Biz her gün buluşuyoruz.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir
Bilmemkaçıncısını gerçekleştirdiğimiz geleneksel "bakkal" buluşmamızdan (şarapların gölgesinde) örnek resimler.

Ben (yani oktay_izm)

İbrahim abim (yani Kandraks68)

kitap kolimiz.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
Mekan on numara. Kahramanlar da öyle. Hele donanım; mükemmel. Bu buluşmayı inceleme sonucunda puanım 10 üzerinden 10.

Selamlar, saygılar.

12 Şub 2010
15,006
543,766
Eh! Yani Oktay:)

O kadar Tire'ye gittim ama bu bakkalı göremedim;

Gezilecek, görülecek mekanlar arasına aldım bu bakkalı...

İbrahim (Kandraks68) beye de selamlar;
Zagor okumaktan zamanı artarsa Diyarda biraz aktif olmasını bekliyorum:)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Buluşun dostlar dostluğun ve sevginin kıymetine paha biçilmez.Daha 1 saat önce sanaldan tanıdığım bir kitapseverin vefat haberini aldım.Bir polisiye severdi az buz emekleri yoktu.İçim acıdı kilo sorununa bağlı kalp probleminden vefat etmiş.Hayat belirsiz bir yolda gider o yolda gerçek dostlarınız varsa en zenginsiniz.

12 Şub 2010
15,006
543,766
Sen de düşman çatlatıyorsun
Dizlerine kadar Mister No ve Zagor'a gömülmek çok kişinin rüyasıdır:D

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Eskiden bizim bakkaldan zagor mister no alırdık...
Bu bakkal aynısının kopyası... :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,660
Kasımpaşa
Seni daha bir fazla sevdim oktay oğlan.. Bu yaşıma dek binbir pozisyonda, ağaçta, parkta, tuvalette yani aklına gelebilecek her yerde okudum çizgi romanı ama hiç böyle bacaklarıma doğru dizip okumamıştım...
Siz çok yaşayın..

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Dostlara anlatmışımdır, bugün birkaç bin çizgi roman sahibiysem, bunun nedeni çocukken "bakkal" da satılanları alamadığım içindir. Rahmetli peder her gün 25 kuruş harçlık verirdi, biriktirip 125 kuruşa bir adet çizgi roman alırdım ve aklım alamadıklarımda kalırdı hep. 45 yıl içinde çizgi romanın mahalle bakkalında satıldığı günlerden önce kitapçılarda satıldığı günlere oradan da sadece büyük kitapçılarda ve sadece çizgi roman satılan yerlerde satıldığı günlere geldik.

Her ne kadar bu konuda bahsi geçen bakkalda "muhtemelen" çizgi roman satılmıyorsa da görüntü beni de çocukluğuma götürdü. Ayak dibindeki kolilerin bir iken beş, çizgiromanların ortalığa yayıldığı bakkalların sayısının binler olması ne güzel olurdu ama bu çağda sanırım sadece belirli kişilerin kolilerin sayısını arttırması mümkün olacak.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Ortam şahane akşam olunca al arkadan bir şişe şarap okumaya devam et.
Nasipse bende gelip göreceğim senin dükkanı ve meşhur çizgi roman kutunu.
Bir sonraki İzmir buluşmasına gelirken İbrahim abiyi de muhakkak getir.
Geçen buluşmada çok fazla muhabbet edememiştik.
Selamlar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,635
Şahane fotograflar bakakaldım, dostlar var oldukça çizgi roman sevdası bitmeyecek.

2 hafta sonudur, epey bir çizgi roman okudum, elimde kısıtlı çizgi romanım var, dijital hariç.

Sağoslsun zeki abinin gönderip taramaya daha fırsat bulamadığım klasik zagorlarının 13 ncü kitabına kadar okudum.

Meğersem bende okumayı çok özlemişim. Olmazsa arşivin komple çıktısını alacağım, sır okumak için.

İzimirli dostlara selam, saygı.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
Tay Yayınlarına ait eserleri pek sevmesem de, (nedeni malum, kötü baskı, maceranın bir baştan bir sondan devam etmesi, kronolojiye uyulmaması...) o koliyi görünce imrenmedim desem yalan olur, Oktaycım. Nispet yapar gibi, o ne öyle? :) :) :)