847yryt.jpg

ve kaptan bakunin, en tombiş resmini buldum:)
benzerlikler var oldukça.

bak_364873yter5.jpg

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Site eğlencelik bir site, orası malum...
Ancak bu sayede ('yeryüzü', Poli23 ve biraz da 'savok' hariç) sitenin ileri gelen dostlarının gerçek simalarıyla tanışma fırsatı verdiği için bu paylaşıma ve tabii ki hadon'a çok teşekkürler... :)

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,048
Son zamanlar da çekilmiş fotoğrafımı yükleyince yaşımı bildi.

Savok'un 100'lük oranı hoşuma gitmediği için burada ki resmiyle tekrar denedim. Aynı sonuç çıktığı için hüsrana uğrasam da , benzerleri arasında Adnan Oktar'ın olması beni biraz rahatlattı :)