Ankara Buluşması ve Halil İ. Yıldırım Ustaya Plaket Takdimi

12 Şub 2010
15,006
543,756
Çizgi Diyarı 7. Kuruluş Yılı Etkinliği çerçevesinde çizgi ustalarına takdim ettiğimiz plaket sahiplerinden Halil İ. Yıldırım ustaya plaketini ancak bugün kısa ama anlamlı bir törenle takdim edebildik.

11427195_499127686906582_7931330574433625262_n.jpg

Aslan Şükür ustanın kapak çizimlerinden örneklerin sunulduğu AHYAAK! isimli eser elden ele gezdi ve çok beğenildi. Yine İlban Ertem'in Puslu Kıtalar Atlası ve Ramazan Türkmen'in yeni çıkacak kitabından orijinal çizimlerini de inceledik ve sohbetimizin konularından oldu

11407317_499127713573246_2502704020920284655_n.jpg

11403403_499127786906572_5125815604605133567_n.jpg

Soldan sağa ORHAN DÜNDAR usta, ABARTMAN dostumuz, HALİL İ. YILDIRIM ve bendeniz. Fotoğraf üstadımız RAMAZAN TÜRKMEN.

Yukarıdaki fotoğrafları ise Abartman üstadımız çekti.
11407200_499127870239897_1607224217970940426_n.jpg

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Ne güzel bir buluşma. Güzel insanlar bir araya gelince elbette buluşma da güzel olur. Epeydir Ankara'ya yolum düşmüyor. Denk gelirse abartman üstadımla yüz yüze tanışmayı, Haluk abimle de hasret gidermeyi çok istiyorum.

Buluşmaya katılan her isim benim için çizgi roman dünyamızın birer ustası. Tüm ustalara selamlar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Benim de bizzat ve de muhakkak olmak istediğim yerlerden biridir Haluk abinin bürosu...
Emekli olunca yerleşecem Ankara'ya..
Haluk abinin masasının yanına bir masa çekecem...
Amatör hukukçu profesyonel çizgi romancı olacam...
Yanıma da yancı olarak şerif engin'i alacam..
Ondan sonra ne ahyyaaak kalacak ne de evincırs...
Üstadlara saygılar..
Haluk abi sevgiler..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Orhan Dündar ile Ramazan Türkmen'in imza gününde karşılaşmıştık, ama hoş sohbetinden nasiplenme şansı bulamamıştım. Ufuk genişleten muhabbetiyle gönülleri çeldi. Halil İ. Yıldırım her söze kendi uslubuyla bir espri yapıştırıp, yüzümüzde gülücükler açtırdı. Ramazan desen, yürek sıcaklığını hem sözlerine hem hareketlerine yansıtmayı biliyor, üstelik aynı sıcaklığı çizimlerinin orijinallerinde de temaşa etme şansı buldum. Haluk Hocam, misafirperver sözcüğünü gölgede bırakıp, bana kendi eliyle köfte ekmek hazırladı ki, tadının nefaseti biraz da onun elinden olmasındandır diye kuşkulandım.. :) Netekim, üniversite çağımın popüler aksesuarını pantolon askısı olarak Haluk Hocanın üstünde görünce gençliğinden neden hiç bir şey kabetmediğinin sırrı da ayan beyan oldu gözüme..

Bu güzel gün için çok çok teşekkür ederim Haluk hocam...

12 Şub 2010
15,006
543,756
Üç çizgi üstadı ile çizgi roman deryası bir dost ile onurlanan ofis, az kimselere nasip olan seviyeli bir kültürel sohbete tanık oldu
Orhan Dündar usta, çizgi romanı çok aşan görüş ve çözümlemeleriyle sohbeti sürükledi; ilginç tarih tezleri üzerinde güzel tartışmalar oldu
Öyle sardı ki, karargaha canlı yayında bağlanmayı unuttuk, ihmal ettik
Aslında özel fotoğrafçı istihdam etmek lazım bu gibi buluşmalarda
Aramızdan birisi paparazzi görevi üstlenince o doğallığı bulamıyoruz, asıl enteresan sahneleri kaydedemiyoruz
Anlatacak çok şey var da
Benim anlatmam da zayıf
Savaş üstadım, Cemil doktorum veya Kara Mustafa lazım bu gibi durumlarda

Pantolon askısının sırrı:
Şekil:) olsun diye değil, sağlık sebebiyle askı kullanıyorum. Kemerin veya pantolonun sıkmaması lazım ve pantolonun bol olması sağlığım için gerekli:)

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Haluk abiye teşekkür ederiz. Gönlü zengin ve cömert maşallah.
Halil abiyi de tebrik ediyoruz. Bu güzel anında Orhan Dündar ustayla birlikte yalnız bırakmadık.
Daha nice güzel çalışmalar yapmasını diliyoruz.
Sevgili abartman'a iltifatları için teşekkürler.
Çizerler, okuyucular olarak bir araya geldiğimiz bu buluşmalar sırasında bir çok şey konuşuluyor,
samimi ve sıcak bir ortam oluşuyor. Vaktin nasıl geçtiğini anlamıyoruz.
Bugün de onlardan biriydi. Orhan abinin Medeniyet Projesi açıklamaları süperdi.
Aslan Şükür'ün "AHYAAK" kitabına bayıldık. Çok güzel olmuş.
Her ne kadar kitabın ismi Ahyaak değil, ASLAN ŞÜKÜR olmalıydı desem de.:)

Sonunda bir türlü ayrılamayışımızın sırrı, işte bu buluşmalarımızın içinde gizli.:)
Bu güzel buluşmaların artarak ve de daha da genişleyerek devamını diliyoruz.
Çizgi roman sevdalıları olarak yürüdüğümüz bu yolda bizlere moral veriyor çünkü.

Fotoğraflar unutulmaz anlarımızdan tadımlık özet oluyor..:)
“Anlattıklarınızı ve bu ortamı bende yaşamak istiyorum” diyen herkesi bir daha ki buluşmamıza bekliyoruz!:)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,609
hiçbiryerde :)
Ne güzel muhabbet olmuştur
gerçekten, bilmez miyiz, insan
bırakmak istemiyor hiç böyle
üstatları ve dostları...
Üstatlara selamlar saygılar.
İstanbul'a da bekliyoruz demeye
gerek yok herhalde :)

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,110
İstanbul
O ofisin sıcaklığını ve orta sehpanın etrafındaki sohbetlerin güzelliğini herkesin yaşamasını isterim.
Haluk Ağabeyime ve üstatlara selamlar olsun.