Gizli "bakkal" buluşması

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,332
izmir
Sorunlardan bunalan ben ve sevgili bacanağım, (ikimiz de koyu çizgiromancıyız tabi ki) biraz olsun dertlerimizi unutmak için, çok değerli bir dostumuzun hediyesi olan "Martin"leri incelemeye koyulduk. Arka planı görmezseniz daha iyi olur şu sıralar...

Ben, yani Oktay_izm

Zagor'a ayıp olmasın

Sevgili bacanağım Özgür

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,737
İstanbul
Şu kitapların güzelliğine bakar mısınız?

Hayatımda en mutlu olduğum anlardan birisi abimin bir akşam eve elinde arkadaşlarından ödünç aldığı 20-25 çizgi romanla gelmesiydi. 8-9 yaşlarında filan olmalıyım. O yaşlarda bu çok büyük bir hazine demekti benim için.

Dostlarımın ellerindeki kitapları görünce birden bu anı canlandı. Dokunmak, incelemek, okumak... Büyük keyif.

Dostlara selamlar.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,948
ordu-turkey
Oktay sorunlar hep var ve olacak ama çıkışlar da hep var mesele biz sağlam durmalıyız bence çizgiromanlar burada işte terapi etkisi yapıyorlar onun için kitaplar candır.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,538
Sevgili dostum ,
Ne güzelsin yahu elinde o kitaplar , arkanda şişeler...
Senden iyisi yok .
Sevgiler , saygılar.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,045
Sarıyer
Bacanak, ağabeyin gibi duruyor Oktay ya da çizgi roman kardeşliği denen bir şey hakikaten var. Arak plan da gayet şık duruyor.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,425
hiçbiryerde :)
O Tam da biraz önce İzmirden güzel muhabbetten bahsediyorduk üstüne sizi gördüm:)
Her şey harika görünüyor da,
Çizgi romanlar ecnebi gibi duruyor.
Çatlarım şimdi meraktan. Kestane kebap, acele cevap.
Selamlar, saygılar...

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,611
İzmir
Özledik muhabbetinizi,
büyükbeyaz duy sesimizi.
Haydi artık bir organize olalım.
Çizgiromanları ortaya koyalım.
İster çay, ister kahve içelim.
İzmir'den ses verelim.

İkinize de kucak dolusu sevgiler,

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,332
izmir
O Tam da biraz önce İzmirden güzel muhabbetten bahsediyorduk üstüne sizi gördüm:)
Her şey harika görünüyor da,
Çizgi romanlar ecnebi gibi duruyor.
Çatlarım şimdi meraktan. Kestane kebap, acele cevap.
Selamlar, saygılar...

Sevgili dostum, çizgiromanlar yabancı değil Türkçe. Martin Mystere Almanak ve maxi serisi. Taranacak olanlar da var aralarında. Saygılar.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Aslında bu resimler sevgili Oktay kardeşimin görünümünde bizim ilelebet düşsel dünyamızı simgeliyor. Elinde kitap demetleriyle poz veren, gülümseyen, o heyecanı hala 11 yaşındaki çocuk ruhuyla yaşayan bizlerin resmidir onlar. Dostum, İzmir buluşması yapmayalı kaç yıl oldu yahu. "Ne günlerdi" demeden devamını getirsek, ne iyi olurdu.

Bu ara benim evde de tadilat var. Salona kitaplıklar, plak dolapları filan yaptırıyorum. Kitaplığa sığmıyoruz artık taşmak lazım. Nasıl bir şey çıkacak ben de epey merak ediyorum. Bittiğinde burada bir fotoğraf sergisi yaparım artık. Kocaeli'ne gelseniz de bir açılış yapsak. 45'lik, 33'lük plaklarla analog müzikte hediyesi.

Selamlar
Lami Tiryaki

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
...
Kocaeli'ne gelseniz de bir açılış yapsak. 45'lik, 33'lük plaklarla analog müzikte hediyesi.

Selamlar
Lami Tiryaki

Bizler gelince bayağı kalabalık geliyoruz...
İstek var demek ki yakında bir Körfez yolculuğu hasıl olacak..
Yeni kitaplık hayırlara vesile olur inşallah...
Sığmayan kitaplara maşallah...
Çatkapı geliriz bir gün inşallah...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,332
izmir
Aslında bu resimler sevgili Oktay kardeşimin görünümünde bizim ilelebet düşsel dünyamızı simgeliyor. Elinde kitap demetleriyle poz veren, gülümseyen, o heyecanı hala 11 yaşındaki çocuk ruhuyla yaşayan bizlerin resmidir onlar. Dostum, İzmir buluşması yapmayalı kaç yıl oldu yahu. "Ne günlerdi" demeden devamını getirsek, ne iyi olurdu.

Bu ara benim evde de tadilat var. Salona kitaplıklar, plak dolapları filan yaptırıyorum. Kitaplığa sığmıyoruz artık taşmak lazım. Nasıl bir şey çıkacak ben de epey merak ediyorum. Bittiğinde burada bir fotoğraf sergisi yaparım artık. Kocaeli'ne gelseniz de bir açılış yapsak. 45'lik, 33'lük plaklarla analog müzikte hediyesi.

Selamlar
Lami Tiryaki

Kaç yılıydı tam olarak hatırlayamıyorum. Yanılmıyorsam 2004 yılı idi. Sevgili Lami Tiryaki ile tanışmıştık. "Keşke tekrar karşılaşsak" diyeli de bir o kadar yıl oldu. Bir gün olmazsa, bir gün mutlaka; diye sözü bağlayıp hepinize saygılar sunuyorum.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729

Bizler gelince bayağı kalabalık geliyoruz...
İstek var demek ki yakında bir Körfez yolculuğu hasıl olacak..
Yeni kitaplık hayırlara vesile olur inşallah...
Sığmayan kitaplara maşallah...
Çatkapı geliriz bir gün inşallah...

Yok dostum, beni korkutamazsınız. İstediğiniz kadar kalabalık gelin, ağırlarız evelallah :) Bir de bu ikinci açılış olacak. İlkini 2004'te yapmıştım.Bir kütüphane doldurup ikinciye başlamışız! Deliyiz biz yahu!..

Selamlar
Lami Tiryaki